Arabozucu kayinvalide....

uykusuzgibi

Sabretmek için sabır ver Rabbim...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2014
372
177
Biliyorum belki çok sıradan önemsiz gelecek bazilariniza. Allah beter durumlardan saklasın. Ama gerçekten kendimi yiyip bitiriyorum ben bütün gün bu kadının yüzünden. Benden ne görse söyler ne görmese söyler. Hemen eşime yetiştirir. "Shiima bizde surat astı, bizim evde yemek yemedi, az konuştu, şundan yemedi, şuna burun kıvırdı, beni aramadı, ben arayinca açmadı, anneler günümü kutlamadi, cumalarimi tebrik etmedi".. Yani bıktım artık her seferinde aynı şeyler bide abartarak hatta bazen yalanlar iftiralar katarak beni yermeler falan. Şöyle ki ilk 2. Ayda bana gelmişti gorumcemle, ben onlara yemek hazırlıyordum salata falan, aramızda sözlü bi tatsizlik oldu eve gidip kp ime bicakla benim uzerime yurudu falan demiş. Kp inanmamış olacak ki görümceme sormuş gizliden, baba yok öyle bişey ne bıçağı? Annem burnundan getirdi yengemin hiç susmadı bi sürü laf etti demiş de kurtardım yalandan..
Yani baştan beri hep böyle geldi gidiyor ama son mevzu yüzünden eşimle ilk defa 4 gündür ayrı yatiyoruz. En son gitmem de soğuk durdum yalan değil çünkü aileme saygı duymayan insana samimi olamam ben elimde değil. Bide alerjik bebeğime portakal vermiş kızdım ona biraz. Eşimi arayıp bana bağırdı demiş yemek yemedi suratını asti falan filan. Ama yemin ederim bagirmadim sadece kızdım bile bile niye veriyorsun diye.. Kv hep böyle sinsiydi ama benim eşimin pasifligi artık sinir bozucu boyutta. "Benim annem böyle değişmez onlara kizamazsın" deyip beni yontmaya çalışıyo. Ya benim bebeğim hasta ya hasta!! Benim ailemle gorusmedikleri ve görünce tavırlı soğuk davrandıkları için bende kv tarafina mesafeli duruyorum ki bu bana göre çok doğal bişey. Ama eşime göre benim böyle bi hakkım yokmuş . Ben tavır yapamazmisim bana nasıl davranmam gerektiğini ogretememiş daha vs. Vs.. Çok uzun oldu biliyorum nolur hakkinizi helal edin gerçekten icimi dökmek istedim sadece...

bu tür iftira atan birisiyle görüşme,eşinle tartışma sebebi bile olsa ,eşin annesinin değişmiyeceğini biliyorsa senin görüşmek istememene de ses çıkarmayacaktır

Uzak durmak istediğimi biliyor ama izin vermiyor. Bu aralar daha da bi anneci oldu sıktı artık yani..

kendisi görüşmek istiyorsa gitsin gelsin yani,saygısızlık etmek istemiyorum tartışıyoruz sonra en iyisi uzak durmak de zorlamı götürecek sizi

Zorla gitmeyecegimi biliyor.. Ama kendisi de yalnız gitmiyor.. Ya evde küslük berbat bişey kalkıp adam gibi oturup konuşalım demiyor. Ben haklıyım havasında cekyatta yatıyor sinir ediyor beni bu tavrı da

Allah yardımcın olsun canım..çok zor bir durum..günden güne erirsin tükenirsin..o günler aklıma geldi ben ayrılıyorum..sana ne diyeceğimi bilemiyorum..inşallah düzelir ama zannetmiyorum..takmamaya çalış..ailen seni mutlu gördükçe mutlu bunu unutma..kayınvalideni duymamaya çalış hani bir deli gibi düşün hasta gibi düşün..ne derse desin..o zman daha kolaylaşır inan....ben bunu başaramadım umarım sen başarırsın..çünkü bir yavrun var.

"Shiima bizde surat astı, bizim evde yemek yemedi, az konuştu, şundan yemedi, şuna burun kıvırdı, beni aramadı, ben arayinca açmadı, anneler günümü kutlamadi, cumalarimi tebrik etmedi"...
Moralini bozuyorlarsa surat asabilirsin
Canın yemek istemiyorsa yemezsin
Az da konuşabilirsin
Kimseyi aramak zorunda değilsin
Her cuma herkesi arıyor musun sanki ?

Hepsi saçma bahaneler
Eşin yokken gitme zaten, herşeyde bir bahane uyduruyorlar

Moralini bozuyorlarsa surat asabilirsin
Canın yemek istemiyorsa yemezsin
Az da konuşabilirsin
Kimseyi aramak zorunda değilsin
Her cuma herkesi arıyor musun sanki ?

Hepsi saçma bahaneler
Eşin yokken gitme zaten, herşeyde bir bahane uyduruyorlar

Sinirimi bozan da bu zaten herşeye bir bahanesi var duymamazliga vereyim diyorum ama olmuyor evimizin huzurunu bozuyor böyle hep

Allah yardımcın olsun canım..çok zor bir durum..günden güne erirsin tükenirsin..o günler aklıma geldi ben ayrılıyorum..sana ne diyeceğimi bilemiyorum..inşallah düzelir ama zannetmiyorum..takmamaya çalış..ailen seni mutlu gördükçe mutlu bunu unutma..kayınvalideni duymamaya çalış hani bir deli gibi düşün hasta gibi düşün..ne derse desin..o zman daha kolaylaşır inan....ben bunu başaramadım umarım sen başarırsın..çünkü bir yavrun var.

Zaten kızım olmasa çoktan bırakıp giderdim ama zaten annem hasta onlara daha çok yük olmak istemiyorum.. Elim mahkum. Ya duymayayim diyorum bosvereyim diyorum yapamıyorum çünkü eşim içinde büyütüp sorun yapıyor bana.. Deli gibi bişey zaten bunu herkes biliyor normal bi kadın değil yani ama eşimin Annesi!! Sabır diyorum ama nereye kadar.. Eşimi o kadar seviyodum ki şu bi haftadır çok soğudum istemiyorum artık..

Zaten kızım olmasa çoktan bırakıp giderdim ama zaten annem hasta onlara daha çok yük olmak istemiyorum.. Elim mahkum. Ya duymayayim diyorum bosvereyim diyorum yapamıyorum çünkü eşim içinde büyütüp sorun yapıyor bana.. Deli gibi bişey zaten bunu herkes biliyor normal bi kadın değil yani ama eşimin Annesi!! Sabır diyorum ama nereye kadar.. Eşimi o kadar seviyodum ki şu bi haftadır çok soğudum istemiyorum artık..
Anlıyodur pislikler
Nasılsa gidemez diye her türlü zalimliği yapıyolar işte
Yürüsün gitsin annesine sen gitmek zorunda değil iftira atmışlarken

Kayınpeder görümce bile sizi haklı görüyorken eşiniz cidden saçmalamış. O onun annesiyse bebek de sizin çocuğunuz. Kim önemli tartsın.

Annesi artık telefonlarında nasıl bi ajitasyon yapıyorsa benim annelik içgüdümü anlamamak için ısrar ediyor adeta.. Ne diyebilirim ki

Bıçak mevzusunda iftira davası açsaydınız keşke. Dava açmasam bile, aileme soğuk davranıyor diye değil, bana iftira attı diye görüşmezdim.

Kulaklarimla duysaydim bu işi muhakkak büyütürdum ama görümcem anlattı, zaten annesinden korkuyordu bide daha çok ortada kalmasın diye sustum..

Allah kolaylık ve sabır versin. Diyecek bir şey bulamıyorum. Bıçakla üstüme yürüdü diye iftira atan insandan her şey beklenir

Anlıyodur pislikler
Nasılsa gidemez diye her türlü zalimliği yapıyolar işte
Yürüsün gitsin annesine sen gitmek zorunda değil iftira atmışlarken

Artık bilmiyorum kasıtlı mı yapıyor yoksa raporsuz deli taklidi mi yapıyor anlamadım ama gitmeyi düşünmüyorum artık.

X