Atatürkün ölmeden az önce söylediği son söz

nilyesili

gülümse odaklan değiştir
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2011
190
4
insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak VE ALEYKÜMÜSSELAM diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Alinin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT)

Peki, o sırada Atatürkün yanında bulunanlar telaş ve çaresizlik içerisinde kıvranırlarken ve hiç gereği yokken Atatürkün VE ALEYKÜMÜSSELAM demesinin anlamı ne olabilir diye bir soru akla gelebilir. Böyle bir sorunun yanıtını Kuran ayetlerinden öğrenelim. İşte Kuranın söyledikleri:

İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler: SELAMÜN ALEYKE derler. (Vakıa Suresi 90,91)

Son düzenleme:
nur içinde yatsın,daima kalbimizde yaşayacak...latife hanımın dediği gibi,bu dünya pek çok lider gördü ama hiç biri onun kadar mükemmel değildi...

Okuduğum en iyi paylaşımdı bu sitede.
ATATÜRK'e ne kadar borçlu olduğumu ve onun ne kadar müstesna bir insan olduğunu bir kere daha hatırladım.

insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey �Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın� diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak �VE ALEYKÜMÜSSELAM� diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali�nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT)

Peki, o sırada Atatürk�ün yanında bulunanlar telaş ve çaresizlik içerisinde kıvranırlarken ve hiç gereği yokken Atatürk�ün �VE ALEYKÜMÜSSELAM� demesinin anlamı ne olabilir diye bir soru akla gelebilir. Böyle bir sorunun yanıtını Kur�an ayetlerinden öğrenelim. İşte Kur�an�ın söyledikleri:

� İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler: �SELAMÜN ALEYKE� derler.� (Vakıa Suresi 90,91)

inanılmaz gerçekten onun yerini hiçkimse alamaz ona çok şey borçluyuz tüylerim diken diken oldu.

Ah Atam,

Allah nurlar içinde yatmak nasip etsin sana...keşke şimdi çıkıp gelsen de haddini bildirsen kendini bilmezlere..

bu hikayeyi daha önce okumuşum tüylerim diken diken olmuştu yine aynı şey hele ki şu günde millet koltuk kapmak için elinden geleni yaparken Atatürk ün bu ülke için yaptıkları aklıma gelince insan ne hissedeceğini şaşırıyo

Atatürk düşmanları buna da inanmazlar şimdi..
Onlara göre Atatürk dinsiz ya!
Acaba Atatürk olmasaydı bugün hangi dini, yada ne ölçüde yaşayabileceklerdi!!

bu nasıl güzel bir paylaşımdır böyle..yaşlar gözümden boşalıverdi.
çoook çok teşekkürler bu mükemmel paylaşım için En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

ilk kezz zduydum
çok etkilendim diğer arkadaşların söylediği gibi tüğlerim diken diken oldu
teşekkrler...

Aslınd aona laf edenlere kapak olacak bir yazı. Sanki kendileri Allah da insanları yargılıyorlar. Kimin ne olduğuna allah karar verir;işte böyle herkese nasip olmayan ölümlerde var. Okusunlarda akılları başlarına gelsin biraz

Atatürke dinsiz diyenlere cevap niteliğinde, dinsiz olduğu için böyle veda etmiş hayata ve dinsiz olduğu için cebinde küçük kuran ayetleri taşırmış

insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak VE ALEYKÜMÜSSELAM diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Alinin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT)

Peki, o sırada Atatürkün yanında bulunanlar telaş ve çaresizlik içerisinde kıvranırlarken ve hiç gereği yokken Atatürkün VE ALEYKÜMÜSSELAM demesinin anlamı ne olabilir diye bir soru akla gelebilir. Böyle bir sorunun yanıtını Kuran ayetlerinden öğrenelim. İşte Kuranın söyledikleri:

İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler: SELAMÜN ALEYKE derler. (Vakıa Suresi 90,91)

duygulandımm:KK5:zaten bu kadar yüce gönüllü kendinden başka insanlarıda düşünen bi insanın iyi şekiilde ölmesi kaçınılmaz Allahım mekanı cennet olsun şuan kadınların bi söz hakkı var sa bunu ATATÜRK ümüze borçluyuz cennetin köşklerinde yaşa ulu gönüllü bizi düşünen ülkesini herşeyden çok düşünen ATAMIZ:KK43:

canım Atatürk'üm :KK69: sana yaptıkları saygısızlığın haddi hesabı yok

devrimlerini yok ediyorlar...senin fotoğrafından,isminden bile rahatsız olanlar var.beyinleri yıkanmış sanki:KK19:

kim ne derse desin,ne yaparsa yapsın

aklımda ve kalbimde yerin değişmeyecek...

tüm dünyanın önünde eğildiği tek lidersin sen.devrimlerinin bekçisiyiz En Büyük TÜRKİYE

atatürk kesinlikle dinsiz değildir hepsi safsata o kurana çok önem verirdi.rabbim mekanını cennet etsin.türk olmakla şereflendirilmiş bir milletin onurudur atatürk.değerimizi bilelim..çok yüce bir milletiz.güzel paylaşım saol.

X