Aylık ne kadar altın alıyorsunuz

1 gram almaya başladık geçtiğimiz ay. 2 kişiyiz ev kiramız çok yüksek değil tam fırlamadan taşınmıştık. Biraz boğaza gidiyor maaşlar. Boşa gitmesin diye maaş yatınca 1 tane de olsun alıyoruz. Cepte kalırsa illaki bir yere gidiyor çünkü. Devam edebilir miyiz bilmem süt yine olmuş 20 küsür lira :KK43:

1 gram almaya başladık geçtiğimiz ay. 2 kişiyiz ev kiramız çok yüksek değil tam fırlamadan taşınmıştık. Biraz boğaza gidiyor maaşlar. Boşa gitmesin diye maaş yatınca 1 tane de olsun alıyoruz. Cepte kalırsa illaki bir yere gidiyor çünkü. Devam edebilir miyiz bilmem süt yine olmuş 20 küsür lira :KK43:
20₺ oldu mu ya ben 17₺ den aldım en son 🥲 gram da olabilir zaten çeyrek imkansız gibi bana

İki kişiyiz. Eşim çalışıyor sadece.
Biraz kısıtlı davranırsak en fazla 1 çeyrek alabiliyoruz. Oda bu aydan sonra biraz zor gibi hem kiramz yükseldi hemde önümüz kış, yakacak masrafları faln olacak :KK43:

İki kişiyiz. Eşim çalışıyor sadece.
Biraz kısıtlı davranırsak en fazla 1 çeyrek alabiliyoruz. Oda bu aydan sonra biraz zor gibi hem kiramz yükseldi hemde önümüz kış, yakacak masrafları faln olacak :KK43:
Ya ben hep eksideyim nasıl toparlıcsm bilmiyorum

Ya ben hep eksideyim nasıl toparlıcsm bilmiyorum
Bizde eşim çalışır ama para harcaması bendedir. Gelir giderleirmi hep yazarım. Tabi herşey o kadar pahalı ki bu ay aldığım şey bı kaç gün sonra daha pahali.
Elde ki para sabit ama giderler arttıkça artıyor 😢
Biz lüksümüzden çok kısıyoruz malasef ki. Eşimle bir etkinlik yapmak veya yemeğe gitmek bile ayda bire düştü. İlk zamanlar bebek tedavisi gorcez diye kisardk şimdi de bebek geliyor hayırlısıyla onun için kısıp köşeye atma mecburiyetindeyz ama dediğim gibi giderler baya arttı köşeye TL de atsak eritip gidiyor.
Bende ne yapacağımı şaşırdım

Maşallah özel olarak dikkat ediyor musunuz
Ben de artık bir şeyler biriktirmeye başlamak istiyorum ama sürekli markete para harcıyorum :KK43:
Ne kadar kazanıyorsnz ? kaç kişisiniz ? bide kira derdi vardır illa. Elde para kalması zor ama siz daha başka şeylerden dolayı biriktiremiyorsunuz sanki market derken keyfi bol bol abur cubur fln mı

Ne kadar kazanıyorsnz ? kaç kişisiniz ? bide kira derdi vardır illa. Elde para kalması zor ama siz daha başka şeylerden dolayı biriktiremiyorsunuz sanki market derken keyfi bol bol abur cubur fln mı
Yo zeytinyağı ayçiçek yağı süt yoğurt yumurta çok temel şeyler mesela bugün bulaşık deterjanı aldım makine için şok yaşadım yine aşırı pahalı

Yo zeytinyağı ayçiçek yağı süt yoğurt yumurta çok temel şeyler mesela bugün bulaşık deterjanı aldım makine için şok yaşadım yine aşırı pahalı
Anladım. Ekonomi düzelmedkce ona çözüm yok malasef :KK43: şuradan kısıp köşeye atın diyebileceğim hiç bir Fuzuli harcama yok hepsi gerekli temel ihtiyaçlar 🥺

Maşallah özel olarak dikkat ediyor musunuz
Ben de artık bir şeyler biriktirmeye başlamak istiyorum ama sürekli markete para harcıyorum :KK43:
Evet dikkat ediyoruz eşimle.
Kiyafet , ayakkabı harcamalarimiz yok denecek kadar azdır, zamanında iyi markalar (kaliteli urunler ) tercih edildigi için cok cabuk eskime ve yipranma olmuyor.
Market alisverislerini ise aylık yapmaya özen gösteriyorum fakat sebze tarzi seyler cabuk bittiği için onlari mecburen haftalık alıyorum.
Çok fazla disardan yemek yemiyoruz , son 1 yıla yakındır tatiller dışında dışarıda cay bile icmiyoruz (bir bardak cayin 18 lira oldugunu gördükten sonra özellikle)

Aylık hane gelirimiz 22 bin civari.
10 bine yakınını birikim için ayırıyoruz, geri kalanı yeme- içmeye gidiyor. Tabi 12 bin kadar degil yeme icme, tüp bebek tedavisi görüyoruz bir miktar bunun için de bütçe ayırıyoruz.

X