arkadaşlar nolurrr akıl verin

nesbar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
165
3
42
Merhaba arkadaşlar; Ben tecrübeli arkadaşlara birşey sormak istiyorum.En son ayın 22 sinde regl oldum.Reglim kendimi bildim bileli hep 28 günde bir olur.Her ayda kasıklarımdaki sancılardan dolayı yumurtlama dönemimi anlarım.Genelde 3 -4 gün sancı çekerim..Hesaplayıcılara göre de dün yumurtlamış olmam gerekiyor.Yanlız benim 2 günden beri göğüsler bir tuhaflaştı inanılmaz derece de acıyo bir de ayıptır söylemesi uçlarında şişme var.İlk defa başıma geldi bende şaşırdım açıkcası sutyen bile takamıyorum.Yürürken bile ağrı oluyo.Neden olabilir bilgi verir misiniz?

Canikom benimde gögüslerimde dolgunluk ve kahverengi bölgesinde siskinlik basladi, adetime 1 hafta var insallah hamileliktendir. Seninkine gelince, yumurtlama döneminde ben hic öyle bir sikayet yasamadim sadece yumurtlayan tarafi cok agrili sekilde hissederim ve bende anlarim hangi taraftan yumurtluyacagimi. Okuduguma göre bir kac arkadasin yumurtlama dönemindede gögüsleri sismis ve hamile cikmislar, tabii simdi hamile degilsindir ama belki hormonlarin suan gebelige cok elverisli oldugu icin öyle olmustur.

normal regl döneminde böyle şeyler olabilir
hamilede olabilirsin
çok sıkıntılıysa bence doktora gitti

Canikom benimde gögüslerimde dolgunluk ve kahverengi bölgesinde siskinlik basladi, adetime 1 hafta var insallah hamileliktendir. Seninkine gelince, yumurtlama döneminde ben hic öyle bir sikayet yasamadim sadece yumurtlayan tarafi cok agrili sekilde hissederim ve bende anlarim hangi taraftan yumurtluyacagimi. Okuduguma göre bir kac arkadasin yumurtlama dönemindede gögüsleri sismis ve hamile cikmislar, tabii simdi hamile degilsindir ama belki hormonlarin suan gebelige cok elverisli oldugu icin öyle olmustur.

Hayatım inşallah hamilesindir.Ben bu ay kendime söz verdim kesinlikle kendimi dinlemeyeceğim yazın denizin keyfini çıkarıcam dedim ama inanır mısın kendi badilerim dar olup canımı acıtıyor diye eşiminkileri giymeye başladım.benim normalde adet döneminde bile gösüğlerime bir halt olmazdı.Bir yerde okumuştum hamile kaldıktan bir iki gün sonra göğüslere hormonlardan dolayı değişiklik başlarmış hatta en büyük hamilelik belirtisiymiş.Adet dönemine yakın olsa normaldir diyecem ama şu an olunca kafam takıldı.Kahverengi bölge şiş dedin ya orası tuhaf hatta kabarcıklar bile var uç kısmı baya baya çıktı.Sende başka bir tuhaflık var mı? Benim olursa ilk bebeğim olacağı için hiçbirşey anlayamıyorum.Etrafımdakilere de açıkcası sormak istemiyorum :sinifsinif:

normal regl döneminde böyle şeyler olabilir
hamilede olabilirsin
çok sıkıntılıysa bence doktora gitti

Canım adet dönemim değil daha var.Dr a gidecek kadar sıkıntı yaratmıyor sadece ilk defa başıma geldiği için merak ettim.Benim hormonlar galiba bu ay iyi çalıştı.
hihoyyyt

nesbar canım hamilelik belirtileriyle regl belirtileri birbirine çok yakındır, ilk gebeliklerde de ayırt edilmesi imkansız bişey, sende hiç hamile olmadım diyosun, yani bunu ayırd etmen çok zor, 22 haziranda regl oldum demişsin, yani günün daha var, ben de hamileliğimden önce buna benzer şeyler yaşardım, bazen göğüslerim deli gibi acırdı, dokunamazdım bile, kasıklarımda da şişme olurdu, taş gibi hissederdim kendimi, bunlar her zaman olmazdı, arada bir olurdu, mesela bazen aylarca hç göğsüm acımazken birden acırdı, belki bundan olabilir, hamileliğimde de tıpkı regl olacakmışım gibi hissetmiştim, hamile olacağıma hiç ihtimal vermemiştim, regl belirtilerinin tıpkısının aynısıydı çünkü, havalardan yada başka bişeydendir belki, hamile de olabilirsin ama bence bunu şu anda anlaman mümkün değil, yumurtladığın an hamile kalmış olsan bile hemen ertesi gün bunu anlaman bence imkansız, eğer bebek istiyosanız psikolojik olarak bunları hissediyor olabilirsin, tedavi gördüğüm dönemde bu psikolojiden dolayı hiç gecikmeyen adetim 4-5 gün gecikmişti, hah şimdi kesin hamileyim dedim, sabahtan kan testi verdim ve öğleden sonra adetim gelmişti, bence biraz relax ol, bebek isteyen arkadaşlara hep bunu söylüyorum, olacakmı oldu mu diye düşünme, bırak akışına, herşey kendiliğinden gelişsin, eğer hamileysen de size güzel bir süpriz olur, hayatınızın süprizihihoyyyt

hayatım sana aynen katılıyorum.Benim geçen ay sırf stresten herhalde 5 gün sürmesi gereken adetim 2.5 gün sürdü. İlk bebek düşündüğüm zaman acayip kendimi dinliyordum. Hatta son adetimden bir hafta önce öğürmeler bile başlamıştı. Arkasından adetlenince ağladım bu ay olursa olur olmazsa Allah bilir diyorum.Eğer bebek olmuyorsa tamamlamamız gereken eksik işlerimiz var demektir.HERŞEYİN HAYIRLISI

Hayatım inşallah hamilesindir.Ben bu ay kendime söz verdim kesinlikle kendimi dinlemeyeceğim yazın denizin keyfini çıkarıcam dedim ama inanır mısın kendi badilerim dar olup canımı acıtıyor diye eşiminkileri giymeye başladım.benim normalde adet döneminde bile gösüğlerime bir halt olmazdı.Bir yerde okumuştum hamile kaldıktan bir iki gün sonra göğüslere hormonlardan dolayı değişiklik başlarmış hatta en büyük hamilelik belirtisiymiş.Adet dönemine yakın olsa normaldir diyecem ama şu an olunca kafam takıldı.Kahverengi bölge şiş dedin ya orası tuhaf hatta kabarcıklar bile var uç kısmı baya baya çıktı.Sende başka bir tuhaflık var mı? Benim olursa ilk bebeğim olacağı için hiçbirşey anlayamıyorum.Etrafımdakilere de açıkcası sormak istemiyorum :sinifsinif:

Allahim bu duyguyu tatmayan herkese yasatsin, benimde bebegim yok ama yillardir ugras veriyorum tedaviler bir sürü seyler yaptik ama olmayinca olmuyor, demek vakti zamani degilmis. Bende hep kendime diyorum bu ay hic birsey olmamis gibi takilacagim diye ama yinede her ay bir umuttur bizim icin pes etmek yok yüce rabbim vakti zamani gelince verecektir. Simdi ise bu gögüsler umut oldu bana zemuszemus simdiye kadar gebelik elde etmedigim icin takintilarada hic takilmadim, yanliz bildigim gögüslerdeki agri ve kahvrengi bölgenin sismesi en büyük belirgin ama tam akside olabilir adet ile hamilelik belirtisi benzer seylermis. Acaba ilac falanmi kullandin, yoksa dogum kontrol hapi ictin onumu biraktin? Simdi hamileligin kesinlikle belli degildir daha ortada bisey yok cünkü yumurtlamadan 6-10 gün sonra gebelik hormonlari idrara ve kana salgi yapiyor. Dedigim gibi hormonlarin bu ay cok iyidir ve el verisli duruma geldigi icinde olabilir. Insallah öyledir ve sen gercektende hamile kalirsin.

Allahim bu duyguyu tatmayan herkese yasatsin, benimde bebegim yok ama yillardir ugras veriyorum tedaviler bir sürü seyler yaptik ama olmayinca olmuyor, demek vakti zamani degilmis. Bende hep kendime diyorum bu ay hic birsey olmamis gibi takilacagim diye ama yinede her ay bir umuttur bizim icin pes etmek yok yüce rabbim vakti zamani gelince verecektir. Simdi ise bu gögüsler umut oldu bana zemuszemus simdiye kadar gebelik elde etmedigim icin takintilarada hic takilmadim, yanliz bildigim gögüslerdeki agri ve kahvrengi bölgenin sismesi en büyük belirgin ama tam akside olabilir adet ile hamilelik belirtisi benzer seylermis. Acaba ilac falanmi kullandin, yoksa dogum kontrol hapi ictin onumu biraktin? Simdi hamileligin kesinlikle belli degildir daha ortada bisey yok cünkü yumurtlamadan 6-10 gün sonra gebelik hormonlari idrara ve kana salgi yapiyor. Dedigim gibi hormonlarin bu ay cok iyidir ve el verisli duruma geldigi icinde olabilir. Insallah öyledir ve sen gercektende hamile kalirsin.

canımmmm Allah inşallah sana mübarek Ramazan ayına girmemize az kalmışken hediyesini verir.Ben hiç doğum kontrol hapı kullanmadım.Zaten adet dönemi geçmeden test yapmak akıllıca değil.Malum bazı gebelikler adet döneminde bile atılıyor.Ama içini ferah tut mutlaka bir gün olacak.Benim çalıştığım işyerinde bir bayan vardı.8 senedir çocuğu olmuyordu.Dr eşinde sorun var demiş çeşitli ameliyatlardan geçti eşi dr tüp bebek bile olmaz yanlız yaşamaya alışın demiş.Hiç unutmuyorum ramazanın ilk günüydü. Ay ne biçim soğan kokuyor dedi ama soğan kokabilecek bir yer yoktu iş merkezi sonuçta.Bende kız bebek olmasın dedim.Onunla dalga geçtiğimi sandı. Ne bileyim içime doğdu herhalde.O ay adetlenmedi. Şu an oğlu 4 yaşında gayet sağlıklı. Yanlız onun o kokuyu hissetmesinden başka hiçbir belirtisi olmadı 9 ay boyuıncada çalıştı.

Canimm ne güzel moral veriyorsun, allah senden razi olsun insallah bebislerimize kavusuruz. Rabbim hic bir kucagi bos birakmasin. Mübarek aya girdik o yüzden edilen dualar dahada makbule gecer, hepimiz bir olup birbirimize dua edersek basaririz allahim yeterki ol desin ve edilen dualarimiz kabul olur insallah

canım bu söylediğin yumurtlama dönemindede oluyor.ama hamilede olabiirsin tabi istersen test yap biraz daha zaman geçince.Allah gönlüne göre versin

Canimm ne güzel moral veriyorsun, allah senden razi olsun insallah bebislerimize kavusuruz. Rabbim hic bir kucagi bos birakmasin. Mübarek aya girdik o yüzden edilen dualar dahada makbule gecer, hepimiz bir olup birbirimize dua edersek basaririz allahim yeterki ol desin ve edilen dualarimiz kabul olur insallah

aminnnn inşallah hayatım.Korunurken aman çocuk olmasın diye yapmadığımız şey kalmıyordu.Aslında ilk bebek için çok korunulmayacakmış akışına bırakılacakmış onu iyi anladım.Çevremde korunurken hamile kalıpta öğrendiğinde ağlayanları gördükçe uyuz oluyorum ama eğer bebek olacaksa yumurtlama günü falan dinlemiyor.Yeni evlenen bir arkadaşım korunuyordu epey süre çocuk düşünmüyorlardı.Adetinin bittiği gün nasılsa olmaz diyerek eşiyle sadece bir kere korunmasız ilişkiye giriyor ve hamile kaldı da doğurdu bile.Biz gene oturup yumurtlama günü hesaplayalımdelikafadulden

Merhaba arkadaşlar; Ben tecrübeli arkadaşlara birşey sormak istiyorum.En son ayın 22 sinde regl oldum.Reglim kendimi bildim bileli hep 28 günde bir olur.Her ayda kasıklarımdaki sancılardan dolayı yumurtlama dönemimi anlarım.Genelde 3 -4 gün sancı çekerim..Hesaplayıcılara göre de dün yumurtlamış olmam gerekiyor.Yanlız benim 2 günden beri göğüsler bir tuhaflaştı inanılmaz derece de acıyo bir de ayıptır söylemesi uçlarında şişme var.İlk defa başıma geldi bende şaşırdım açıkcası sutyen bile takamıyorum.Yürürken bile ağrı oluyo.Neden olabilir bilgi verir misiniz?

canım ya adet ağrısı olablir ama bu tarifin bana ilk hamile kaldıgımda yasadığım şeyleri hatırlattı hadi hayırlısı opuyorumnanaktan

canım ya adet ağrısı olablir ama bu tarifin bana ilk hamile kaldıgımda yasadığım şeyleri hatırlattı hadi hayırlısı opuyorumnanaktan

yok hayatım adetime daha 12 gün var yumurtlama döneminde kasık ağrısı yaşıyorum onun için normal ama beni meraklandıran göğüslerdi. Normalde göğüs acısını hayatımda hiç yaşamadım dersem yalan olmaz.şimdi de göğüslerim epey hassaslaşıp uçlarında da tuhaf bir acı olunca merak ettim Birde yeni farkettim göğüs uçlarımda beyaz sivilceye benzer şeyler çıkmış.Tuhaf ama havalarda çok sıcak ya belki terden ve sutyenden dolayı tahriş olmuş olabilir.....:uhm:

yok hayatım adetime daha 12 gün var yumurtlama döneminde kasık ağrısı yaşıyorum onun için normal ama beni meraklandıran göğüslerdi. Normalde göğüs acısını hayatımda hiç yaşamadım dersem yalan olmaz.şimdi de göğüslerim epey hassaslaşıp uçlarında da tuhaf bir acı olunca merak ettim Birde yeni farkettim göğüs uçlarımda beyaz sivilceye benzer şeyler çıkmış.Tuhaf ama havalarda çok sıcak ya belki terden ve sutyenden dolayı tahriş olmuş olabilir.....:uhm:

canım ya valla ben öle olmustum yni cok hassastı göğüslerim yeni cıkıomus gibi ölüodum acıdan belli olmaz bebişlerin işi bi bakrsın geliverir.. öte yandan sıcaklardan isilik dökmüş olabilirsin bide bu sıcaklarda kalıplı sütyen giyme penye pamuklu tercih et belki bi faydası olur ama ben bebiş konusunda ısrarlıyım hayırlısı cnmopuyorumnanaktan

X