arkadaslar bir miktar param ver akil verim ne yapsam karli cikarim!!!

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba arkadaslarra.s. ben yurt disinda yasiyorummbenneyaptımki
ve para biriktiriyorum bir yildirr
bu sene turkiye yok maaleseff
ama seneye nasip olurda gidersem nasil bi yatirimda bulunayimm yardimci olurmusunuzz
cumhuriyet altini alsam diyorum
ama suanda son yillarin en yuksek seviyesinde
esim bankaya yatiralim uzerine bende katarim diyorr ama oda ytl cinsinden olacakk
off bi turlu karar veremedimm
sizce ne yapayimm !!:çok üzgünüm:

offff cok ozur dilerim
degerli modlar
harf hatasi var ne olur duzeltiverinn

eğer kısa vadede bozmayacaksan altın al derim ben...çok sürpriz düşüşler olmaz bu saatten sonra...tabi miktarına bağlı olmak suretiyle arsada alabilirsin...hatta şöyle 10-15 bin ytl civarındaysa binbir evler projesinden ev bile alabilirsin:lepi:

eğer kısa vadede bozmayacaksan altın al derim ben...çok sürpriz düşüşler olmaz bu saatten sonra...tabi miktarına bağlı olmak suretiyle arsada alabilirsin...hatta şöyle 10-15 bin ytl civarındaysa binbir evler projesinden ev bile alabilirsin:lepi:

:roflol::roflol::roflol:
kiz yok okadar yok
yaklasik 3.000 euro kadar
kendim kiyiya koseye koyduklarimdan seneye kadar daha cok olur sanirim
bozdurmayi dusunmuyorumm
gerci dogum falanda yapicam ama orasi kocisi ilgilendiriyorrnaniknanik

bana ver :dance:ben saklarımtatlicadiarzu

:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

:roflol::roflol::roflol:
kiz yok okadar yok
yaklasik 3.000 euro kadar
kendim kiyiya koseye koyduklarimdan seneye kadar daha cok olur sanirim
bozdurmayi dusunmuyorumm
gerci dogum falanda yapicam ama orasi kocisi ilgilendiriyorrnaniknanik

anam 3000 euro içinmi konuşturuyon benitatlicadiarzu:roflol:
ama bak sen beni dinle,git burma bilezik al....
ayrıca 3000 euro aşağı yukarı 5bin küsür ytl eder...seneye kadar bi o kadar daha biriktirebilirsen arsa alma fikri fena değil haberin olsungamyoncuiremsu

meblağ belki düşük ama sizin çabanız var ortada biriktirmek için.
portföy oluşturabilirsiniz.bir kısmı dövizde kalabilir mesela,bir kısmıyla gram altın,bir kısmı ytl...:) ortaya karışık yani..ytl için mevduat faiz oranları düşük,hazine bonoları daha kazançlı günümüzde.

merhaba.benimde senin gibi bir miktar param vardı.evlendiğimizde toplanan paraları o yılda halka arz edilen bim hisselereinden aldım.hani şu bildiğin bim mağazası var ya.işte o BİM mağazasının hissesini aldım imkb den.2 sene içinde hisse 3 e katladı.halada katlıyor.çünkü şirket sürekli mağaza açıyor.istanbulda her sokakta var neredeyse.her neyse benden sölemesi benim para çok emin ellerde.elime geçtikçe bim hissesi alıyorum.sana en güzel tavsiyem bu.

merhaba ben birikimlerimle hazine bonosu alıyorum.vadesi 1 yıldan az olmazsa ve zamanından önce bozdurmazsan çok iyi getirisi var.altına yatırım yapmak istiyorsan kışın fiyatlar gerilediğinde olur.düğün mevsiminde altının alış fiyatı çok yüksek.hazine bonosunda risk yok,vergi avantajı var ama mutlaka br yıllık vadeli olanlara bak.3 ya da 6 aylık olanların faizleri normal mevduat hesaplarıyla aynı..

X