Aylık Harcamalarımız ve Birikimlerimiz

Konunuz hayırlı olsun. Şu an da çalışmıyorum ama takipteyim konuyu 🤗

Altin, euro, dolar, kripto, hisse senedi, bes, gayrimenkul gibi yatirimlardan karma sepet.
Mesela 2020de altin kaybettirdi borsa kazandirdi.
Yatiriminiz altin olsa, acil bir durumda zararina altin bozmak gerecekti. Sepetiniz karma olursa hangisi artidaysa onu bozarsiniz. 🧿

heh aynen
ben de bunu yapmaya çalışıyorum işte
ama tabi gelirimiz de bir yere kadar
hani şey derler ya yumurtalarını tek bir sepete koyma diye
aynen öyle.

ya bir de allah hastalık vermesin tabi ki de o çok ayrı bir konu
tam bir para biriktirmeye başlıyorsunuz
yok araba vergisi /emlak vergisi
araba bakımı / çocuğun aşısı
illaki evde bir elektrikli eşya eksiği sırada bekliyor zaten
artık o nedenle ufak ufak da olsa atabildiğimizi atıyoruz hepimiz haliyle.
Hele çocuk olunca kafadan bin lirayı bir ayırıyorum hemen artık

ben her ay gelır gıder tablosu yaparım excelde

ev kredısı ve araba kredısı var yıne de atmaya calısırım kasmadan, kısmadan

oglum ıcın bes var (calıstıgım kurumun hastane ıle anlasması var, esım, oglum, ben asırı komık rakamlar oduyoruz o yuzden cok avantajlıyım. bı de dogumda gelen altınların uzerıne koyup 50 gram altın yaptık sonra da bayramda gelenlerın uzerıne koyup 1 ceyrek. evdekı en zengın o gıbı:)

borsa ve coın ısıne de gırdım de coınden karımı alıp cıkıp borsa devam edecegım ama.

Bende yazayım canım 10.5 yıllık evliyim 2014 de Bi ev aldık 1 senemiz kaldı 115 geldi ev şuan 350 bin civarı. Bide arabamızı büyüttük oda krediyle 3 sene ödeyeceğiz 4 aylık yavrum var tüp bebek eğer kolaylıkla çocuk sahibi olsaydım dahada ilerde olabilirdim çok şükür yinede. Tedaviye attığım paranın haddi hesabı yok. Tabi bu arada eşimin aileside biniyo tepene. Çocuğunuz yok masrafını yok şu kardeşine yardım edin buna yardım edin çok zaman karşı gelsemde eşim haliyle ediyordu. Hala daha istiyorlar. Neyse biraz bir derdim var gibi oldu. Şimdi bebişime bişiy ler yapmak istiyorum pandemi den dolayı kimse gelmedi. Bi annem çeyrek taktı bide eşimin iş arkadaşları para topladı bende onlarla yarım altın aldım.. İnş daha fazla yaparım oğluşuma Amin..

ben her ay gelır gıder tablosu yaparım excelde

ev kredısı ve araba kredısı var yıne de atmaya calısırım kasmadan, kısmadan

oglum ıcın bes var (calıstıgım kurumun hastane ıle anlasması var, esım, oglum, ben asırı komık rakamlar oduyoruz o yuzden cok avantajlıyım. bı de dogumda gelen altınların uzerıne koyup 50 gram altın yaptık sonra da bayramda gelenlerın uzerıne koyup 1 ceyrek. evdekı en zengın o gıbı:)

borsa ve coın ısıne de gırdım de coınden karımı alıp cıkıp borsa devam edecegım ama.

oyy maaşallah miniğe şansı bahtı güzel, parası bereketli olsun.
ev araba kredisi zaten olmazsa olmazlardan.
Bende yazayım canım 10.5 yıllık evliyim 2014 de Bi ev aldık 1 senemiz kaldı 115 geldi ev şuan 350 bin civarı. Bide arabamızı büyüttük oda krediyle 3 sene ödeyeceğiz 4 aylık yavrum var tüp bebek eğer kolaylıkla çocuk sahibi olsaydım dahada ilerde olabilirdim çok şükür yinede. Tedaviye attığım paranın haddi hesabı yok. Tabi bu arada eşimin aileside biniyo tepene. Çocuğunuz yok masrafını yok şu kardeşine yardım edin buna yardım edin çok zaman karşı gelsemde eşim haliyle ediyordu. Hala daha istiyorlar. Neyse biraz bir derdim var gibi oldu. Şimdi bebişime bişiy ler yapmak istiyorum pandemi den dolayı kimse gelmedi. Bi annem çeyrek taktı bide eşimin iş arkadaşları para topladı bende onlarla yarım altın aldım.. İnş daha fazla yaparım oğluşuma Amin..
bu erkek ailelerine son zamanlarda neler oldu öyle
bizde de var
zaten eş ailesi köstek olmadığı müddetçe ailenin asla önü kapanmıyor
hele az biraz yani biğr gıdım destek olurlarsa o aile yürüyor uçuyor

oyy maaşallah miniğe şansı bahtı güzel, parası bereketli olsun.
ev araba kredisi zaten olmazsa olmazlardan.

bu erkek ailelerine son zamanlarda neler oldu öyle
bizde de var
zaten eş ailesi köstek olmadığı müddetçe ailenin asla önü kapanmıyor
hele az biraz yani biğr gıdım destek olurlarsa o aile yürüyor uçuyor
Bize destek olan yok canım Malesef. Tam tersi hep bizden isteniyor çocuğuma toz zerresi dokunmadı hiç birinin. Gelemedik pandemi den dolayı diyolar ama yapmak isteyen her şekilde yapıyo

Ben 'de tüp bebekle hamileyim şu an🤲gerçekten maddi manevi çok zor. Riskli gebelik oldugu icin isimden ayrılmak zorunda kaldım. Ama buna da şükür

Canım konunun sabote ettim gibi oldu değiştirdim gibi kusura bakma. Birikimi bende severim konunun takibinde olacağım canım diğer gruplar var ama herkes içli dışlı olmuş ayrık otu gibi oluyo insan.. Burdan bende başlıyayım

ya besi herkes iptal ettirmiş ama geçen yakın akrabamız bir durum oldu da 8 yaşındaki çocuğu için 15 bin birikmiş bile.
Belki çok aman aman wauvluk bir yatırım değil ama kenarda ödeyeyim diyorum.
Ben oğlumun askerliği için düşünüyorum mesela ama düğün için vs için de olabilir.
Merhaba konunuz hayırlı olsun. Ben işe ilk başladığım yıldan itibaren bes'e üye oldum. Eskiden gelir vergisi matrahından düşülüyordu, ödediğiniz ayda bir kısmını iade alıyordunuz. Artık devlet katkısı geldi. En son devlet katkısı tutarlarının reel sektöre düşük faizli kredi gibi kullandırılabileceği haberi ne yazık ki insanları tedirgin etti. Benim şu anda 3 tane bes hesabım var. Ben de çocuklar için diye düşünmüştüm, her ay ufak da olsa ödeme yapıyorum.
Bes hesabınız varsa mutlaka fon getirilerini takip edin ve değişiklik yapın. Ben 3-5 yıl pek ilgilenmedim düşük riskli fonlarda tuttum daha sonra getirisi de düşük oldu.
Geçen yıl tefas fonlarını keşfettim. Ben hisse senedi fonlarından aldım, borsadaki yükselmenin etkisiyle bu fonların da getirisi iyi oldu. Altın fonları mesela altın yükselişinden daha fazla getirmiş. Bunun sebebi de altın alıp vadeli hesapta ayrıca değerlendirmeleriymiş.
Şu anda ücretsiz izindeyim çalışmaya başlayınca altın, döviz gibi fonlardan alıp da getirilerini karşılaştırmak istiyorum.

A Ankee özel degilse yazlığı nerden aldınız? Ben pandemiden önce araştırırken fiyatlar daha makuldü ama 1 yılda çok artmış.
Antalya veya Muğla'da havuzlu sitede, mümkün olsa denize yakın bir ev istiyorum ama sürekli oturmayacağım ve şimdilik kiraya verme düşüncesinde olmadığım bir eve de çok ödeme yapmak istemiyorum.

Merhaba konunuz hayırlı olsun. Ben işe ilk başladığım yıldan itibaren bes'e üye oldum. Eskiden gelir vergisi matrahından düşülüyordu, ödediğiniz ayda bir kısmını iade alıyordunuz. Artık devlet katkısı geldi. En son devlet katkısı tutarlarının reel sektöre düşük faizli kredi gibi kullandırılabileceği haberi ne yazık ki insanları tedirgin etti. Benim şu anda 3 tane bes hesabım var. Ben de çocuklar için diye düşünmüştüm, her ay ufak da olsa ödeme yapıyorum.
Bes hesabınız varsa mutlaka fon getirilerini takip edin ve değişiklik yapın. Ben 3-5 yıl pek ilgilenmedim düşük riskli fonlarda tuttum daha sonra getirisi de düşük oldu.
Geçen yıl tefas fonlarını keşfettim. Ben hisse senedi fonlarından aldım, borsadaki yükselmenin etkisiyle bu fonların da getirisi iyi oldu. Altın fonları mesela altın yükselişinden daha fazla getirmiş. Bunun sebebi de altın alıp vadeli hesapta ayrıca değerlendirmeleriymiş.
Şu anda ücretsiz izindeyim çalışmaya başlayınca altın, döviz gibi fonlardan alıp da getirilerini karşılaştırmak istiyorum.

ben de kesinlikle fonları değiştireceğim
beni üye yapan kadın dönem dönem fonları değiştiririz daha karlı olur dedi
bakalım heyecanla bekliyorum :p

A Ankee özel degilse yazlığı nerden aldınız? Ben pandemiden önce araştırırken fiyatlar daha makuldü ama 1 yılda çok artmış.
Antalya veya Muğla'da havuzlu sitede, mümkün olsa denize yakın bir ev istiyorum ama sürekli oturmayacağım ve şimdilik kiraya verme düşüncesinde olmadığım bir eve de çok ödeme yapmak istemiyorum.

yazlığı yeniceden aldık
biz istanbulda olduğumuz ve karı koca çalıştığımız için bizim açımızdan istanbula yakın olmak zorunda şu an.
İlerde de müstakile çevirmeyi planlıyorum bakalım kısmet

yazlığı yeniceden aldık
biz istanbulda olduğumuz ve karı koca çalıştığımız için bizim açımızdan istanbula yakın olmak zorunda şu an.
İlerde de müstakile çevirmeyi planlıyorum bakalım kısmet
Hayırlı olsun. Güle güle oturun. Inşallah müstakil eviniz de olur.

Merhaba bende bu sayfadan takipteyim.. Ev kredisi ve ihtiyac kredisi ödüyoruz. Ben aylık bes kesintisi yaptırıyorum..
Oglumu bu sene 1 sınıf için kolej kaydını yaptırdım aylık oraya da ödemem başladı..Kredi kartı borcum cogaldı.. 14.000 falan suan
Oglum için 1 gr sanal altın yatırımı yapıyorum.. Borsa hiç denemedim ama ufak denemeler yapmak istiyorum... Kendime ek bir gelir elde etmem lazım..
Ama pek de anlamıyorum bu yatırım borsa vs. Burdan fikir, destek almak niyetindeyim.

Merhaba bende bu sayfadan takipteyim.. Ev kredisi ve ihtiyac kredisi ödüyoruz. Ben aylık bes kesintisi yaptırıyorum..
Oglumu bu sene 1 sınıf için kolej kaydını yaptırdım aylık oraya da ödemem başladı..Kredi kartı borcum cogaldı.. 14.000 falan suan
Oglum için 1 gr sanal altın yatırımı yapıyorum.. Borsa hiç denemedim ama ufak denemeler yapmak istiyorum... Kendime ek bir gelir elde etmem lazım..
Ama pek de anlamıyorum bu yatırım borsa vs. Burdan fikir, destek almak niyetindeyim.

borsa da... ya tiyo lazım
ya da çok iyi piyasayı takip etme yeteneği
adam yeni bir ürün çıkarır hisseleri patlar, elon musk ben bilmem ne coin kullanacağım der pat o artar.
Çok fazla zaman işi, bizde de biri bir fikir verdi hisseyle alakalı bakalım ama ufak meblağlar oynuyoruz biz hep 10 bini aşmıyor.
Çünkü kenarda hemen bozmamız gerekmeyecek tutar sadece 10 bin :)
kolej güzel bir seçenek bence, o günleri görmek kısmet olursa ben de isterim ki özel okul olsun açıkçası

X