AYRI EVE ÇIKMAK VE GEÇİM KONUSUNDA YARDIM

Her zaman ayrı evi desteklerim ama bana kızma da gelirin düşük geldi bana.
Maalesef evin masrafı her zaman çok oluyor.
Malum 2 de çocuk var,yok diyemezsin ki onlara.
Allahım kolaylık versin inşallah.

Laale Laale sana kızar mıyım hiç :))) yorumlarını beğenerek okuyorum..

duygusallıkla hareket edip çocukların yaşam standardını düşürmekte istemiyorum o yüzden açtım konuyu.. kafamda dönüp duruyor bu mevzular bakalım ne olacak

teşekkür ederim :) şimdiye kadar ancak 7 bin tl atabildim bu miktar nakit olarak elimde varama insan korkuyor tabi yetirebilir miyim ekstra bir masraf çıkarsa naparım diye
Biraz daha birikim yaparsanız daha iyi olur. Biraz daha anneye babaya karşı sessiz kalabilirsiniz sonuçta anne baba... Atsan atılmaz satsan satılmaz.ezilin demiyorum ama sessiz kalıp biraz daha Birikim bence çok iyi olur. Ayrıca babaları olacak şahıs neden nafaka vermiyor ? Vermek zorunda babanızın evinden getirmediniz sonuçta o çocukları.

Bu kadar ekstradan para harcamak yerine (boşuna bence) kabullenip oturmayı deneyemez misiniz?
Ben de aynı durumdayım biliyorsunuz..
İnanın her ailede yaşanabilir şeyler bunlar..
Sizin yıpranmışlığınız ve yalnızlığınızla tahammülsüzlüğe dönüşen ruh halinizi en iyi anlayanlardanım..
Belki destek alsanız anneyle beraber..
Bir uzmanın ona bazı şeyleri anlatması etkili olabilir..
Bu dediklerinizi son çare olarak yapın..
Çünkü alacağınız karar sizden çok çocuklarınızı etkileyecek.

@EBRU 72 ahh ebru halimi anlayabiliyorsun ve anlaşıldığını bilmek huzur veren bir duygu.. bu çatışmalar nereye kadar sürecek bilmiyorum ama ağırıma gidiyor zaten hassasım.. annemle ailecek çok konuştuk beraber destek alalım diye malesef kabul etmiyor.. bu eve gelen sensin ve benim kurallarım geçerli diyor açık açık..

bende bilemedim ne yapsam...

aslında niyetim eylül ayında devlet okuluna başlayınca evladım 2. el uygun bir araba almaktı.. hem yatırım olur hem de evden biraz daha özgürleşmiş oluruz diye düşünmüştüm.. pazar günü bu olaylar yaşanınca altüst oldum

Biraz daha birikim yaparsanız daha iyi olur. Biraz daha anneye babaya karşı sessiz kalabilirsiniz sonuçta anne baba... Atsan atılmaz satsan satılmaz.ezilin demiyorum ama sessiz kalıp biraz daha Birikim bence çok iyi olur. Ayrıca babaları olacak şahıs neden nafaka vermiyor ? Vermek zorunda babanızın evinden getirmediniz sonuçta o çocukları.

eski eş baba olmayı başarabilseydi sırf bu yüzden ondan boşanmayabilirdim..

keşke zamanında buu adamdan baba olur mu diye bir düşünüp sorgulasaymışım

teşekkür ederim :)

2 çocuk ve ev kira olacak maaşın bana da az geldi. Çok zorluk çekersin. Bence bu şekilde devam etmelisin. Ne zaman kreş masrafları olmaz ve eve gelip kendilerini idare etmeye başlarlarsa o zaman çıkın derim ben.

Maalesef anneniz hakki siz geldi niz onun evine sizin onun kurallarina uymamis lazim. Bu arada aman sakin araba almayi yatirim olarak goruyorsaniz yanlis yoldasiniz. Bu arada Facebook sayfasi acin urunlerinizi ordan tanitin, satin. Bol sanslar

Para biriktirmeye en az 1 sene daha devam edin .
Servis pahali kres pahali ..
Simdilerde asla gereksiz bir sey almayin bir corap bile ..
Beyaz esyalar dediginiz bi cam.makinesi
Bir buzdolabi bi de mini firin yeter .
Zamanla alirsiniz .
Perdeler gecen pazara ciktim salon perdesi 40 liraydi gayet guzeldi ..
Gelin olmuyorsunuz dort dortluk olmasi gerekmiyor.
Idare etse yeter simdilik ..
Allah kolaylik versin

teşekkür ederim :) şimdiye kadar ancak 7 bin tl atabildim bu miktar nakit olarak elimde varama insan korkuyor tabi yetirebilir miyim ekstra bir masraf çıkarsa naparım diye

Elinde 7.000 varsa onu sen 4.000 say, çocuklu insan hiç parasız olmaz 3.000 dursun köşede
Kalan 4.000 kiranın 700-750 bandında olduğu bir yerde boyaya ve depozitoya yeter, bir kira depozit versen eve girmek 1.500 TL + 500 abonelikler tutsa etti sana 2.000 , 600-700 e boya yaptırsan üzerine kalan para ile 2. el bir buzdolabı ve çamaşır makinası rahatlıkla alabilirsin.

Masraf kalemlerin yüklü ama tasarruflu gidersen olmaz diye bir şey yok. Yaza kadar biraz daha para biriktirirsen bu işi çözersin, korkma Allah ev kurana yardım ediyor inan bana, çocuğum yok ama ben kurdum tek başıma, kendi evinin huzuru hiç bir yerde yok. Bizim tasarruf topiği var, takıl biraz, a dan z ye herşeyin bir tasarruf yolu var, başarırsın, kendine inan

Kusura bakmayın ama siz köşe takımı varken salon takımını ne yapacaksınız, yeter ki çıkmak isteyin yatak dolap yerine yere yatak atın yatın. Standartınızı düşürüp huzuru artırın.

doğru söylüyorsunuz.. köşe takımını televizyonu şuan ki oturduğumuz evdeki odamıza almıştım onlarıda alırım diye düşündüm çıkarken salonun kapısını çeker kullanmam nolcakki sanki

E EBRU 72 ahh ebru halimi anlayabiliyorsun ve anlaşıldığını bilmek huzur veren bir duygu.. bu çatışmalar nereye kadar sürecek bilmiyorum ama ağırıma gidiyor zaten hassasım.. annemle ailecek çok konuştuk beraber destek alalım diye malesef kabul etmiyor.. bu eve gelen sensin ve benim kurallarım geçerli diyor açık açık..

bende bilemedim ne yapsam...

aslında niyetim eylül ayında devlet okuluna başlayınca evladım 2. el uygun bir araba almaktı.. hem yatırım olur hem de evden biraz daha özgürleşmiş oluruz diye düşünmüştüm.. pazar günü bu olaylar yaşanınca altüst oldum

Sana bir tavsiyede bulunsam..
Biraz fazla yorulursun ama huzurun olur..
Boş kalan zamanlarınızı dışarda geçirin..
Mesela kiraya ve faturalara ödeyeceğin parayla çocuklarını kurslara yazdırabilirsin.
Belediyelerin ücretsiz kursları da var oralara da gidebilirsin..
Ben bunu huzur için yapmadım, çocuklarımın boş zamanlarını kaliteli değerlendirmeleri eğitimleri için yaptım ve çok daha iyi sonuçlar alıyorum..
İkisi de inanılmaz sosyal..
Derslerinde çok başarılı..
Evden uzaklaştıkça sorunlarınız da azalabilir..

Elinde 7.000 varsa onu sen 4.000 say, çocuklu insan hiç parasız olmaz 3.000 dursun köşede
Kalan 4.000 kiranın 700-750 bandında olduğu bir yerde boyaya ve depozitoya yeter, bir kira depozit versen eve girmek 1.500 TL + 500 abonelikler tutsa etti sana 2.000 , 600-700 e boya yaptırsan üzerine kalan para ile 2. el bir buzdolabı ve çamaşır makinası rahatlıkla alabilirsin.

Masraf kalemlerin yüklü ama tasarruflu gidersen olmaz diye bir şey yok. Yaza kadar biraz daha para biriktirirsen bu işi çözersin, korkma Allah ev kurana yardım ediyor inan bana, çocuğum yok ama ben kurdum tek başıma, kendi evinin huzuru hiç bir yerde yok. Bizim tasarruf topiği var, takıl biraz, a dan z ye herşeyin bir tasarruf yolu var, başarırsın, kendine inan

çok mantıklı.. kenarda bi paramız bulunmalı ve ben biriktirmeye devam etmeliyim

Sana bir tavsiyede bulunsam..
Biraz fazla yorulursun ama huzurun olur..
Boş kalan zamanlarınızı dışarda geçirin..
Mesela kiraya ve faturalara ödeyeceğin parayla çocuklarını kurslara yazdırabilirsin.
Belediyelerin ücretsiz kursları da var oralara da gidebilirsin..
Ben bunu huzur için yapmadım, çocuklarımın boş zamanlarını kaliteli değerlendirmeleri eğitimleri için yaptım ve çok daha iyi sonuçlar alıyorum..
İkisi de inanılmaz sosyal..
Derslerinde çok başarılı..
Evden uzaklaştıkça sorunlarınız da azalabilir..

insan kendi evi düzeni olsun istiyor tabi ama bir yandan da çocuklar için düşündüğüm aktiviteler var.. bende öyle düşünmüştüm araba alırım evden daha da uzaklaşmış oluruz diye.. annemin gönlü olsun diye derin temizliğe yardımcı ablada alıyorum tabii bunlardan hep feragat etmek durumunda kalacağım

karateye çok meraklılar basketbola..

geçen gün sinemaya gittik şirinler filmi gelmiş istediler 45 tl tuttu mesela.. düşünüyorum bunları hep kısıtlamam gerekecek.. içinden çıkamayınca buraya yazayım dedim her yazılan yorum bana bir yol açıyor

çok mantıklı.. kenarda bi paramız bulunmalı ve ben biriktirmeye devam etmeliyim
Bende oğlumla birlikte ailemle yaşıyorum.
1+1 ewe cıkmak hayalim diyebilirim.
Sizi cok iyi anlıyorum.
Cocuklarınızla kendi çatı altında rahatça yaşamak istiyorsunuz.
Ama maalesef maaşınız buna uygun değil, cocuklarınız sıkıntı çekecektir.
Para biriktirmeye devam edin siz, ne kadar birikim yaparsanız kardır.

Küçük eylül de kaç yaşında olacak

O da devlet anaokuluna gitsin şimdiden araştır bağımsız anaokulu 36 ay sonrasında alıyor

Müdüre git durumunu anlat vs vs

Ev eşyası listen fazla

Az çok biliriz birbirimizi maddi durumum işim vs de bu yazılandan iyidir de benim evimde o kadar eşya yok

İki kanepe iki sehpa bir tane tahta masa var salonda halı yok perdeler pazar işi

Yeni buzdolabı aldım Bosch 2500 lira daha ucuza çok vardı ikinci el de olur çamaşır mak ve buzdolabı yeter

Tabak bardak 6 şar tane yeter marketten al 30 tl tutmaz

Minimal yaşa huzurlu ol

Gardrobu ne yapacaksın mesela bez dolap al çocukların dolabını kullan iki kapılı basit şeyler al evdeki dolabı evliliğimin 4. Yılında aldım küçük 4 kapılı ondan önce iki kapılı dolabım vardı

Eşya her türlü olur ama sürdürülebilirlik önemli

Yeme içme çocuklara giyim kırtasiye vs vs

Giyimleri de mevsim sonu al ayarla bir sonraki sezon giyer

Oğlum 19 liralık yağmurluk giydi bu sezon 79 lira aynısı geçen sene ucuza almıştım işte

Ayrı eve çık demem ama eğer çıkarsan oturma grubunu,halıyı ve yatağını hesaptan çıkar bence...Gerçekten bunalana 2 minder de olsa kendi evinde,öyle huzurla otururki.Yatağınıda yere koyup nevresim takımının üzerine örtüsünü örtersin başlarda.Halı yerine ucuz kilimler var...
Tencere dediğin de nedirki,2 tane uygun fiyatlılardan alsan işini görür.Sen asıl demirbaş masraflara odaklan,gıda,kreş vs.Ana giderlere yetişebilirsen hiç durma derim.Çunki böyle nereye kadar,bir mucize olup maaşın 2ye katlanmayacaksa,bir yerden başlamak zorundasın...

insan kendi evi düzeni olsun istiyor tabi ama bir yandan da çocuklar için düşündüğüm aktiviteler var.. bende öyle düşünmüştüm araba alırım evden daha da uzaklaşmış oluruz diye.. annemin gönlü olsun diye derin temizliğe yardımcı ablada alıyorum tabii bunlardan hep feragat etmek durumunda kalacağım

karateye çok meraklılar basketbola..

geçen gün sinemaya gittik şirinler filmi gelmiş istediler 45 tl tuttu mesela.. düşünüyorum bunları hep kısıtlamam gerekecek.. içinden çıkamayınca buraya yazayım dedim her yazılan yorum bana bir yol açıyor

Tecrübeliyim biliyorsun böyle konularda fazlasıyla..
Geri dönüşü olmayan bir sürece girmeden önce herşeyi düşünmek zorundasın evlatların için..
Denedim olmadı deyip geri dönersen elbet kabul eder baban sizi sokakta bırakmaz ama daha zor olur herşey..
Aldığın maaş çok değil ve yapacağın kısıtlamalar çocuklarını da etkiler..

Evde tutun sarilabilir .
Bir arkadasim bununla 1500 lira kazaniyor.
Gercekten bu durumda daha fazla para biriktirebilirsiniz
Siz 1500 degil de 750 kazanirsiniz
Onu da acilmayan kumbaraya atip birikim yapabilirsiniz
Annenize sinir oldum diyemeden gecemeyecegim
Allah kalbine merhamet versin...

Maalesef anneniz hakki siz geldi niz onun evine sizin onun kurallarina uymamis lazim. Bu arada aman sakin araba almayi yatirim olarak goruyorsaniz yanlis yoldasiniz. Bu arada Facebook sayfasi acin urunlerinizi ordan tanitin, satin. Bol sanslar

doğru benim onun kurallarına uymam gerekiyor ama bir insanın toz bezini nasıl sıktığına kadar karışırsanız nefes alamaz..
sabretse de bir yerde patlak verir..

büyüklerimiz boşuna dememiş allahh kimseyi altın beşikte baba evine göndermesin diye çünkü gerçekten zor bir durum..

Bence sinirle karar vermeyin.Kucuk cocugunuzun kres masrafi bitene kadar cikmayin bu surecte annenizle fazla muahttap olmamaya calisin kavga cikip daha cok sinirlenmemek adina ve daha rahat bir yasam icin.Simdi sinirle ciksan cok zorlanirsiniz ama 1-2 sene hem birikim yapip hem de masraflar azalinca cok daha iyi sartlariniz olur.Tek kisi olsaniz neyse de mecbur iki cocugu da dusunmek gerekiyor.Arkadaslarin dedigi gibu salon takimina gerek yok salonu kucuk bi yer tutarsiniz oturma grubunuzu yerlestirirsiniz.2+1 yeter size bir odaya cocuklar icin digeri sizin icin.Kucugun ilkokula baslamasina 1,5 sene var galiba goz acip kapayincaya kadar biter zaten calisiyorsunuz evde olsaniz daha cok kavga olabilirdi ama annenizi de cok gormuyorsunuzdur gun icinde.

X