Atatürkün Ulusa Son Kez Bakışının Fotoğrafı

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
ELVEDA FOTOĞRAFI
10 KASIM 1938
SAAT.09 05

BU FOTOĞRAF ASKERİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE EL
SALLAMAYA ÇALIŞIRKEN DOLMABAHÇE
SARAYININ PENCERESİNDE ÇEKİLDİ.

OKULLARINDAN KAÇARAK SANDALLARLA SARAYIN ÖNÜNE ULAŞAN ÖĞRENCİLER ŞU SÖZLERİ HAYKIRIYORLARDI: "ATAMIZ, LÜTFEN PENCEREYE GELİNİZ VE TÜM DÜNYAYA ÖLMEDİĞİNİZİ GÖSTERİNİZ."

VE DOKTORLARIN TÜM KARŞI KOYUŞLARINA RAĞMEN YATAĞINDAN DOĞRULARAK PENCEREYE GELİR VE ÖĞRENCİLERE SON KEZ EL SALLAR...

BU AYNI ZAMANDA ULUSUNU SON KEZ SELAMLAMASI VE ELVEDASIYDI...

ALINTIDIR

1.png

Bu fotoğrafın beni inanılmaz etkilediğini söylemeden geçemeyeceğim

Son düzenleyen: Moderatör:
Etkilenmemek mümkünmü, canım Atam kendi için hiç yaşamadı hep ülkesi ve milleti için yaşadı.

ağlamamak için çok zor tuttum kendimi fotoğrafı görünce..Hasta haliyle bile asaletinden bişey kaybetmemiş ..Nurlar içinde yat ATAM..

:a015::a015:
Ne mutlu ki Onun emanet ettiği yurdun genciyim.
Ne mutlu ki bana Türküm ..... :Saruboceq:

:a015::a015:
Ne mutlu ki Onun emanet ettiği yurdun genciyim.
Ne mutlu ki bana Türküm ..... :Saruboceq:

ağlamamak için çok zor tuttum kendimi fotoğrafı görünce..Hasta haliyle bile asaletinden bişey kaybetmemiş ..Nurlar içinde yat ATAM..

Etkilenmemek mümkünmü, canım Atam kendi için hiç yaşamadı hep ülkesi ve milleti için yaşadı.

ne mutlu banaki sizin gibi düşünen atatürkçü türk kadınları var:lepi:

senağlamasenağlama
Çok kötü oldum yaaa..
Canım Atam huzur içinde uyu

tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu
daha yeni "sari zeybek" kitabini okudum ve asiri derecede etkilendim aglaya aglaya okudum kitabi :KK43:((

çok duydulandım...o kadar çok seviyorum ki onu..ne yazık çok erken kaybetik..ışıklar içinde,rahat ve huzurlu uyusun...

zaten bu aralar çok duygusalım..
Bu da üstüne tuz biber oldu..
Canım ATAM ya, gülüşüne, sempatikliğine bakın hasta haliyle...
"Seni çok ama çok seviyorum, bu dünyada karşılaşmamız mümkün olmadı.İnşallah öbür tarafta seni görme şerefine nail olurum"

ne mutlu ki bu vatanın bir genciyim, ne mutlu ki bizi kurtaran, bugünlerde esaret altında yaşamamamız için canını ortaya koyan, liderimiz, ulu önderimiz baş öğretmenimiz ATATÜRK kim biliyorum.

O bı lıderdı ama arkasındakı vatanına canını seve seve feda eden askerlerımızıde unutmayalım atayı her anıŞımızda onlarıda hatırlayıp ruhlarını Şad edelım

gözyaşlarımı tutamıyorum şuanda her daim asil her haliyle ölümüne bu kadar yakınken bile milletinin sevgisi onun yüzüne gülümseme katmış asaleti hep aynı keşke o kadar erken veda etmeseydi bizlere arkadaşlar gizli yönleriyle atatürk adlı kitap okudum geçenlerde onu daha da çok sevdim daha da çok anladım o çok üstün bir insan bizim biricik atamız herşeyimiz bütün türk ulusunun geleceğinin tek kurucusu ona çok şey borçluyuz ne yapsak onun için az SENİ ÇOK SEVİYORUM ATAM

çok güzel..çok duygulu, çok asil.......
sen bizim en büyük şansımızsın
senin değerlerini yok etmeye çalışanlar hiçbir zaman başarılı olamayacaklar
yorumları okuyunca bunu bir kez daha anladım
ruhun şad olsun ataların atası.................

X