Artık Kilo Almak İstiyorum ⚠️

33HulyaGulsah33

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
5
7
28
Merhaba arkadaşlar ben kilo almak istiyorum boyum 1.76 kilom ise 60 75 Kg bana çok yakışıyor doğumdan sonra kilolarım kendiliğinden gitti malesef şimdide ne kadar çok yemek yesem de kilo alamıyorum boyum uzun olduğu için ne giysem yakışmıyor eşimde biraz kilo almamı istiyor yardımcı olursanız tavsiye verirseniz çok memnun olurum 😘

ay gözümde dünyanin en kolay isi
ihtiyacindan fazlasini yiyeceksin sadece bu
sen yine sporunu yap, saglikli beslen sadece porsiyonlarini büyüt , yani vermek icin de tam tersi kücültmek lazim

Öyle olmuyor malesef bir oturuşta bir ekmek yiyorum zaten önümde ne varsa onu da yiyorum metabolizmam çalışıyor desek oda yok ben napcam ya kilo istiyorumm 🤷‍♀️

Kilo işinde kilodan çok vücut kitle indeksi önemli yani bu kilonun yüzde kaçı yağ, yüzde kaçı kas, yüzde kaçı su vs.
Yani boyuna göre yüksek kiloda olan bir insanın bu kilosunun çoğu kaslardan geliyorsa, o kişi aynı boyda, kiloda ama kilosunun çoğu yağdan gelen bir kişiden çok daha ince ve fit görünür. Tabi yoğun kas kütlesi bazal metabolizmayı hızını da arttırıyor, bu yüzden kas kütlesi fazla olan kişiler ekstra hiçbir şey yapmazlerken bile fazla enerji yakıyolar.
Buna rağmen sizin kilonuz iyi gibi geliyor kulağa. İlla alacağım diyorsanız formül basit, yiyeceksiniz.
Bu midem küçük yiyemiyorum diyenler merak etmesinler, yedikçe mideleri büyür.

Troitlerine baktır bir diyetisyene git aile hekimim troitlerin yüksekliği ya kilo verdirmez ya da kilo aldırmaz demişti bir ara tahlillerimi göstermeye gittiğimde

Canım kalori hesabı yaparak yemek ye. Ara öğünler ye. Diyetisyen de listeyi böyle yapıyor. İnternet uygulamarı var kalori hesaplıyo ve sana yemen gereken kaloriyi de söylüyor.

X