Gebeliğe Hazırlık aranıza yeni katıldım arkadaşlar çok acil yardımıznıza ihtiyacim var

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sevgili Yelizcim..canım buyuk ihtimal hamile felan degilsin...sanırım gecirmis oldugunuz rahatsızlık bir de bu durumun supheleri sende gerginlik stres yapatmis.hormonel dengelerin normal olarak biraz sekteye ugramıs..sabah kalkmadan haraket etmeden derece ile agız yolu ile atesini ölc. 36,6 civarı cıkıyorsa hamilelik zaten yoktur.ama ısın 37 derece yada 36,9 cıkıyorsa yani yuksek o zaman hemen bir hamilelik testi yaptir canım..dereceyi aksamdan ayarla sıfırla.yanında bulunsun sabah yatakdan kalkmadan haraket halinde olmadan agzina al ki..yalnis bilgi olmasın.. bu arada insanlarin secimlerine kimke karısamaz..herkes kendi hayatının sorumlulugunu yasar..ve taşır..düşene sıkıntı icinde olana bir tokatta bizler atarsak nerde bu insanlıgın erdemi...acılar paylastıkca azalir..sevgiler paylastıkca cogalır....
önemli olan birlik beraberlik..ve tabiki BARIS

sevgimle..

Yeliz canim bir tur adet sokturucu igneler var ben hic kullanmadim ama arkadaslarimdan biliyorum gunu gectikten sonra yaptiriyorlardi ve erken donemde yapildigi icin dusukle sonuclaniyordu,burada bir doktor arkadas var istersen ona danis ve daha detayli bilgi al,sonuclarida bize bildirirsen seviniriz.

Yeliz canim bir tur adet sokturucu igneler var ben hic kullanmadim ama arkadaslarimdan biliyorum gunu gectikten sonra yaptiriyorlardi ve erken donemde yapildigi icin dusukle sonuclaniyordu,burada bir doktor arkadas var istersen ona danis ve daha detayli bilgi al,sonuclarida bize bildirirsen seviniriz.

guzelim adet söktürcü igneler gebelik yok ise, geciken adeti getirmek icin yapılandır..hamilelik var ise o ignelerin hic bir faydası olmaz..gebelik olusmussa zaten kese olusmustur.fetus henuz hucre yapısını tamamlamaya dogru gider..yani isleyen bir motoru bozmak gibi olur ..diyelimki igneyi yaptirdi düsük tehlikesi ile karsı karsıya kalır ve cok daha buyuk sıkıntılı durumlarla karsılasır.sanırım bu konu fazla buyusunde istemiyor.o zaman en yakınlarının da haberi olur..yani bir abla olarak ben tavsiye etmem..

sevgimle

ya bu iğneler tehlikeli olabilir sanırım... atacağım her adımın şuanda doğru adım olması gerekiyo... ilk yapacağım şey bir kan tahlili yaptırmak olacak sanırım... daha sonrada sonucuna göre bi doktora danışmam en doğrusu sanırım... nişanlımın askerde olduğunu söylemiştim onuda kötü etkilememek için bişey söylemedim ona daha ama sonuca göre onunlada paylaşıcam... dönüşüne çok az kaldı zaten... teşekkür ederim hepinize...

idrar testleri her zaman doğru sonuç vermiyormuş bu yüzden kantesti düşünüyorum... eğer istenmeyen bi durum varsa müdehala etmekte gecikmek istemiyorum...

aslında burda beni korkutan yanlızlığım daha önce böyle bişey hiç yaşamadığım için kan testini yaptırmaya gitmek için bile korkuyorum ki eğer sonuç pozitifse doktora nasıl giderim bilmiyorum :KK43:

evet yelizcim elini çabuk tut ama büyük ihtimalle bişey yoktur...yaşadığın olayı kendine sıkıntı yapdığın için stres kaynaklı bir durum olma ihtimali yüksek...

hadi iyi haberlerini bekliyoruz..dünyayi da zindan etme..stres yapma..olanla ölenin önüne gecilmez der büyüklerimiz...buyuk ihtimal gebelik yok diye bakıyoruz durumuna...hadi hersey gonlunce olsun.bir daha himmmm :) anladin sen beni :) optum güzelim...

yelizcim insallah sonuc umdugun gibi cikar ama cikmassada korkma nisanliymissin zaten nisanlinin askerden donmesine az kalmis .sizin dugun ne zaman hayirlisiyla?

düğünümüz taa öbür yaza yani sonuç umduğum gibi çıkmazsa durum kötüü öyle bekleyip hemen evlenemem yanii

canim ne yapmayi dusunuyorsun peki hamileysen allah vermis sakin aldirma bak isteyipde cocuk sahibi olamayanlari dusun!!!

keske dikkat etseydin biraz be canim ...
neyse artik olan olmus ama sakin bebegine zarar verme(eger varsa)ve bence nisanlina soyle bir an once evlenin!!ailenden guvenipde bu durumu anlatabilecegin biri yokmu ?annen mesela?

canımsın minasera inşallah pazartesi sabahı çözücem bu işi ve hayırlı haberler vericem inşallah desteğin için çok saol

Ben herseyden önce bir kadinim..elbette hemcinslerimizin dertleri sıkıntılarını paylasacagız..sonra anneyim ve de yasim bir cogunuzdan buyuk..buna tecrubeler de eklendimi kendimi boyle durumlarda varsa bilgim hemen yardım etmeye hazır hissederim..ama bu demek degil ki sırf bayanlaramı yardım ..olurmu yardım ve paylasım tüm insanliga..sadece buranın formatı kadınlar üzerine oldugu icin bu tarafımız burada atıyor....
optum canım
sevgimle..

şuna bak ya erkeklere hiç bi halt olmuyo kadına oluyo ne oluyosa şimdide yeşime oluyo:KK43: dikkat etmek lazım işte bi anlık zevk için gelecekte korkulu günler yaşamamak gerekir herşeyin zamanı beklemek lazımki huzurumuz kaçmasın nese canım sen hemen evde bi test yapta için biraz rahat etsin hatta 2 tane yapki emin ol umarım sonuç negatif çıkar ve sende rahatlarsın ve yine umarımki şu düğün tarihide bi an önce gelir:)

canım ilk kez ilişkiye girdiysen kızlık zrından gelen kanamalar bi kaç gün sürüyo bazı kişilerde.senin tam adet gününmü gelmişti,ahhh keşke daha dikkatli olabilseydin,bencede hemen bi test yaptır:sm_confused:

X