Aşı ve otizm

kızamık aşısı olduk diye biliyorum ben
hatta annem aşı olduğum için çok hafif atlattığımı söyler

benide düşündüren o rakamlar aslında

ben oldum diye hatırlıyorum o aşıları yanılıyorda olabilirm anneme sormam lazım

tama canım her türlü edindiğim bilgiyi tabiki paylaşacam, bizde hipinizi öpüyoruz

ben olmadım , o yüzden çocukken kabakulak da kızamık da geçirdim , hele kabakulakdaki kulak ağrısını unutmam mümkün değil valla :KK43:((

Verem asisini norvec halkinada yapmiyorlar ama Deniz icin özel almamizi söylemisti doktorumuz..

tanesi 250 tl`den 3 asi aldim ben neyseki bitti.

ama su kkk beni düsündürdü simdiya..

kabakulak ben geçirdim ama ağır geçmedi 2 gün okula gitmemiştim sadece ve şişlik vardı

arkadaşlar bülbin hocadan cevap geldi ama özetle kendisi eğitimci olduğu için bu konuda yetkili kişi olmadığını sadece duyduklarını paylaşabileceğini ve bununda doğru olmadığını, uzman hekimle tartışılması gerektiğini belirtmiş,

bana bu konuda kendiside karar verememiş o nedenle yönlendirici olmak istemiyor gibi geldi:KK43:

yaa neticede biz yaptırdık aşıyı ama bu rakamlar ürkütücü ama yapılacakta bişey yok bu aşıları olmak zorundayız bende aşı yaptırmayıp sonucunda vijdan azabı duymak istemiyorum
ama gittiğimde sorucam ve büyük ihtimal suçiçeğinide yaptırıcam

anladım canımcım gverçi o da haklı kesin sonucu olmayan birşeyde yorum yapmaktan sakınmıştır , ne yapıcaz peki?

doktorumla yaptıgım telefon gorusmesınde 2 kasımdakı kontorlumuzde kkk asının olacagı muayenelerının yapılacagını soyledı

ben de ası ıcerıgındekı cıva sebebıyle rısk olduguna daır arastımaları okudugumu soyleyınce yenı asılarda cıva mıktarı cok az
yapılıp yapılmaması rısk kıyaslamasıyla karar verılebılır en kolayından dedı
ve yapılmasını uygun gordugunu soyledı

benim doktorumdan kızamık aşısının yapılacağı gün başka bir aşı(su çiçeği aynı döneme geliyor) yapılmaması gerektiğini onu bir sonraki ay yapacağını söyledi.

kanada'da yaşayan ablam da aynı günde birden fazla aşı yaptırma demişti orada öyle yapıyorlarmış

remedıos bızım doktorumuz tam yasındayken kkk asısı
15 aylıkken su cıcegı asısı yapılacak dedı

bir arkadaşımın doktorunun aşı ile ilgili sorumuza cevabı aşağıda

"Civa toplu yapılan aşılarda kullanılır, şu anda bizim hastanede yaptığımız aşılar dahil tek dozluk aşıların hçbirinde civa yoktur. "

sevgili anneler, bu konunun üzerinden epey vakit geçmiş, şimdi aynı düşüncelerle endişe duyan annelere tavsiyeniz nedir? sizler yaptırdınız mı bebeklerinize bu aşıları?

tek doz derken, tek tüpte olması kastediliyor sanırım.

X