Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Arpacık yüzünden ameliyat olan var mı ?

Of benimde bu sabah gözümde bir arpacık belirdi. Yaklaşık 1 hafta öncede böyle olmuştu kendiliğinden geçmişti. Fakat gene aynı gözümde belirdi. Sizce hemen doktora gitmelimiyim? Tekrar etmesi normalmidir?:KK50::KK50:

Bende dün arpacık ameliyatı oldum,beş gün sonra tatile gidecektik fakat havuza girmemem gerekiyormuş bunu ameliyattan sonra öğrendigim için planlarım alt üst oldu neyse merak ettigim bi konu daha var acaba duş alırken kullanılan şampuanın da gözüme zararı olur mu ? Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

benim oglumun da gözünde bir seneden beri var .merhemler denedim bir sürü .bazen cok beleiriyo.bazen kücülüyo .ameliyat falan yaziyosunuz korktum acikcasi ..ne yapmak lazim okutun falan diyorlar.cok üzülüyorum..

Bana da tavsiye ettiler ama okuttuk geçmedi.Benim arpacığım kist haline dönüşmüştü.Çok krem kullandım geçmedi görüntü olarak da kötü durunca ameliyata mecbur kaldım ama o acıdan sonra keşke olmasaydım dedim eğer çoçuğunuz da ki ağrı yapıp sıkıntı haline gelmediyse ameliyatı son çare olarak görün çünkü gözümün altı hala şiş ve mor .

..arpacık sorası oluşan kistten iğne ile kurtulabilen war mı acaba aranız da ya?

baska birsey ararken tesadufen bu konuya geldim,arpaciktan salazyondan cok cekmis birisi olarak cevap yazayim dedim. ben bu dert yuzunden onlarca doktora gittim,piyasada kullanmadigim ilac merhem,goz damlasi kalmadi.nihayetinde dunya gozde ameliyat oldum.korkutmak istemem ama acisiz bi ameliyat diil ve sadece 2 hafta sonra tekrarladi!! tekrar ameliyat yapan dr a gittigimde olabilir tekrar operasyon yapalim dedi.yaptirmadim tabi ki her tekrarladikca goze igne yemek kadar sacma bisey var mi! neyse lafi uzatmiyim benimkisi turk filmi gibi drama gittikce artiyor.nihayetinde bunyeden kaynaklandigina karar verildi ve ben de deli gibi arastirdim ve sonucta ilik pansuman + sarmisak ta buldum sifayi. sarmisak mi? demeyin vucuttaki iltihabi sokup atiyor. her aksam sarmisakli yogurt yemeye basladim ve 1 ayda gozumde ne arpacik kaldi ne bisey. ha tabi ilik pansuman ve goz kapagini temiz tutmak icin kullandigim goz sampuani (blefaroshampoo) nin da etkisi var. Size tavsiyem goz kapaginizi cok ama cok temiz tutun,arpacik ciktiginda da dr a ilaca basvurmadan once ilik pansuman yapin.Acil sifalar herkese :)

baska birsey ararken tesadufen bu konuya geldim,arpaciktan salazyondan cok cekmis birisi olarak cevap yazayim dedim. ben bu dert yuzunden onlarca doktora gittim,piyasada kullanmadigim ilac merhem,goz damlasi kalmadi.nihayetinde dunya gozde ameliyat oldum.korkutmak istemem ama acisiz bi ameliyat diil ve sadece 2 hafta sonra tekrarladi!! tekrar ameliyat yapan dr a gittigimde olabilir tekrar operasyon yapalim dedi.yaptirmadim tabi ki her tekrarladikca goze igne yemek kadar sacma bisey var mi! neyse lafi uzatmiyim benimkisi turk filmi gibi drama gittikce artiyor.nihayetinde bunyeden kaynaklandigina karar verildi ve ben de deli gibi arastirdim ve sonucta ilik pansuman + sarmisak ta buldum sifayi. sarmisak mi? demeyin vucuttaki iltihabi sokup atiyor. her aksam sarmisakli yogurt yemeye basladim ve 1 ayda gozumde ne arpacik kaldi ne bisey. ha tabi ilik pansuman ve goz kapagini temiz tutmak icin kullandigim goz sampuani (blefaroshampoo) nin da etkisi var. Size tavsiyem goz kapaginizi cok ama cok temiz tutun,arpacik ciktiginda da dr a ilaca basvurmadan once ilik pansuman yapin.Acil sifalar herkese :)

paylaşım için teşekkurler:KK66: bende bi süre ilaç kullandım, kitleyi biraz ufaltsada tamamen geçmedi, geçmezse iğne uygularız demişti dr.um ama öncesinde bir sıcak pansumanı denemeye değer gibi:)

arpacık yuzunden amelıyatı ılk defa duydum :s bendede arpacık cıktı bembeyaz oldu goz kapagım en lanet sey gozde cıkan arpacıktır.benımkısı hıc bısey yapmamama ragmen 3 gunde gectı ama senınkısını bılmem:s

Arpacıkla biz kanka olduk.
Gözüm kaşınmaya başladı mı anlıyorum ki gözümde arpacık çıkacak,alıyorum elime iğneyi ateşte dezenfekte ettikten sonra gözümde nerdeyse hafif sıktıktan sonra iğneyi azıcık batırıyorum içi boşalıyor.Bu arada denemeyin doktora gösterseniz daha iyi.

arpacık yuzunden amelıyatı ılk defa duydum :s bendede arpacık cıktı bembeyaz oldu goz kapagım en lanet sey gozde cıkan arpacıktır.benımkısı hıc bısey yapmamama ragmen 3 gunde gectı ama senınkısını bılmem:s

iç arpacık çıkıp ardında da kitle bırakınca öğrendim bende büyüklüğüne göre ameliyatla sonuç alınabildiini:) ilaç tedavisi sorası biraz daha bekleyince müdahale etmeden, geçti benimki de sonunda:KK66: ..sana da geçmiş olsun bu arada:KK66:

ben değılde annem oldu

göz kapağında çıkmıştı

amelıyatla alındı bundan yaklaşık 3 sene önce

ama şuan yıne çıkıyor galıba :KK50: doktor demıştı zaten tekrarlar dıye :KK50:

ben değılde annem oldu

göz kapağında çıkmıştı

amelıyatla alındı bundan yaklaşık 3 sene önce

ama şuan yıne çıkıyor galıba :KK50: doktor demıştı zaten tekrarlar dıye :KK50:
çıkış aşamasında hemen müdahale edilince ameliyata gerek kalmadan kurtulabiliniyormuş buyuk ihtimal dr.un sölediği o şekildeydi bana, sıcak pansumanın iyi sonuç werdiğini sölemişti bide, ben uygulamadım ne kdr doğrudur bilmiorum ama muhakkak biliosunuzdur ztn neler yapılması gerektiğini daha öncede atlattığınız için, hissedildiği an direk dr. da bulmak gerek kendini:) çk geçmiş olsun inş bi operasyona gerek kalmadan kurtulur bu kez

bende de cıkmıştı 2 sene sonra kendiliğinden küçüldü ve geçti cnm.
ama ameliyat olan birini gördüm...
geçen gun hastanede iken.
annem katarakt ameliyatı olmak için bekliyordu.
içerden bi kızı getirdiler.
kız feryat figan ağlıyordu,gözümü kestiler diye.meğer arpacığı aldırmış.özel hastane bi de.ama çok ağladı.
bence çok belli olmuyorsa aldırma hiç,
aldırsan çıkabilir cunku yıne

Su 1 ay boyunca sarimsakli yogurt yeme olayina ben de basladim sicak pansuman yapmiyorum ama onu da yapicam 15 gundur yiyorum sarimsagi. Gecicek.insallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar ben arpacıktan ameliyat oldum bir hafta kadar önce şimdi şişlik var gene acaba içini tam boşaltamadımı doktor yoksa geçermi zamanla benim gibi ameliyat olur sertlik olan varmı

Kizlarr bu illetten bende de vcardi gun gextikce buyuyor cok belirgin oluyordu sol gozumun kapagin ustunde ameliyattanda korkuyodum diye hic ghitmedim dort yil boyunca benle birlikte buyudu kaldi orda gecenlerde denize gittim bi kac saatligine denizde dalip gozlerimu suyun icinde aciyordum yanmasini bekliyordum iyixe yandikdan sonra cikiyordum boyle en fazla yirmi dk falan biyle bisey yaptm eve geldim normalde hatay asiri sicak diye buz gibi suyla dus alirdim ama bi gozcu dotkor atkdasim oraya sicak pansuman uygula diyince sicak dus almaya basladim her dus alisimda sislik inmeye vasladi indikcr iltihap asagida birikti hrr dus alisimda hani suyun icinde gozlerini ovaliyorum ya oyle yaptikca ufak ufakniltihap cikiyomus cunku fustan sonra bakiyodum kirpiklerin arasnda hep iltihap akintisi cardi kucuk kucuk oyle iyle sick suyla indi gitti valla bide fiskiye yukarsan asagi gozume darbeler seklinde akitigi ixinbiltihapta asagi iniyo iyle kendilignden patliyor oyle pansumanin sikligina gore cabucak kurtuluyosunuz bundan. Tam dort yil gozumde beklettigm sey bi haftada kayboldu

canım merhaba elimden geldıgınce bu bölümü takıp etmeye calısıyorum kı bı faydam olursa dıye
ben goz hastanesınde calısıyorum, doktor yanında tıbbı sekreterım hergun cok vaka gelıyor senın gıbı canım
aslında duz mantık olarak bakıldıgında doktorun yapacagı bu
damla merhem
eger kıste donustuyse amelıyattan baska caresı yok
aslında amelıyatta denmez bes dakıkalıl bır ıslem, kitin içi bosaltılıyor
pek sevımlı bısı degıl elbet ama gecmemesınden daha ıyıdır canım
evet canım lokalle yapılıyor ayakta bılem olur vereliniortak
sen hıc uzme kendını olur mu
ama devlete acıkcası cok guvenemıyorum + ozeller de artık suphelı
onemlı olan ıyı bır dokroa guvenmek canım
sen yıne de baska bır doktora daha gozuk canım en azından ıcın rahat eder

bundan 5 sene once daha calısmıyordum tabı bılgım yok bu konularda ben de cıktı
gıttım develete sak sak hemen amelıyat gunu verdıler delırecektım
ama o gun hastanenın kapısında kactım
ıyı kı de kacmısım cunku meger daha kıstlesmemıs
baska bı doktorsa goz kapaklarımdan ıgne yapmıstı
aman ya o aralar doktorlara olan ınancımı kaybetmıstım
sımdıyse 7/24 doktorla bırlıkteyım :))
canım benım kısacası cok korkulacak bı ıslem olmasa da sonucta kucuk de olsa bı operasyon bırazcık canın yanabılır ama emınım dayanırsın

sorularınız olursa burdayım arkadaslar
Ya konunun üzerinden yıllar geçmiş ama bi umut yazıyorum göz kapağına yapılan kortizonlu iğne kapakçıkda iz bırakıyormu 3 gün önce yaptırdım üzerinde mühür gbi parlayan bi iz var gidermi bu :KK43:(

X