Avukat arkadaşlardan ve bilenlerden yardım istiyorum lütfen

yorgunanaaa

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2023
63
31
29
Nafaka arttırım davasını avukat tutmadan açabilir miyim karşı taraf geliri benden 3 kat yüksek çocuk 4 yaşında 8000 kreş masrafı var ben memurum ancak ev kredisi ödemem aylık 13 bin verdiği nafaka 3 bin . Avukat masrafını karsilayamam ancak karşı taraf nafaka artirmiyor mecbur dava açmak zorundayım çünkü kıt kanaat geciniyorum

Malesef barodan ücretsiz avukat talep etme şansınız olması için mesleğiniz uygun değil. Size çıkmaz. Kalan konuda ise dilekçe ile kendiniz netten bulup dava açabilirsiniz örnek dilekçe ile ama büyük ihtimal prof yardım almadiginiz için hak kaybiniz olur ve davaya kazanmama şansınız olur. Malesef tr'de sistem dilekçelerle ve prosedurlerle yürüyor. En ufak bir hatada bu hakkınız gider. Bir avukatla anlaşıp belki ödemeleri aylara bolebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım bir alacak davası için. Nafaka arttirim davasinda dava kazanilirsa mahkeme masraflarını karşı taraf ödüyor mu bilmiyorum ama geliri oldukça yüksek ise muhtemelen yukseltirler. O yüzden bence destek alın bir avukattan. Mahkeme magduriyetinizi değil belgelerle ispatinizi istiyor prosedür istiyor. Dava Red edilirse kötü olur

Maddi imkanınız elverişli değil ise en azından dilekçeler teatisi için yardım alabilirsiniz, dilekçelerinizi bir avukat yazar, davayı kendiniz takip edersiniz

Nafaka arttırım davasını avukat tutmadan açabilir miyim karşı taraf geliri benden 3 kat yüksek çocuk 4 yaşında 8000 kreş masrafı var ben memurum ancak ev kredisi ödemem aylık 13 bin verdiği nafaka 3 bin . Avukat masrafını karsilayamam ancak karşı taraf nafaka artirmiyor mecbur dava açmak zorundayım çünkü kıt kanaat geciniyorum
Avukatsiz nafaka davasi biraz zor.Cocugunuzu da 8 bin liralık kreşe gondermek zorunda değilsiniz.Daha uygun kreşler vardır.

Avukatsiz nafaka davasi biraz zor.Cocugunuzu da 8 bin liralık kreşe gondermek zorunda değilsiniz.Daha uygun kreşler vardır.
Sende boşanıyorsun yanlış hatırlamıyorsam seninde çocuğun vardı. Sen daha ucuz bir kreşe gönderirsin o zaman ?

Kreş fiyatlarından haberiniz yok sanırım.

İstanbul sa doğrudur.
Niye hiçbir fikrinin olmadığı konularda bile beyan verme zorunluluğu hissediyorsun kendinde? Antep’te de fiyatlar böyle. Hatta bu fiyat yine makul, daha pahalıya da var. Çok biliyor gibi İstanbul’sa onay vermişsin bir de. 😂

Niye hiçbir fikrinin olmadığı konularda bile beyan verme zorunluluğu hissediyorsun kendinde? Antep’te de fiyatlar böyle. Hatta bu fiyat yine makul, daha pahalıya da var. Çok biliyor gibi İstanbul’sa onay vermişsin bir de. 😂
İstisnasız her yerde yorumu var bilgisi olsun olmasın😀

İstisnasız her yerde yorumu var bilgisi olsun olmasın😀
Sanki sözleşme imzalamış. Kısa, geçiştirmeli bir yorumla da olsa her konuya atlıyor. İnsan biraz düşünür, bilmeden atıp tutmayayım, rezil olmayayım sonra der. Bunda yok. 😁

Ben bu işlerden hiç anlamadığım için avukatla ilerlemiştim tanıdık bir avukat falan varsa en azından dilekçe için yardım alın

Servisle 8 bin iyi vala bizm burda kresler 8 ile 12 bin arasi servis 1500 2000 arasi bu sene krese verecegim kara kara düşünüyorum sadece kres parasina calisacagim sanirim ben ozel sektordeyim 😪😪 ex kocadan hayr yok adam nafakayi kaldirma derdinde

Her konuda fikir beyan etmek zorunda değilsin Nuranka.
Senin kreşlerle ne alakan var da daha uyguna kreş bul diyorsun.
Y yorgunanaaa üyenin dediğini ciddiye bile almayın. 8 bine uygun bile bulmuşsunuz.

Servisle 8 bin iyi vala bizm burda kresler 8 ile 12 bin arasi servis 1500 2000 arasi bu sene krese verecegim kara kara düşünüyorum sadece kres parasina calisacagim sanirim ben ozel sektordeyim 😪😪 ex kocadan hayr yok adam nafakayi kaldirma derdinde
Kaldıramaz öyle . Benim eski eşimin durumu çok çok iyi yani ister istemez aldığım maaşla zorlanıyorum çocuk en basiti lunaparkta biseye bile bindirmekte zorlanıyorum kredi ödüyorum çünkü

• Beğen
Reactions: Cac
Kaldıramaz öyle . Benim eski eşimin durumu çok çok iyi yani ister istemez aldığım maaşla zorlanıyorum çocuk en basiti lunaparkta biseye bile bindirmekte zorlanıyorum kredi ödüyorum çünkü
Avm gezmeleri cabasi zaten 200 300 den asagi cikamiyor insan. sadece oyun parkinda oynuyor birde yemek yiyor .Allah bosanmis annelere bundan sonra yardim etsin vala işimiz cok cok zor maddi manevi

Sizin yerinizde olsam davayı takip ettirmesem bile bir avukattan ücretli danışma alırdım. Yol yordam için.

X