ayrılıp ayrılmama konusu

abarttıgımı dusunuyorum yani bunların kucuk sorunlar oldugunu herkesın boyle kucuk seyler yasayabılecegını dusunuyorum belkı o yuzden. Benimce kendimce bazı sorunlarım var terzi kendi söküğünü dikemiyor bunlar üzerine calısıyorum sadece
Önce psikologa sonra avukata gidin

Dört sene beraber yaşadığınız adamı, evlendikten sonra mı tanıdınız?
evlenmeden önce iki sene beraber yaşadık ve o zamanlar her sey yeni taze heyecan da var, bu her gün dus alırdı dişini fırcalardı normal bi insan gibi davranırdı ama pandemısden sonra eve baya kapandıgımız ıcın saldı ben de herhalde alısma evresınde dıye dusunup ustune gıtmedım, hadi beraber dus alalım, dısınde bısey kalmıs fırcala gibi seyler soylerek yaptırmaya calısıyodum. Evlendikten sonra bi süre de boyle devam etti ama ne olduysa buraya gelınce bayaa kotulestı bu kadarını beklemıyodum yani cok bencılce davranıyor

Okurken benim kusasım geldi, siz nasıl katlanıyorsunuz? Mesleginizden dolayı ben onu iyi ederim diye mi düşündünüz acaba? 6 yıl farkına varmamış olamazsınız, "rica ederek" de hijyen alışkanlığı kazandiracaginizi düşünmeniz de hiç olası değil.

Hadi her şeyi bıraktım, on gün duş almayan, bir ay diş fırçalamayan erkek nasıl yaklaşıyor size? Yani şimdi düşündüm de bu çöp kutusu adam tüm iğrençliğiyle, kokarca haliyle bana dokunacak öyle mi? O fırçalamadigi dişleri tek yumrukta dökmek boynumun borcu olurdu yanıma geldiği anda.

Psikolog olup, evlenmeden önce dört yıl birlikte yaşayıp, eskiden beri dişini bile fırçalamayı öğrenememiş birini ıslah etmeye çalışan, hayatında böyle problemli bir kişi ile bu kadar radikal kararlar alabilen nadir birisiniz öncelikle.
Yahu maymunu eğitsen, kişisel hijyeni, yaşadığı habitatı temiz tutmayı, nezaketi öğrenir.
Kendinize gareziniz neydi?
ya bu adam biz daha beraber yasamazken bazen aynı evde kalıyorduk sabah aksam dısını fırcalardı, dus da alırdı ama yavas yavas degıstı her sey. ufak ufak basladı su an sadece temızlıgı degıl bana davranısları da degıstı ben daha cok ondan rahatsızım. Kişisel hijyenini benım zorumla yapıyo bı sekılde ama davranısları daha kötü . Ayrıca boyle bıseyın basıma gelmesıyle psikolog olamamın alakası yok. devlet hastanesınde psikolog olmak herkesın ıstedıgı ama zor ulasılan bısey ben onu bu adam ıcın bıraktım, onu demek ıstemıstım orda psıkologum derken

Neden bile isteye lades dedin? Adam kokmuyor mu bu arada nasıl dayanıyorsun
kokuyor, dayanamıyorum ağlıyorum bazen ya da yataktan gidip salonda uyuyorum o sıra fark edıp offlana pufflana dus alıyor. Zaten sorunlardan en buyugu de bu tavrı, bana saygı gostermıyor ve yapması gereken en temel hıjyenı yaparken offlanıyo pufflanıyo uykumdan uyandırdın dıyo

Okurken benim kusasım geldi, siz nasıl katlanıyorsunuz? Mesleginizden dolayı ben onu iyi ederim diye mi düşündünüz acaba? 6 yıl farkına varmamış olamazsınız, "rica ederek" de hijyen alışkanlığı kazandiracaginizi düşünmeniz de hiç olası değil.

Hadi her şeyi bıraktım, on gün duş almayan, bir ay diş fırçalamayan erkek nasıl yaklaşıyor size? Yani şimdi düşündüm de bu çöp kutusu adam tüm iğrençliğiyle, kokarca haliyle bana dokunacak öyle mi? O fırçalamadigi dişleri tek yumrukta dökmek boynumun borcu olurdu yanıma geldiği anda.
dediğim gibi ben ayda 10-15 gün kalıyorum geldıgımde. gidip bir daha dondugumde soruyorum dısını ne zaman fırcaladın en son dıye sanırım sen gıderken dıyor. hani o aralıkta dısını fırcalamıyor eger ben regl ısem de fırcalamıyor. yani 30 gunu buluyor. dişini fırcalamazsan yaklasma bana dedıgımde de tamam fırcalıcam off dıyor sonra zaten gerek kalmıyor tartısıyoruz. ve önceden bu kadar degıldı özen gösterirdi.

Gecen bir söz duydum: "Terbiye edeceginiz degil, terbiyeli erkek ile evlenin" diye. Ortami yikayasim geldi okuduklarim yüzünden. :temizlik:Evlenmeniz bastan hata olmus
benim istanbuldaki evimde bir tane toz bulamaz kimse o kadar özen gösteririm. buraya ilk geldiğimde her yerım yara oldu kasınmaktan, böcekler ve çöp kokusundan

Bu adamın olumlu özellikleri var mı ? Varsa merak ettim nelerdir ?
Çok yorulmuşsunuz. Ben okurken yoruldum siz bunları yaşamışsınız.
Türk lirası kazanıp yurt dışında yaşamak ekonomik olarak çok çok zor olmalı.
Böyle büyük kararlar alırken enli boylu düşünmediniz mi ? Nasıl cesaret edip onca yükün altına girdiniz..
Zararın neresinden dönseniz kardır. Mesleğiniz güzel. Sil baştan bir hayat kurmak için geç değil.
Yurt dışında yaşamaya çok hevesliyseniz ya bir süre dişinizi sıkın aile birleşiminden yararlanın , geri dönme niyetiniz varsa da hiç uğraşmayın.

ya bu adam biz daha beraber yasamazken bazen aynı evde kalıyorduk sabah aksam dısını fırcalardı, dus da alırdı ama yavas yavas degıstı her sey. ufak ufak basladı su an sadece temızlıgı degıl bana davranısları da degıstı ben daha cok ondan rahatsızım. Kişisel hijyenini benım zorumla yapıyo bı sekılde ama davranısları daha kötü . Ayrıca boyle bıseyın basıma gelmesıyle psikolog olamamın alakası yok. devlet hastanesınde psikolog olmak herkesın ıstedıgı ama zor ulasılan bısey ben onu bu adam ıcın bıraktım, onu demek ıstemıstım orda psıkologum derken
Bence temizlik alışkanlığını hafife almayın. En çok bundan rahatsız olun hatta. Yahu bu tek başına boşanma nedeni zaten. Psikolog olmanızla alakası nasıl yok, siz hiç bu şikayetlerle pskiyatriye giden insanlar görmediniz mi?
İteleme ile insan eğitilmeyeceğini, hijyen alışkanlığının daha çocukken öğrenilmesi gereken bir şey olduğunu tahmin edersiniz diye o kısma değindim.
Eşiniz foseptik gibi bir imaj çizdi şu an hepimizde. Onun size saygısızlığından daha ciddi bir sorununuz var, sizin kendinize saygınız yok. Koktuğu için yatağımıza giremiyorum diyorsunuz daha ne olsun?
Gece aldığımız duşla sabaha terlemeden çıkamıyoruz. Bir de bunu yap deyince oflayıp puflayan, sorumsuz, düşüncesiz biri ile evlisiniz. Hayatınızı mahvetmiş.
Gerçekten görmüyor musunuz yoksa sosyal deney mi yapıyorsunuz?

Ben de bu cevabınız üzerine, konunuzu okuyanlarla eğlendiğinizi düşünüyorum.
ya niye egleneyim? kopamıyorum sorunlarım var, kımın neler yasadıgını bılemezsınız. bıle bıle kendı hayatımı mahvettıgımın ben de farkındayım ama bır turlu cesaret bulamıyorum, bi bulsam anında bosanıcam

benim istanbuldaki evimde bir tane toz bulamaz kimse o kadar özen gösteririm. buraya ilk geldiğimde her yerım yara oldu kasınmaktan, böcekler ve çöp kokusundan

Siz bu kadar temizken bu adami nasil kabul ettiniz onu anlamiyorum. Friends dizisinde temizlik delisi Monikanin gizli ivir zivir odasi vardi, hersey icinde darmadaginik. Bu adam sizin hayatinizdaki o odanin.vücüt bulmus hali resmen

ya niye egleneyim? kopamıyorum sorunlarım var, kımın neler yasadıgını bılemezsınız. bıle bıle kendı hayatımı mahvettıgımın ben de farkındayım ama bır turlu cesaret bulamıyorum, bi bulsam anında bosanıcam
O zaman psikoloğa gidin. Belki faydası olur. Kocanızı temizleyemez ama sizin zihninizi temizler en azından.

Terzi kendi söküğünü dikemez mi diyelim. Psikoloji okuyup en iyi insan analizi yapabilecekken gidip bu dişini fırçalamayan adamla üstelik 2 sene birlikte yaşadıktan sonra nasıl evlenmeye razı geldin?
şöyle diyim bu adamın da cok buyuk sorunları var annesi kucukken terketmiş babası delinin tekiymiş kaç kez bunu vurmaya kalkmıs falan bu da bir süre köyde buyumus sanırım orda da diş fırcası yokmus bana oyle soyledı ama ne kadar dogru bılmıyorum. bu arada ben de koyde buyudum bızım de dıs fırcalama alıskanlıgımız yoktu o yuzden buyurken. misvakı vardı sadece herkesın onları kullanırdık ama her gün degıl, sonra ben köyden cıkınca dıs fırcasıyla tanısıp kendı kendıme kazandım alıskanlıgı. neyse işte ikimizi birleştiren bişeyler vardı benım cok buyuk aile problemlerim vardı o bana anne baba abi arkadaş her şey oldu, cok yanımda oldu en zor zamanlarımda, aynı sekılde ben de onun yanında oldum ama bu sure zarfından dedıgım gıbı zaten cok az bırlıkte kalıyorduk onda da kısısel bakımına ozen gosterıyodu.

O zaman psikoloğa gidin. Belki faydası olur. Kocanızı temizleyemez ama sizin zihninizi temizler en azından.
gidiyorum ama zor bir süreç ve dertleşebileceğim kimse yok, bunları anlatabıleceıgm kımsem yok. O yuzden abartıyor muyum dıye delırıyorum kafayı yıyorum. Psikologum haklı olarak bunların abartı olup olmadıgını subjektif bir sekılde soyleyemıyor. size oyle gelıyorsa abartmıyor dıyor. o yuzden danısmak ıstedım abartıp abartmadıgımı ama dedigim gibi bana su sıralar batan sey davranısları tavırları, temizlik konusunda bu ay ilerledik mesela hafta 2 kez dus alıyor son üç haftadır. ama mesela ben gelmeden once 12gun dus almamıs ben gelıyorum dıye almıstı

gidiyorum ama zor bir süreç ve dertleşebileceğim kimse yok, bunları anlatabıleceıgm kımsem yok. O yuzden abartıyor muyum dıye delırıyorum kafayı yıyorum. Psikologum haklı olarak bunların abartı olup olmadıgını subjektif bir sekılde soyleyemıyor. size oyle gelıyorsa abartmıyor dıyor. o yuzden danısmak ıstedım abartıp abartmadıgımı ama dedigim gibi bana su sıralar batan sey davranısları tavırları, temizlik konusunda bu ay ilerledik mesela hafta 2 kez dus alıyor son üç haftadır. ama mesela ben gelmeden once 12gun dus almamıs ben gelıyorum dıye almıstı
Ne büyük jest.
Demek siz geliyorsunuz diye duş almış.:işsiz:
Resmen adamın düzenini bozmuşsunuz:)
Belki de psikoloğu değiştirmekle yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Merhaba hemen konuya gireceğim. Yaklaşık 6 yıllık bir ilişkim var. 2 yıldır evliyiz, 4 yıldır da beraber yaşıyoruz. Evlenmeden önce de birlikte yaşıyorduk. Eşim çok pis ve dağınık bir ay dişini fırçalamadığı 10 gün duş almadığı oluyor. Elimden geleni yapmama rağmen hiç ben demeden duş aldığını ya da dişini fırçaladığını görmedim. Aynı şekilde evi toplasam temizlesem ertesi gün batıyor çünkü çöpünü yere atıyor, temizlediğim mutfağı girip batırıyor, ben uyarınca da hatalı ben oluyorum. Her neyse bunlara bir şekilde göz yumdum, söylerim yapar rica ederim yapar dedim. Yaklaşık bir, bir buçuk yıl önce yurtdışına taşınma kararı aldık ama bizimki baya zor ve masraflı bir yoldu. Bu sebeple de yaklasık bir bucuk yıl boyunca o kadar gereksiz yere para harcadık kı tum birikimimiz bitti üstüne bir de çok fazla borçlandık. Bunların yanında benim hala oturumum yok aile birleşimi yapamadık henüz burada işler cok yavas ilerliyor. O yuzden ben gidip geliyorum sürekli. Bir yıl boyunca her ay böyle gidip geldim 10-15 gün kaldım. Çok gözüme batmıyordu yaptıkları dedikleri vs. Ama son 2 aydır uzunca bır sure ardından uzun süre beraber kalıyoruz. Yine bu sekılde batmaya basladı. Pisliği kişisel bakımınına özen vermemesi. Afedersiniz ama evi b.k götürmesini umursaması vs beni baya deli etti. Giderken çiçek gibi bıraktıgım evi gelince gördüm, şok oldum. Büyük hamam böcekleri basmıştı evi pislikten. Her yerde çöp vardı vs. Yine tamam hallederim dedim bir hafta ev temizledim. Burada henüz bulaşık makinemizde yok, her gün bulaşıklaır ben yıkıyorum, bir kere o yıkadı cunku dayanamayıp agladım artık. Neyse bu tarz seyler sureklı devam edıyordu ve devam edecegının farkındaydım ama sevıyorum hallederım her seferınde rıca ederım vs dedim. Bu arada ben de uzaktan calısıyorum o da ama evin tüm yükü bende, yemek bulaşık, çamaşır, genel temizlik vs asla elini sürmez, rica ettiğimde de tamam sonra diyip geçiştirir ve yüzünü asar. Bunlar artık sabrımı tasırıyodu ama sustum. Her neyse işte ben türkiyeye dönmek istiyordum çünkü maddi olarak da burada yapamıyorduk çok zorluyordu. Tl kazanıp burda Türkiye'de ödediğiimiz şeylerin iki katını ödüyoruz ve borclar dağ gibi oluyor. Bunu ona anlatmaya calıstıgımda burda normal insan gibi iş bulup geldiğimizde daha rahat olacagımızı söylediğimde, ben böyle istiyorum para harcıyorum benim de zevkim bu gibi bir yanıt verdi. sonra zırvalayıp gelecegımızı dusunuyorum vs dedi. Ama ben iki senede 10 yıl yaslandım resmen, yollar, pislik, kültür farkı, bilinmezlik, borç, geleceğimin belirsiz olması vs. Ayrıca ben buraya geleceğim diye devlet hastanesindeki işimi bıraktım. Psikologtum. Neyse, biz uzun zamandır tatile gidip bir şeyler yapmamıstık borc harc ıcınde oldugumuzdan oyle seyler ıstemıyordum ama burada plajlar bedava plaja gitmek içinde bir günlük araba kıralama maliyeti baya ucuz kıraladık her sey guzeldı plaja gittik ben güneş kremi sürmesini rica ettim bana ben ona ellemem diyip arkasını döndü kafasını kendine dogru gomup. oturmaya basladı, yanacaksın güneş çok geliyo en azından sana süreyim, sen bana sürmüyosun ama dedim yok istemem dedi, suratını asmaya ve söylenmeye basladı, of cok sıcak vs diye. belki de yıllardır bir şey istemiyorum ilk kez bişey istemiştim burnumdan getirdi. Kalktım ben de eve gidiyoruz dedim, hiç ikiletmedi kalkıp eve geldik. Bosuna araba kiraladık bosuna bı saat yol cektık. Bunun gibi o kadar çok şey oluyor kı. Burda ben dil bilmiyorum o yuzden markete gitmeye bile cekınıyorum mesela beraber gidelim diyorum. Bin pişman ediyor onu evden çöplüğünden cıkardıgım için. Market olayı zaten ayrı bir dert, bunu ne alıyosun ne gerek var vs diyo bunu dediği şey de mutfakta kullandığımız tezgahı silmek için sıktıgımız sprey, çamasır deterjanı vs. Ya da araba kıralık mesela diyorum ki bak suyu marketten tasımak sıkıntı burada uzak, hazır araba var alalım alabildiğimiz kadar su depoda durur. Yok ne gerek var diyor. Yani cok kucuk seyler olabilir ama ben dayanamıyorum artık, boşanmayı dusunuyorum ben elımden gelen fedakarlıgı yapmama ragmen ondan hiçbirşey göremiyorum. Abartıyor olabilirim ama cok bunaldım ve cok bencıl oldugunu dusunuyorum.
Nasil evlenebildiniz bu pis adamla? Cok afedersiniz disini fircalamayan adamla nasil opusuyorsunuz? Okurken kusasim geldi. Ama siz bilerek evlenmissiniz, cok ilginc.

X