Premature Bebekler azbycv ve diğer arkadaşlar lütfen acil cvp pvl ile ilgili

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

gxuxgxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
122
4
azbycv kullanıcısından alıntı
arkadaşlar bebekleriniz küvezdeyken hareketleri nasıldı.kolları bacakları hareketlimiydi?kendini kaldırmaya çalışıyor gibi hareketler yapıyorlarmıydı.birde irkilmeler dikkatimi çekiyor.oğlumunda arada bir bir gözü kayıyor gibi oluyor.şimdiden birşey belli olmaz belirtiler sonra ortaya çıkıyor diyor doktoru o nedenle bunları bu rahatsızlığa bağlayıp bağlayamayacağıma karar veremiyorum

merhaba arkadaşım,ben 53 gün önce 26 + 2 ikiz doğum yaptım ama bebeklerimden biri doğumdan bikaçgün sonra melek oldu :KK43: oğlum hala küvözde.doğdutan 2 gün sonra evre 1 beyin kanaması geçirdi ama daha sonraki ultrasonlarda gerilediğini söylediler.dün senin bu mesajını görünce dikkatimi çekti aynı tip hareketleri( yani belini yukarı doğru kaldırıyor ,bacağı titretme...vb falan)ben de oğlumda gözlemliyorum.ilk önce senin en son yazdığın mesajını okudum bebeklerim 14 aylık oldular ve sorun yok dediğin daha sonra geçmiş mesajlarında gördümki periventriküler lökomalazi tanısı konmuş bebeklerine.şuan çok tedirginim dr.lar daha sonra yukarrda bahsettiğin hareketlerin belirti olabileceğini söyledilermi?lütfen yaşadığın süreci olumlu olumsuz gelişmeleri anlatır mısın?senin yavrularında beyin kanaması olmuşmuydu?lütfen çabuk ver çok moralim bozuk çok merak ediyorum.şimdi nasıl olduklarından da bahset de içime su serpilsin inşaallah.şimdiden cvbın için teşekkürler...

Allah oğlunu sağlıkla kucağına alıp eve getirmeyi nasip etsin inşallah. 1. evre beyin kanaması çok tehlikeli değil hem de gerilemiş. Şimdiden aklına kötü şeyler getirme tedirginliğini kuzucuğuna hissettirmemeye çalış. Çok iyi olacağına inan. İnşallah çok sağlıkla büyüyecek minişin. Titreme ya da belini kaldırma gibi hareketleri gözlemleyerek kötü birşey olacak diye düşünme. Benim bebeğim de küvezdeyken çok hareketliydi. Doktorunu dinle sabırla ve güvenle güzel haberler alacağın günlerin hayalini kur.

canım benim merak etme benim bebğimde küvezdeyken çok hareketliydi ve dediğin gibi özellikle sol bacağında süık sık hareket ettirirken titreme kasılma gibi hareketler gözlemlerdim belini de elini kolunu da sürekli hareket ettirirdi 24 bebekten en hareketlisiydi hemşireler şaşırırdı ama benim bebğim beyin kanaması geçirmedi bende aynen senin gibi endişelenip sormuştum önemli değil hiç bi sorunu yok sadece çok hareketli ondan demişlerdi küvezde daha kolay hareket ediyolar üstlerini giydikten sonra bu hareketler diniyor azalıyor 1.derece kanama sorun olmuyo diyo biliyorum korkma ve Allaha dua et hiçbişey olmadan sağlık sıhhatle kollarına alırsın inşallah

merhaba canım benim kızım kuvesteyken çok harakletliydi.kuvesin bi ucuna koyuyolardı o kendini kaydırarak diğer uca gidiyodu.irkilme olarakta kızımın kolunda kasılma oluyodu.kuvesten çıktıktan sonra 1 ay luminettan kullandık ve çok şükür geçti.inşallah sizlerde sağlıkla alırsınız bebişlerinizi.benim kızımda 1.evre kanama geçirdi.zaten erken doğan bebeklerin hemen hemen hepsinde bu kanama oluyo.28 haftalık doğdu kızım ve şu an 2 yaşında kreşe gidiyo teyzesi şimdi.üzülme canım senin yaşadığın sıkıntıların aynısını yaşadım ve zaman hiç geçmedi devamlı düşünce sıkıntı stres yaşadım.ne olucak diyerek aylarca ağladım ama Rabbime şükür geçmez dediğim zaman öle bi geçtiki kızım sağlıklı şükür darısı başınıza inşallah canım.güçlü ol bebeğinin sana ihtiyacı var geçmiş olsun.

Son düzenleme:
tez zamanda inşaallah...desteğiniz için çok saolun arkadaşlar.Rabbim hepimizin evlatlarına şifa versin...

Benim kızımda ikiz eşi ve doğumda diğerini kaybettik .Hayatta olan kızım pvl li ve 2 yaşında 1 yılı aşkın bir süredir fizyoterapi ve bireysel rehabilitasyon alıyor şu an desteksiz oturmaları başladı onun dışında bir gelişimimiz yok henüz. allah hepimizin çocuklarına sağlık şifa versin hiç birisi sıkıntı çekmesin.

Benim kızımda ikiz eşi ve doğumda diğerini kaybettik .Hayatta olan kızım pvl li ve 2 yaşında 1 yılı aşkın bir süredir fizyoterapi ve bireysel rehabilitasyon alıyor şu an desteksiz oturmaları başladı onun dışında bir gelişimimiz yok henüz. allah hepimizin çocuklarına sağlık şifa versin hiç birisi sıkıntı çekmesin.
merhaba öncelikle çok geçmiş olsun şu an aynı sürecin başındayım bende durumunuz nedir umarım bebeğinizin sağlık durumu iyidir

X