AYNA SORUNU

alfadime

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
379
265
Ayna bulunan odada asla uyuyamıyorum. Farklı nesneler görüyorum veya huzursuz oluyor gözümü kapatamıyorum bile. Bu durumu yaşayan var mı ?

Ayna bulunan odada asla uyuyamıyorum. Farklı nesneler görüyorum veya huzursuz oluyor gözümü kapatamıyorum bile. Bu durumu yaşayan var mı ?
Kuzum bende normalde aynaya karşı uyuyamam ama sen bulunan odada uyuyamıyormuşsun bizde okuturlar bilgili bir hocayla görüş seni okusunlar

Ben de uyurken huzursuz oluyorum. Zamanında bize anlatılan hikayelerden sanırım. Bir de yansıma falan yapıyor, aklım oraya gidiyor.
Mecbur kalınca insan alışıyor ama (zorunlu olarak alıştım çünkü djjd)

Ayna ile ilgili anlatılan hikayelerden kaynaklanıyor. Kendinizi rahatlatacak şeyi yapın ve bu şekilfe kendinizi kodlayın. Geçmişte bende de vardı, dualar okurdum, korunduğuma inanırdım. Zamanla geçti bu korkum.

Bence gündüz aydınlık ortamda ayna karşısına geçin. İyice inceleyin kendinizi ortamı. Bisey olmadığını sadece bi eşya olduğunu kendinize içinizden telkin edin. Odada uyurken de doğal davranın aklınıza kötü şeyler getirmeyin. Kendinizi korkutmayin. Hersey beyinle düşünceyle alakalı. Dua okuyup yatın. Ona bakılırsa siz aynalı ortamda bulunamiyorsaniz lavaboda napiyorsunuz ayna oluyor sonuçta

Ben birseyler gormesemde rahatsiz oluyorum, yattigim yeri goren aynadan. Çözüm olarak yatağımı gören aynayi bir örtü ile kapattim.

Aynalı ortamda bulunmak sorun değil, uyumak sorun. Yani karanlık veya loş bir odada ayna varsa çok huzursuz oluyorum, gözümü kırpmak bile korkutuyor..
Dediğim gibi yapın. Muhtemelen korku filmlerinden cin vs konularından böyle oluyor haklısınız çünkü bazen bende tirsarim filmlerden dolayı. Siz yinede dediğim gibi yapın gündüz ayna karşısına gecin,normal bi eşya sonuçta ayrıca dua edip Allaha güvenin. Ama eğer huzursuzluk değilde tamamen aşırı korku boyutunda hayatınızı etkiliyorsa bi terapiye gidin bence. İnşallah feraha kavusursunuz

Dediğim gibi yapın. Muhtemelen korku filmlerinden cin vs konularından böyle oluyor haklısınız çünkü bazen bende tirsarim filmlerden dolayı. Siz yinede dediğim gibi yapın gündüz ayna karşısına gecin,normal bi eşya sonuçta ayrıca dua edip Allaha güvenin. Ama eğer huzursuzluk değilde tamamen aşırı korku boyutunda hayatınızı etkiliyorsa bi terapiye gidin bence. İnşallah feraha kavusursunuz
Korku filmi pek izlemem ama çok küçük yaşta kuzenlerimin beni korkutmak adına yaptığı travmatik şakalar yüzünden belki böyle bir etki kalmış olabilir. İnançlı biriyim, duamı sürekli ediyorum eksik etmem ama evlenirken bile eşimle ilk bu konuyu konuştum o derece diyim 😅 adamcağız ful aynalı gardrop aldı, yatak odasında yer alması mümkün değil benim için

Ben birseyler gormesemde rahatsiz oluyorum, yattigim yeri goren aynadan. Çözüm olarak yatağımı gören aynayi bir örtü ile kapattim.
Kapatmak daha korkutucu olmaz mi yaa. Örtü düşse uyansaniz yada hareketlenme olsa ben daha çok korkardım açık daha iyi gibi🙈

Korku filmi pek izlemem ama çok küçük yaşta kuzenlerimin beni korkutmak adına yaptığı travmatik şakalar yüzünden belki böyle bir etki kalmış olabilir. İnançlı biriyim, duamı sürekli ediyorum eksik etmem ama evlenirken bile eşimle ilk bu konuyu konuştum o derece diyim 😅 adamcağız ful aynalı gardrop aldı, yatak odasında yer alması mümkün değil benim için
😅😅😅🤣amaan aynadan değil insandan korkun en kötüsü o şaka bir yana da tabi😅🤭

Ayna, zihin metaforudur yani düşüncelerinizin imgesidir. Aynadan kaçınan insanların, bilinçdışı ya da alt benliklerinde kaçtıkları problemler, bastırdıkları duygu dönüşümleri olduğu düşünülür.
Psikoloji alanında uzman olan arkadaşlar tam olarak açıklayabilirler durumu.

Korkulu şeyler düşünmeden önce aynada gördüğümüzün içine bakmayı deneyelim bence:)

Ayna, zihin metaforudur yani düşüncelerinizin imgesidir. Aynadan kaçınan insanların, bilinçdışı ya da alt benliklerinde kaçtıkları problemler, bastırdıkları duygu dönüşümleri olduğu düşünülür.
Psikoloji alanında uzman olan arkadaşlar tam olarak açıklayabilirler durumu.

Korkulu şeyler düşünmeden önce aynada gördüğümüzün içine bakmayı deneyelim bence:)
Vov. Bu beni etkiledi gerçekten. İçine bakmak.. 🙄

Aynen ya o örtünün altından gece ne çıkar, o örtü sabah kalktığımda akşam bıraktığım gibi değilse binbir kurgu başlar zaten 😅
Ayy evet bende tam bunu demiştim. Düşünsenize örtüyü astin sabah bi kalktın alakasız uzak biyerde örtü. Kapının önünde yerde filan valla yazdik hikayeyi iki dk da😅🙈🤣İşte size dediğim gibi enbasta aslında beynimiz düşüncelerimizle kendimizi korkuturuz

Ayy evet bende tam bunu demiştim. Düşünsenize örtüyü astin sabah bi kalktın alakasız uzak biyerde örtü. Kapının önünde yerde filan valla yazdik hikayeyi iki dk da😅🙈🤣İşte size dediğim gibi enbasta aslında beynimiz düşüncelerimizle kendimizi korkuturuz
Vallaha bunu aşmam lazım artık. Destek alarak mı olur yoksa aynayla yüzleşerek mi bilmiyorum.
Kurgu filmi yaz deseler 2 dk da seneryo hazır bende 💃🏻

X