Davranış Bozuklukları Aşırı Yaramaz Çocuklar

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

elvin06

Güneş doğdu :)
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2009
897
0
Merhaba;

Benim 3 yaşında bir yeğenm var. ınanılmaz derecede yaramaz. Öyleki akşamları annesini ağlatacak derecede yaramazlık yapabiliyor... Sürekli peşinde olmak zorundasın.. Bir an

bir dakika bile yalnız kalamıyor

Tv yi kapatıyor, vitrinin üstüne çıkıyor eline geçeni yere atıyor, yemek yerken herşeyi dağıtıyor, evde sürekli koşuyor, 1 dk sabit bir şekilde oturamıyor, elinde ne varsa illa kırıcak dökecek, oyuncaklara ilgisi yok, legolara arabalara ilgi göstermiyor, akşamları uyumuyor....

bunlar aklıma gelenler arkadaşlar bu şekilde sorun yaşayan var mı? Çocugu biraz olsun

rahatlatmak için neler yapılabilir?
Bu arada çok güzel konuşuyor... bazen öyle tepkiler veriyor ki şaşırıyoruz.. Gerçekten konuşması ve anlama kabiliyeti çok yüksek ama sanki bişeyleri bilerek yapıyor gibi :)

Yardımlarınızı bekliyorum... Şımdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkürler..

benimde iki bucuk yasında oglum var.aynı sorunları bende yasıyorum.sanki benim oglumu anlattın.taklalar atıyor,koltuk tepelerinde.evde süs esyası kalmadı.en son olayı annemin plazmasını kırdı.2 yasında sinek ilacı içti her saniye pesindeyim calısan anneyim.acaba tepki mi gösteriyor diyorum bilemiyorum..3 yas sendromnu biz agır geciriyoruz.yemek yemez mız mız herseye aglar.allah kolaylık versin bizlere...

yigeninizde hiperaktiflik olabilir bi doktora danismanizi tavsiye ederim .hiperaktiflik bir hastalikdir ve tedavi edilebilir.

benim yiğenimde aynen o şekilde cnm biz piskyatri ye götürüdük çünkü okulda derslerine dikkat veremiyodu dikkat eksikli varmış yani hiper aktif deniliyo bize ilaç verdi günde 2 defa onu kullanıyoruzz

benim oğlumda aynen böyle bir dakika durdan sustan anlamaz gece 2'ye kadar oturur her dediği yapılsın ister yoksa cıyak cıyak ortalığı yıkar.. offf anlatırken bile bunalıyorum ne zormuş çocuk büyütmek...

genel olarak yorumladığımız zaman bu yaştaki çocukların beklentileri,şikayet etme tarzı,sorunları inanın birbirinin aynı.....gercekten sabır istiyor arkadaşlarım bana şaşırıyorlar çoğu zaman ne bitmek bilmez bir sabtrın var diyorlar.Ama yapabileceğim bişi yok başka türlü olmuyor sabırla çözülüyor herşey.......biliyorum ki çocuklar zaman ,sabır ve sevgi istiyorlar,bunun 3 ünü barındırırsak göreceğiz ki herşey geçici bir süreliğine yaşanıyor..11 yaşındaki oğlum ve 3 yaşındaki sonradan gelen oğlum:):) zaman zaman banadaa İMDATTT dedirttiyorlar, ama biliyorum ki her çocuk bu sürecten geçiyor bir gün hepsi unutulacak ,bizler nasıl yorduysak annelerimizi onlarda bizi yoracaklar.....HER AYIN HER YAŞIN AYRI BİR ZORLUĞU VE GÜZELLİĞİ VAR........BAZEN KIZSAMDA DİYORUM Kİ YARAMAZ OLMAYAN ÇOCUKMU VAR DÜNYADA, HER ÇOCUK HAREKET ETMEK YARAMAZLIK ETMEK İSTER BU ANORMAL BİR DURUM DEĞİL Kİ OLMASI GEREKEN BİR DURUM ........

kljlikt2.gif

benim oğlumda 2 yaşında.. ne dur duraktan anlıyor nede yapma etme demekten.. evde kırmadığı tabak bardak kalmadı. istediği birşeyi yapmayınca eline ne geçerse fırlatıp atıyor. sonrada benim elimi kolumu ıssırıyor.bazen okkalı bir tokat indiriyor..neye uğradığımı şaşırıyorum vallahi..ben kızıncada başlıyor ağlamaya..nasıl davranmam gerektiğini anlamadım gitti. yaklaşık 6-7 aydır böyle. çok aksi çookkkk... sabretmeye çalışıyorum ama nereye kadar bende insanım..sabrım taşıveriyor bazen bağırıp çağırıyorummafoldumben.. hep erkek çocuklarımı böyle oluyor anlamadımbilmiyorumkismile

genel olarak yorumladığımız zaman bu yaştaki çocukların beklentileri,şikayet etme tarzı,sorunları inanın birbirinin aynı.....gercekten sabır istiyor arkadaşlarım bana şaşırıyorlar çoğu zaman ne bitmek bilmez bir sabtrın var diyorlar.Ama yapabileceğim bişi yok başka türlü olmuyor sabırla çözülüyor herşey.......biliyorum ki çocuklar zaman ,sabır ve sevgi istiyorlar,bunun 3 ünü barındırırsak göreceğiz ki herşey geçici bir süreliğine yaşanıyor..11 yaşındaki oğlum ve 3 yaşındaki sonradan gelen oğlum:):) zaman zaman banadaa ıMDATTT dedirttiyorlar, ama biliyorum ki her çocuk bu sürecten geçiyor bir gün hepsi unutulacak ,bizler nasıl yorduysak annelerimizi onlarda bizi yoracaklar.....HER AYIN HER YAŞIN AYRI BıR ZORLUĞU VE GÜZELLıĞı VAR........BAZEN KIZSAMDA DıYORUM Kı YARAMAZ OLMAYAN ÇOCUKMU VAR DÜNYADA, HER ÇOCUK HAREKET ETMEK YARAMAZLIK ETMEK ıSTER BU ANORMAL BıR DURUM DEĞıL Kı OLMASI GEREKEN BıR DURUM ........

duygusal bir yaklaşımınız var teşekkür ederim. bizde yeğenimi hepimiz canımızdan çok

seviyoruz. ama davranışları normal değil bunu anlatmaya çalışıyorum. her çocuk

yaramazdır evet ama onunki aşırı derecede... bunun ne gibi nedenleri olabilir onu

araştırmaya çalışıyoruz...

benim oğlumda 2 yaşında.. ne dur duraktan anlıyor nede yapma etme demekten.. evde kırmadığı tabak bardak kalmadı. istediği birşeyi yapmayınca eline ne geçerse fırlatıp atıyor. sonrada benim elimi kolumu ıssırıyor.bazen okkalı bir tokat indiriyor..neye uğradığımı şaşırıyorum vallahi..ben kızıncada başlıyor ağlamaya..nasıl davranmam gerektiğini anlamadım gitti. yaklaşık 6-7 aydır böyle. çok aksi çookkkk... sabretmeye çalışıyorum ama nereye kadar bende insanım..sabrım taşıveriyor bazen bağırıp çağırıyorummafoldumben.. hep erkek çocuklarımı böyle oluyor anlamadımbilmiyorumkismile

aynen böyle işte... sinirlenince ısırıyor, kapıları yumrukluyor, vitrine çıkıp eline ne geçerse yere atıyor ve oyuncaklara ilgisi yok... bilmiyorum ne olcak..

Merhaba 2010 da yazmışsınız büyümüştür sizin yaramaz :) şimdi nasıl çünkü aynı durumu şu an ben yaşıyorum büyüdüğünde geçiyor mu

Merhaba;

Benim 3 yaşında bir yeğenm var. ınanılmaz derecede yaramaz. Öyleki akşamları annesini ağlatacak derecede yaramazlık yapabiliyor... Sürekli peşinde olmak zorundasın.. Bir an

bir dakika bile yalnız kalamıyor

Tv yi kapatıyor, vitrinin üstüne çıkıyor eline geçeni yere atıyor, yemek yerken herşeyi dağıtıyor, evde sürekli koşuyor, 1 dk sabit bir şekilde oturamıyor, elinde ne varsa illa kırıcak dökecek, oyuncaklara ilgisi yok, legolara arabalara ilgi göstermiyor, akşamları uyumuyor....

bunlar aklıma gelenler arkadaşlar bu şekilde sorun yaşayan var mı? Çocugu biraz olsun

rahatlatmak için neler yapılabilir?Bu arada çok güzel konuşuyor... bazen öyle tepkiler veriyor ki şaşırıyoruz.. Gerçekten konuşması ve anlama kabiliyeti çok yüksek ama sanki bişeyleri bilerek yapıyor gibi :)

Yardımlarınızı bekliyorum... Şımdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkürler..
Benim oğlum 2.5 yaşında bebekligi guzel geçti ama 2 yaşından sonra (2 yaş sendromu) tutturmaya mesela gecenin 12 sinde market diye tutturuyo bişey isterken bağırarak istemeye ve bilerek isteyerek benim yapmasını istemediğim şeyler yapmaya başladı gözümün içine baka baka yapiyo bı anda surahiyi hep dokuyo bı anda patates kızartması olan tabağı ters ceviriyo yemek yerden eline geçeni yemeğe fırlatıyor en onemlisi de 10 yaşında engelli kizim var sinirlenince gidip onu isiriyo valla napcami sasirdim bende bıktım ya ortada bişey yok bağırmaya basliyo bagirmasindan neffret ediyorum böyle ortadan kayboluyo bide bakıyorum bütün rujlarimi mahvetmis her yere surmus arkamı dönmeye gelmiyo

X