Deri ve Cilt Hastalıkları arkadaşlar uyuz oldum ve 2 haftada geçirdim yardımcı olmak için her yerde yaptıklarımı yazıyorum

Bu alerji ilaci kesin oglumda tum vucud boyle doktu ve kortizonlu 8gne tedavisi gordu.nedir bu uyuz illallah biktirdi sizede gecmis olsun
Amin cumlemize gecmis olsun insallah psikoljim bitti ya resmen 25 araliktan beri yeni halilarimi sermeye basladim baktim kasinti falan yok haftaya cildiye randevusu var bakalim ne diyecek her sey daha posetli duruyor esimle ayri ayri kanepelerde yatiyoruz her gun nevresim degisiyorum her gun kanepe yerler kapilari siliyorum haftaya insallah bitmis der cok dua ediyorum

Bir doktorun sayfasında gördüm: yıkanamayacak eşyaları dipfrizde 5 saat bekletebilirsiniz diye. Ayrıca ütü yerine kurutucuya atıyorum ben çamaşırları. Koltukları ve sandalyeleri de çöp torbalarıyla paketledik. evde herkesin sabit oturma yeri var. Robot süpürgemin silme suyuna sirke ekledim. Her sabah onunla sildiriyorum evi. Doktor kapı kollarını silmene gerek yok, o şekilde bulaşmaz dedi.ayakkabıları ve ceketleri her gece torbaya koyup dipfrize atıyoruz. :) Bakalım.

Geçmiş olsun hiç üzülmeyin. Ben de bebeğimle birlikte tam 5 ay çektim. Her gün çamaşır kaynat ütüle temizlik herşeyi yaptım ama boşa. Kullanılan metrin vb ilaçlara direnç kazanmış uyuz. Geçmiyor. 3 farklı prof a gittik. 10 günde bir gittim. Bebekteki çok kötü çok zor bağışıklıkları gelişmediği için. Ama biz sonunda kurtulduk. Son gittiğimiz doktorun yazdığı losyon dirençli uyuz için üretilmiş hem de bitkisel alerji riski yok. Hiçbir zararı yok. Eğer hala iyileşmediyseniz bu losyonu deneyin.
Adi nedr bu losyonun yazarmisiniz

Merhaba bizde 3 aydri uğraşıyoruz önce eşim sonra ben ve 3 çocuğum olduk yapmadigimiz şey kalmadı metrin wilkinson pomad kükürtlü sabun çay ağaçlı sabun sirke özel karışım hiçbir faydası yok benkafayi yicem artık
Çamaşır makinasına sirke döküyorum sirkeli su ile yikaniyoruz ama ben artık direk sirkeyi döküyorum vücuduma şimdi xabion diye bı krem önerdi eczaci bugün onu alcam inşallah faydasini gorururum heryerimiz yara içinde

Merhaba bizde 3 aydri uğraşıyoruz önce eşim sonra ben ve 3 çocuğum olduk yapmadigimiz şey kalmadı metrin wilkinson pomad kükürtlü sabun çay ağaçlı sabun sirke özel karışım hiçbir faydası yok benkafayi yicem artık
Çamaşır makinasına sirke döküyorum sirkeli su ile yikaniyoruz ama ben artık direk sirkeyi döküyorum vücuduma şimdi xabion diye bı krem önerdi eczaci bugün onu alcam inşallah faydasini gorururum heryerimiz yara içinde
Kükürtlü sabun olarak işe yaramaz bence. bizim sürdüğümüz karışım 3 gün boyunca hergün sürüp 4. Gün duş yapıyoruz. 3 gün ara sonra tekrar 3 hafta boyunca. Bir sabunluk iş değil yani. Doktor Bu şekilde verdi. Geçmezse yurt dışından hap getirteceğim. Bir tanıdığımız hap+krem ile kurtulmuş. Türkiyede uyuza karşı hap yok dediler.

Geçmiş olsun hiç üzülmeyin. Ben de bebeğimle birlikte tam 5 ay çektim. Her gün çamaşır kaynat ütüle temizlik herşeyi yaptım ama boşa. Kullanılan metrin vb ilaçlara direnç kazanmış uyuz. Geçmiyor. 3 farklı prof a gittik. 10 günde bir gittim. Bebekteki çok kötü çok zor bağışıklıkları gelişmediği için. Ama biz sonunda kurtulduk. Son gittiğimiz doktorun yazdığı losyon dirençli uyuz için üretilmiş hem de bitkisel alerji riski yok. Hiçbir zararı yok. Eğer hala iyileşmediyseniz bu losyonu deneyin.
O nasıl bir karışım yazabilir misiniz?

selam herkese arkadaşlar yaklaşık 3 hafta önce uyuz olduğumu öğrendim bitmek bilmeyen kaşıntılarım vardı yaz ayında ben bunu sinek ısırığı sanıp nerdeyse evdeki detanı bitirdim ama hala kaşınıyordum doktora gittim uyuz teşhisi konuldu sonra doktor bana eczanede yapılan sarımtrak renkli kükürtlü bir karışım verdi 3 gün boyunca 3 gündüz 2 gece olarak beklettim ben sonra yıkandım kaşıntılarım azaldı akabinde ben kendime bu hastalığı yediremediğim için başka bir doktora göründüm aynı teşhisi koydu neyse 2 metrin losyon 3 tüp de wilkinson pomad kullandım ilk yıkandım sonra metrin losyonu sürdüm aynı gece kaşınmayan yerlerim kaşınmaya başladı deli gibi ama mide tarafım üstü neyse 3 gün durdu üstümde o 3gün sonra wilkinson pomad kullandım çok kötü kokuyor ama sorun değil bu hastalığınızdan daha mühim olan bir konu değil zaten bu kokuya ben zor katlanıyorum böcek falan nasıl dursun yani neyse 3 gün sonra yıkandım tekrar bunu kullandım tekrar 3 gün beklettim tekrar yıkadım tekrar kullandım tekrar yıkadım derken 17 gün falan tedavi sürecim oldu bunun akabinde sirke ile yıkandım böyle suyla sirkeyi homojen hale getirmeden direk vücuduma sürdüm 5 dakka kadar bekletip duş aldım her duşta sonra kıyafetlerimi atabileceklerimi 90 dereceye attım diğerleri 60 sonra iç çamaşırlarımı içten ütüledim imkanınız varsa atın çöpe bu kremlerden dolayı attığım bir sürü kıyafetim oldu kapı kollarına tuvaletlere sirke sıktım homojen etmeden ama beyaz sirke yoksa elma sirkesi de olur yatağı yattığım yeri sürekli süpürdüm sonra orayada sirke sıktım yerleri sirke ile domestos ile sildim biraz zahmetli bugün doktora gittim baktı geçmiş gibi görünüyor dedi ki zaten geçtiğini biliyordum kaşınmıyorum :) ve sıcak suda duş aldığınızda uyuz ile enfekte oldu iseniz sıcak su değen yerlerde deli gibi kaşınma oluyor iki kere duşumda bilerek sıcak suyu açtım kaşıntı felan yok artık vücudumu sadece nemlendirmek kaldı
Ablamın çocuklarıda uyuzlar malesef bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

sivrisinek ısırığında kaşıntıyı yok etmek için uyguladığım formülü uyguladım evet o bölgedeki kaşınmayı yok ediyor. zaten genel olarak bütün böcek ve denizanası gibi zehirli haşerat ısırmasında kullanılan bir yöntem. Yalnız lütfen kimse abartıp kendini yakmasın. şöyle kaşınan bölgeye sıcak uyguluyorsunuz. Bu sıcak su da olabilir, sıcak su da ısıtılmış bir kaşık da olabilir. Ben küçük tencere veya cezvede su ısıtıp içine daldırdığım kaşığı kaşınan bölgeye tutuyorum. Ama lütfen kaşığı kontrol edin çünkü çok çabuk ısınıyor. hatta bunu doktorunuza sorun. Belki egzamaya zararlıdır sıcak. Belki faydası olur birilerine diye Allah rızası için yazayım dedim. Faydasını gören olursa ve bana söylerlerse çok mutlu olurum. Allah herkesi bu illetten kurtarsın.

Bilen arkadaşlara bir sorum olacak: şimdi bu parazit sadece kızarık bölgelerde mi var yoksa kızarmayan yerlerde de olabilir mi? Benim vücudumun kızarık olmayan yerleri de sanki karınca yürür gibi belli belirsiz bir kaşınma oluyor ama psikolojik mi değil mi anlayamadım. Doktora sordum, her ikisi de olabilir dedi.

Bilen arkadaşlara bir sorum olacak: şimdi bu parazit sadece kızarık bölgelerde mi var yoksa kızarmayan yerlerde de olabilir mi? Benim vücudumun kızarık olmayan yerleri de sanki karınca yürür gibi belli belirsiz bir kaşınma oluyor ama psikolojik mi değil mi anlayamadım. Doktora sordum, her ikisi de olabilir dedi.
Kizaran yerler bence vucudun parazitlere ve onun d8ski yumurtalarina verd8gi alerjiden.o naletler kucuk cizgi tunel dedikleri yerde yasiuor normalde.bizlerdede o ddd8giniz yuruyormus hissi oluyor.dr bunu hissetmemizin imkansiz oldugunh psikolojik oldugunu soyluyor.uyuz sadece kasinirmis.ama bu artik ne haltsa dr bile teshis koymakda zorlaniuor.pandemi ile ilgili birsey.ya buda bir labaratuvar urunu yada asilardan sonra vucdlarda gelisti artik neyse

Kizaran yerler bence vucudun parazitlere ve onun d8ski yumurtalarina verd8gi alerjiden.o naletler kucuk cizgi tunel dedikleri yerde yasiuor normalde.bizlerdede o ddd8giniz yuruyormus hissi oluyor.dr bunu hissetmemizin imkansiz oldugunh psikolojik oldugunu soyluyor.uyuz sadece kasinirmis.ama bu artik ne haltsa dr bile teshis koymakda zorlaniuor.pandemi ile ilgili birsey.ya buda bir labaratuvar urunu yada asilardan sonra vucdlarda gelisti artik neyse
Yok ben pandemiden önce de yakalanmışlar tanıyorum , pandemiden önce de yaygındı ama herkes utandığı için saklıyor. Valla ben temas edip evine gittiklerime veballerine girmemek için söyledim. Ama onun dışındakilere ben de söylemiyorum.

Yok ben pandemiden önce de yakalanmışlar tanıyorum , pandemiden önce de yaygındı ama herkes utandığı için saklıyor. Valla ben temas edip evine gittiklerime veballerine girmemek için söyledim. Ama onun dışındakilere ben de söylemiyorum.
ben ilk bir yil kimseye gitmedim gelmedilerde artik millet aaammann dddi gecerse gecsin gel yada sen gel seklinde vakilarla karsilastim.yatili misafirimde geldi.dikkat edince asla bulasmiyor kimseye.mecbur okulada gidiliyor isede kim izin verecek onca ay

İlaçların etken maddesi permetrine karşı bağışıklık kazanmış dedi benim doktorum. Bana kükürt vAZELİN KARİŞİMİ VERDİ.

Ne kadar daha kullanacaksiniz
Normalde 3 kür yani :1. gün duş ve kese yapıp bu karışımı sürücem, 2. gün sadece karışım sürücem, 3.gün sadece karışım, 4. gün duş ve temiz kıyafetler, temiz çarşaflar.yatağı da ters yüz edin dedi. Bu duş almadığım günler kıyafet değiştirmeme gerek yokmuş. sonraki 3 gün bir şey sürülmeyecek, normal yaşam, sonra tekrar aynı şeyler ve bunu böyle 3 hafta tekrarla, sonra gel kontrol edeyim dedi. Bakalım inşallah bitmiştir. Haber veririm. Ben bu arada terlik , ayakkabı, çanta cüzdan ve ceket gibi yıkanmayacak şeyleri dipfrize koyuyorum. Dipfrizde -10 / -18 arasında 5 saat durmalıymış. Ben her gece koyup sabah çıkartıyorum. Takılarımı saatimi çıkardım. Tırnakları kısa kesip tırnak içlerine de eski diş fırçasıyla ilacın sürülmesi gerekmiş. Allah hepimizi kurtarsın bu illetten.

X