Antidepresan kullanıyorum kilo veremiyorum

fallem_13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
11
1
22
Merhaba
Antidepresan kullandığım için yaklaştık üç
Ay ciddi spora gittim fitness yaptım her gün 300-400 arası kalori yaktım beslenmeme dikkat ettm ama doğru düzgün 1 kilo bile veremedim. Bunun amtidepresan kullanmakla bi alakası var mı yani kullanırken benzer sorunu yaşayan oldu mu?
Teşekkürler

Merhaba 5 6 yıldır antidepresan kullanıyorum ve kullandigim ilaçlar farklı farklıydı. Antidepresan iştah açabilir veya iştahınızı kapatabilir fakat bunun dışında kilo alıp vermenizi engelleyici özelliği bulunmamaktadır. Eğer belirli bir kalori alıyorsanız ve gün içinde aldığınız kaloriden fazla enerji harcıyorsanız kilo vermemeniz mümkün değil. Mesela rejim yaptığım bir dönem avokado çok tüketiyordum sonradan öğrendim ki avakadonun kalorisi çok fazlaymış gibi. Bu tarz bir şey yaşıyor olabilirsiniz Tabi bazı kan ilaçları vs takviye görevi gördüğü için kilo yapabilir ama antidepresan değil.içiniz rahat olsun

Kilo vermek metabolizmayı çalıştırmak ve kalori açığı oluşturmakla olur. Doğru beslenmeyip (yeme saatleri, insülin direnci gibi konular, yağ yakımına yardımcı gıda tüketimi) kalori açığı oluşturmazsanız hiçbir ilacın kalorisi yoktur diye düşünüyorum. İlaç tek başına kilo yapmaz. Belki de ağır spor yaparak yağ kütlenizi kasa çevirdiğiniz için tartıya yansımadı zaman zaman ağır sporlarda kas artışından dolayı kilo artışı bile olabilir

X