Annemi sildim

Sevgili hanimefendi; sizi uyarmak istediğim konu annenizle ilgili değil.

Fakat konunuzdaki "baba/eş parası yiyen asalak kadınlar" cümlesi nedense bana iddia ettiğiniz kadar masum olmadığınızı düşündürdü.

Ben üniversite mezunuyum. Asıl mesleğim öğretmenlik fakat atamam olmadı. Şu an gelir sağladığım başka bir küçük çaplı işim var. Babam ise toplumun geneline göre çok daha varlıklıdır.

Benim üzüldüğüm şu:çalışan kadınlarım ev hanımlarına asalak demesi = ev hanımlarının çalışan kadınlara köle demesi.

Ben istesem hiç çalışmam. Sabah 5 lere kadar çalışıyorum. Buna mecbur değilim zira hem esim hem babam arkamdadır.

Fakat durum bu iken çalışmak zorunda olup da çalışmayan bir kadına bile "asalak" demem. Çünkü denmez.

Sizin hayat tarzınıza ve dünya görüşünüze uymayan insanlara hakaret edemezsiniz. Konunuzu okuyan çok sayıda ev hanımına durduk yere hakaret ederken annenize sessiz kalmanız bana mümkün gelmiyor.

Bu ülkede milyonlar adedince ıssız üniversite mezunu var

Milyonlar adedince okula bile gönderilmemiş kadin var.

Milyonlar adedince "başka çaresi olmayan kiz çocuğu" var.

Ben üniversite okuma imkanı bulmuş olabilirim. Ne güzel. Ama en yakın arkadaşım ilkokul mezunu. Çünkü aynı imkânlara sahip değildi. Ve o kadar terbiyeli ve hanımefendiki hiç kimseye "asalak" demiyor.

Ve diğer bir mesele... evet zengin babam var ve velevki ben onun parasını yiyeceğim. Siz neden bu kadar daralıyorsunuz. Vallahi anlamiyorum

Bu ülkede esinin ya da babasının durumu iyi olanlara karşı "baba parasi yiyor" damgası neden yapıştırılıyor. Kendileri yiyemedigi icin mi..

El emeği ürünlere saatlerce göznuru akıtıp kendimce bir gelir sağlıyorum. Fakat hemcinslerime yaptığıniz hakareti esefle kınıyorum.

Şunu unutmayın... bu ülkede binlerce hakim savci ogretmen doktor 1 gecede işsiz kaldı... 1 gecede binlerce üniversitelinin diplomasi hükümsüz kabul edildi.

Kısacası ne olacağımız belli değil. Ona göre atıp tutmanızı tavsiye ederim.

Iyi forumlar.

Son düzenleme:
Hiç canınızı sıkmayın, inanın annesizde hayat çok güzel geçiyor.
Ben tecrübe ettim.
Benim kaslarım tutuldu bı sene açılmadı sinirden, görümce, eş ailesi, anne vardı...
Kaslarım acilmayinca beni psikiyatriye yönlendirdi doktorum.
Gittim doktora çok detaya girmeden anlattım.
Doktor bana dediği sende hiçbir şey yok sadece hayatından seni üzen insanları çıkaracaksın bu annemde olsa.
Etrafına bir sürü insan annesiz yaşıyor dedi.
O gün kafama dank etti.
Beni üzen geren kimseyi hayatıma sokmuyorum.

Fakat konunuzdaki "baba/eş parası yiyen asalak kadınlar" cümlesi nedense bana iddia ettiğiniz kadar masum olmadığınızı düşündürdü.

Ben üniversite mezunuyum. Asıl mesleğim öğretmenlik fakat atamam olmadı. Şu an gelir sağladığım başka bir küçük çaplı işim var. Babam ise toplumun geneline göre çok daha varlıklıdır.

Benim üzüldüğüm şu:çalışan kadınlarım ev hanımlarına asalak demesi = ev hanımlarının çalışan kadınlara köle demesi.

Ben istesem hiç çalışmam. Sabah 5 lere kadar çalışıyorum. Buna mecbur değilim zira hem esim hem babam arkamdadır.

Fakat durum bu iken çalışmak zorunda olup da çalışmayan bir kadına bile "asalak" demem. Çünkü denmez.

Sizin hayat tarzınıza ve dünya görüşünüze uymayan insanlara hakaret edemezsiniz. Konunuzu okuyan çok sayıda ev hanımına durduk yere hakaret ederken annenize sessiz kalmanız bana mümkün gelmiyor.

Ben üniversite okuma imkanı bulmuş olabilirim. Ne güzel. Ama en yakın arkadaşım ilkokul mezunu. Çünkü aynı imkânlara sahip değildi. Ve o kadar terbiyeli ve hanımefendiki hiç kimseye "asalak" demiyor.

Ve diğer bir mesele... evet zengin babam var parasını yiyeceğim. Siz neden bu kadar daralıyorsunuz. Vallahi anlamiyorum

Bu ülkede esinin ya da babasının durumu iyi olanlara karşı "baba parasi yiyor" damgası neden yapıştırılıyor. Kendileri yiyemedigi icin mi..

El emeği ürünlere saatlerce göznuru akıtıp kendimce bir gelir sağlıyorum. Fakat hemcinslerime yaptığıniz hakareti esefle kınıyorum.

Şunu unutmayın... bu ülkede binlerce hakim savci ogretmen doktor 1 gecede işsiz kaldı... 1 gecede binlerce üniversitelinin diplomasi hükümsüz kabul edildi.

Iyi forumlar.

Baba parası yiyenlerden ben de hazzetmiyorum, ailemin durumu tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi, ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde (devlet) okuyup yurtdışında iş buldum, baba parası yiyip gezip tozanlara da üstten bakıyorum, bakmaya devam edeceğim.

Evlenmeden once evde birsey oldugunda en son benim haberim olurdu. Erkek kardesim ile herseyini paylasirdi. Sen karisma derdi.
Ona olan kırgınlığım gecmeyecek ona muhtac olmamdan korkuyor bu da beni acitiyor
Bir anlik kizginlik duygu dalgalanmasi degil yillardir boyle
Isin kotusu hastalandiginda ona ben baktim, maddi manevi ihtiyaclarini yillardir ben karsiladim. Ben sana yaptim sen de bana tabi ki yapacaksin diyor.
Erkek kardesim ile olan diyalogu bambaska.
Yurekten beni sevmedigini hissediyorum. Ben de onu sevmiyorum.
Ben sarilmasaya kalksam ittirir bunaliyorum sirnasma der. Kardesimi ise hep kucaklar.
Ben işten eve geldigimde bana bagirirdi al anahtarini kaldirma surekli ayaga derdi. Kardesimi ise kapida karsilar koklardi.
Ben bosandiktan sonra anneme cevap vermeye bas kaldirmaya basladim. Gerilim daha da artti bu sebepten. Sabir taşı degilim.
Bana yaptiklarini burada sayfalar dolusu yazsam abartiyorsun denilir. Ne yasadigimi bir ben bir Allah bilir.
Benimle yaris halinde olmasi uzuyor beni
Benim aldigim seylerin aynisindan aliyor tarifi yok nasil izah etsem bilmiyorum kendimi dogru kelimeler ile ifade edemiyorum
bu gun avazim ciktigi kadar bagirdim tum mahalle komsular duydu. beni nicin sevmiyorsun niye benim cocugum olursa bakmazsin benim ne eksigim var ne saygisizligimi kusurumu gordun ben nerede hata yaptim da kardesimi ayiriyorsun diye aglayarak bagirdim
sen kardesinin tirnagi olamazsin dedi
iyi bir evlat oldum şu gune kadar artik olmayacagim
Ben zamaninda istenmeyen bir bebek oldugumu bile dusundum. sordum sonra kendisine, hayır dedi.

Anneler cocuk ayiriyorlar. Benim annem ayiriyor. Ben hep bu gerceklw yasadim. Siz de oyle yapmissiniz. Ben kardesimin benden cok sevildigini kabullendim. Annemin bana kotu davrandigini kabullendim. Evimde esim ve cocugumla mutluyum. Seviliyorum. Annem babamdan beklentilerimi de bu yonde ayarladim. Mesela annem simdi ben arkadaslarimla gorusmeye giderkeb cocuguma bakiyor. Cocukla arasi cok iyi. Ama ben eve gelince bana surat yapiyor, cunku güzel vakit gecirdim, buna hakkim yok. Sorun oluyorsa cocuk da benimle gelsin diyorum, benim cocuktan sikayetim yok diyor. Sikayeti ne o zaman. Benim arkadaslarimla sohbet ediyor, sosyallesip güzel vakit geciriyor olmam.

Uzmeyin kendinizi. Esinize sarilin ama en onemlisi kendi ayaklariniz uzerinde durun. Kimseye ihtiyaciniz yok. Kimseye kendinizi sevdirmek zorunda degilsiniz. Siz sizi seven ve obemseyen insanlari dikkate alin.

Baba parası yiyenlerden ben de hazzetmiyorum, ailemin durumu tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi, ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde (devlet) okuyup yurtdışında iş buldum, baba parası yiyip gezip tozanlara da üstten bakıyorum, bakmaya devam edeceğim.
Ben de iyi bir devlet üniversitesinde okudum. Ben de bazı seylerden hoşlanmıyorum ve fakat kimseye sagdan soldan aşağıdan ya da yukarıdan bakmıyorum.

Hazzetmiyor olmak kimseye üstten bakabileceginiz anlamina gelmiyor.

Ekleme olarak, kimseye asalak deme hakkım yok. Ve olamaz da.

Sabahlara kadar çalışıyor olsam dahi diyemem. Ve bence kimse dememeli.

o kadar guzel ifade etmişsiniz ki
aglamaktan gozlerim sisti kurbaga gibi oldu icim disima cikti
bir kadinin en iyi dostunun dert ortaginin annesi olmasi gerek oysa
istemsizce surekli dusunuyorum takinti haline getirdim
benim annem beni neden sevmiyor
kardesim benim kadar basarili degil
kardesim benim yaptiklarimin yarisini bile yapmadi anneme
her anneler gununde laf sokar
elimde cicekler yutkunurum vazo bulurum koyarim masasina ilgilenmez
kardesim unutur bile anneler gununu dogumgununu ondan kiymetlisi yok
sadece nedenini merak ediyorum

ölesiye korkuyorum oyle bir anne olmaktan
kizim olmasini isterdim
Neden aramayın bulduğunuz da korkarsınız onlar çocuklarını yani sizi yük görüyor kısıtlayıcı görüyor kadın bir düşman görüyor belki annesi de onu sevmedi kadın erkek çocuk doğurduğunda kendini değerli hissediyor kızı olduğu için lanetli gibi kendini suçluyor bunu da sizden kızından çıkarıyor üzülme ağlama çünkü değişmez daha seni suçlar bir kızın olursa çok sev arkasında dur ne kadar kıymetli olduğunu hissettir benim oğlum da var kızım da kızımı daha çok severim yaşayamayıp özendiklerimi onda tekrar yeni baştan yaşıyorum

Herkese merhaba.
2.evliliğim. 2.eşim yumusak huylu, caliskan, ortalama bir gelire sahip olan, sessiz, saygili, okumayi seven, egitimli bir adam. Fiziksel olarak hos gorunumludur. 1.90 boy, genis omuzlar, renkli gozler falan filan. Simdi bunlari niye yazdigima gelecek olursak.

Annem surekli eşimi aşağılıyor. Evlendigim gunden beri. Alkol sigarasi zararli hicbir aliskanligi yoktur. Tek kusuru normal bir gelir duzeyine sahip olmasi. Şunu da belirteyim calismayi seven bir erkektir.

Bugun annem ve babamin yasadigi sehire geldik. Ben cok da uzak olmayan yakin bir şehire gelin gittim. Eşimden, onun ailesinden, gorumcelerimden, k.v den yana hicbir sorunum yok. Kayinvalidem gelmeden once beni arar, musait misin kızım gelebilir miyim yarın, der. Ince dusunceli naif kadindir.

Annemin kapisini carparak ciktim. Sen var iken, kayinvalideye ihtiyacim yok dedim.

Yılların birikmisligi var. Benim arkamda hicbir zaman olmadi. Beni surekli herkesin icinde elestirip yerdi. Baba parasi yiyen akraba kizlarini ornek gosterdi. Icimde ne var ise annemin yuzune haykirdim. Parmakla gosterdigin imrenerek baktigin kizlar iki yumurta kiramaz, baba/eş parasi yiyen asalak, iki kelimeyi bir araya getiremeyen kizlar ayrica senin arkandan boyle boyle konusuyorlar dedim. Aglamaya basladi.

Niye boyle yaptim ?
Cunku artik tahammul gucum kalmadi.
Benim annem beni maddi manevi yipratti.

Eşim ile annemlerdeyken, esimi patronu aradi. Bir dosya gondermis whatsuptan. Bakabilir misin dedi. Wifi sifresini rica etti annemden. Annemin surati bir tuhaf oldu. Ay sanki borc para istedik kadindan. Lafi gecistirdi sonra ufladi pufladi ama eşim kipkirmizi oldu.

Yemege oturduk. Esime dedim ki sen biber dolmasini seversin alsana daha diyerek tabagina koydum. Annem de demez mi eşinin gobegi cikmis diye. Halbuki yalan, esim spora duzenli spora gidiyor. Kaldi ki bu tarz seylere asla takilmam. Eşim bozuldu ama sesini cikarmadi.

Sofrada konusuyor annem olacak sahsiyet yine zirvaliyor. Bilmem kimin kizini kocasi calistirmiyormus dogrusu buymus. X semtinde evleri varmis. Altlarinda y marka arabalari varmis. Sizin de ev borcunuz kac senede bitecekti yavrum diye eşime bakti. Eşim yine kizardi kulaklarina kadar hem de. Bir de kendisi benden de beyaz, asiri beyaz sarisin olmasindan mutevellit utaninca uzulunce bildiginiz domates olur. Bakislarini masaya dikti. Sonra aniden kalkti. Aldi dizustu bilgisayarini proje kagitlarini. Hic bir sey demeden cikti gitti.

Anneme , yillarca bana yaptigi seyi yaptim lafı agzina tikadim. Konusmasina firsat vermeyerek makineli tufek gibi konustum. Kan beynime sicradi.

Senin ornek verdigin kisilerin eslerinin ne is yaptigi belli degil. Ustelik eslerini aldatiyorlar, diger bayanlardan gayrimesru cocuklari var kafani kumda cikar. Ben esimle mutluyum. Basima gelen en guzel sey dedim.

Cocuk olursa ben bakamam dedi. Erkek kardesime de ben arkandayim sen dert etme dedigini duymustum defalarca.

Sana guvenip is yapmam zaten Fazilet hanim dedim.

Bir daha evine cenazene gelmem. Sen benim mutsuzlugumdan haz aliyorsun kiskaniyorsun dedim.

Evet annem beni cidden kiskanir. Öz evladiyim.
Evlenmeden once tanidik bir telefon tamircisine tabletimi goturmustum. Oradaki teknisyenin rahatsiz edici davranislarina maaruz kalmistim. Uzulerek eve gelip anlattigimda sasirdi guldu. Bana niye birsey demedi rahatsiz etmedi dedi. Anne dedim benden 32 yas buyuksun. Fiziksel olarak da 2 katimsin. Bilmiyorum bundan olabilir mi dedim .

Asagiya indim. Bu arada arac sirketin araci ya ona da laf soktu annem. Merdivenin basinda karanlikta sigara icen esimin yuzunde gozyasi taneleri gordum.

Hersey icin cok ama cok uzgunum dedim. Annem hakkinda en ufak olumsuz bir cumle kurmadi.

Şu hayatta kiskandigim tek insan grubu, annesiyle arkadas gibi olanlardir. Benim annem bana dusman gibi davrandi ve davranmaya devam ediyor. Gücüm kalmadi. Ne zaman evine gitsem aglayarak cikiyorum. Yasliliktan da degil. 20 sene once de boyleydi.

Temizlik hijyen hastasi mukemmellik takintisi olan bir kadin. Doktora gitmeyi kabul etmiyor bunu hakaret goruyor.

Annemi sildim..

Her gittigimde tansiyonum cikiyor sinirlerim zipliyor burnum kaniyor susuyorum dislerimi sıkıyorum aciyor dislerimi sıkmaktan kalp carpintilari icerisinde kendime emirler veriyorum susacaksin diye.

Sonra öfke nöbetleri geciriyorum.

Bir insan annesini gordugunde saclari dikiliyor olabilir mi ?

Ben ne hayirsiz bir evladim degil mi el oğlunun tarafini tuttum.

Kalbime igneler batiyor.

Elim ayagim titriyor. Bu sinir ile yazdigim devrik cumleler imla yazim hatalarindan dolayi affola.

Boşver.. Benim annem de üvey gibi.. Konuşmuyorum.. Siz eşinle mutlu ailenizde yaşayın.. Eşine de şükret.. O da olmayabilirdi.. Şu dünyada annesi bile üvey gibi olup yalnız olanlar da var.. Mesela benim gibi..

Bu forumda herhalde binlerce defa söylemişimdir, benim de annemle aram çok kötü. Sizinkisi gibi bir anne. Çok travmalar açtı bana.

Bir keresinde milletin ne kaynanaları var, sen bana şükret demişti bir kavgada. Kendini kayınvalidem gibi görüyordu ve beni kızı gibi görmüyordu o anda 😬😬

Neyse, ben de buraya bir konu açmıştım Geçenlerde, annemle ilişkimden de bahsettiğim. Burada bir arkadaş bana “Boş Ayna” kitabını tavsiye etti. Yazarı Dr. Karyl Mcbride. Narsist anneler ve kızları ( ya da kızlarına yaptıkları) hakkında. Yazarın kendi annesi de böyleymiş ve kadın uzmanlığını bu konuda yapmış. En kısa zamanda okumanızı tavsiye ederim. Yalnız değiliz, psikiyatride adı bile var yaşadığımız durumun.

Ya benimde bir arkadaşım var çok görüşmeyiz,11yaşındaki en büyük kızına kafayı takmış evine giden herkese kızının herşeyi ni anlatıyor yapma diyorum dinlemiyor,pis dağınık vs vs..
Yani var böyle anneler inanıyorum size üzüldüm eşinize ve size mutlu bir hayat diliyorum ...unutun bahsetmeyin oldu herşey napayım artık diyin... sabredin zamanla düzelebilecek olan şeyler zaten düzelecektir...

benzer şeyleri annesi ile yaşayan bir kaç arkadaşım var.. onlardan biliyorum.. böyle anneler de var ne yazık ki :KK43: insan yediremiyor kendine, anlam veremiyor falan ama bazı insanlarda değişmiyor işte.. sana ve kurduğun ailene zarar vermeye başladığı an tercih yapman gerektiğinde kopartacaksın bağlarını o zaman, yapacak bir şey yok.. Sen evlat olarak elinden geleni fazlasıyla yaptın mı ona bakacaksın.. vicdanın rahat çık o kapıdan..

Herkese merhaba.
2.evliliğim. 2.eşim yumusak huylu, caliskan, ortalama bir gelire sahip olan, sessiz, saygili, okumayi seven, egitimli bir adam. Fiziksel olarak hos gorunumludur. 1.90 boy, genis omuzlar, renkli gozler falan filan. Simdi bunlari niye yazdigima gelecek olursak.

Annem surekli eşimi aşağılıyor. Evlendigim gunden beri. Alkol sigarasi zararli hicbir aliskanligi yoktur. Tek kusuru normal bir gelir duzeyine sahip olmasi. Şunu da belirteyim calismayi seven bir erkektir.

Bugun annem ve babamin yasadigi sehire geldik. Ben cok da uzak olmayan yakin bir şehire gelin gittim. Eşimden, onun ailesinden, gorumcelerimden, k.v den yana hicbir sorunum yok. Kayinvalidem gelmeden once beni arar, musait misin kızım gelebilir miyim yarın, der. Ince dusunceli naif kadindir.

Annemin kapisini carparak ciktim. Sen var iken, kayinvalideye ihtiyacim yok dedim.

Yılların birikmisligi var. Benim arkamda hicbir zaman olmadi. Beni surekli herkesin icinde elestirip yerdi. Baba parasi yiyen akraba kizlarini ornek gosterdi. Icimde ne var ise annemin yuzune haykirdim. Parmakla gosterdigin imrenerek baktigin kizlar iki yumurta kiramaz, baba/eş parasi yiyen asalak, iki kelimeyi bir araya getiremeyen kizlar ayrica senin arkandan boyle boyle konusuyorlar dedim. Aglamaya basladi.

Niye boyle yaptim ?
Cunku artik tahammul gucum kalmadi.
Benim annem beni maddi manevi yipratti.

Eşim ile annemlerdeyken, esimi patronu aradi. Bir dosya gondermis whatsuptan. Bakabilir misin dedi. Wifi sifresini rica etti annemden. Annemin surati bir tuhaf oldu. Ay sanki borc para istedik kadindan. Lafi gecistirdi sonra ufladi pufladi ama eşim kipkirmizi oldu.

Yemege oturduk. Esime dedim ki sen biber dolmasini seversin alsana daha diyerek tabagina koydum. Annem de demez mi eşinin gobegi cikmis diye. Halbuki yalan, esim spora duzenli spora gidiyor. Kaldi ki bu tarz seylere asla takilmam. Eşim bozuldu ama sesini cikarmadi.

Sofrada konusuyor annem olacak sahsiyet yine zirvaliyor. Bilmem kimin kizini kocasi calistirmiyormus dogrusu buymus. X semtinde evleri varmis. Altlarinda y marka arabalari varmis. Sizin de ev borcunuz kac senede bitecekti yavrum diye eşime bakti. Eşim yine kizardi kulaklarina kadar hem de. Bir de kendisi benden de beyaz, asiri beyaz sarisin olmasindan mutevellit utaninca uzulunce bildiginiz domates olur. Bakislarini masaya dikti. Sonra aniden kalkti. Aldi dizustu bilgisayarini proje kagitlarini. Hic bir sey demeden cikti gitti.

Anneme , yillarca bana yaptigi seyi yaptim lafı agzina tikadim. Konusmasina firsat vermeyerek makineli tufek gibi konustum. Kan beynime sicradi.

Senin ornek verdigin kisilerin eslerinin ne is yaptigi belli degil. Ustelik eslerini aldatiyorlar, diger bayanlardan gayrimesru cocuklari var kafani kumda cikar. Ben esimle mutluyum. Basima gelen en guzel sey dedim.

Cocuk olursa ben bakamam dedi. Erkek kardesime de ben arkandayim sen dert etme dedigini duymustum defalarca.

Sana guvenip is yapmam zaten Fazilet hanim dedim.

Bir daha evine cenazene gelmem. Sen benim mutsuzlugumdan haz aliyorsun kiskaniyorsun dedim.

Evet annem beni cidden kiskanir. Öz evladiyim.
Evlenmeden once tanidik bir telefon tamircisine tabletimi goturmustum. Oradaki teknisyenin rahatsiz edici davranislarina maaruz kalmistim. Uzulerek eve gelip anlattigimda sasirdi guldu. Bana niye birsey demedi rahatsiz etmedi dedi. Anne dedim benden 32 yas buyuksun. Fiziksel olarak da 2 katimsin. Bilmiyorum bundan olabilir mi dedim .

Asagiya indim. Bu arada arac sirketin araci ya ona da laf soktu annem. Merdivenin basinda karanlikta sigara icen esimin yuzunde gozyasi taneleri gordum.

Hersey icin cok ama cok uzgunum dedim. Annem hakkinda en ufak olumsuz bir cumle kurmadi.

Şu hayatta kiskandigim tek insan grubu, annesiyle arkadas gibi olanlardir. Benim annem bana dusman gibi davrandi ve davranmaya devam ediyor. Gücüm kalmadi. Ne zaman evine gitsem aglayarak cikiyorum. Yasliliktan da degil. 20 sene once de boyleydi.

Temizlik hijyen hastasi mukemmellik takintisi olan bir kadin. Doktora gitmeyi kabul etmiyor bunu hakaret goruyor.

Annemi sildim..

Her gittigimde tansiyonum cikiyor sinirlerim zipliyor burnum kaniyor susuyorum dislerimi sıkıyorum aciyor dislerimi sıkmaktan kalp carpintilari icerisinde kendime emirler veriyorum susacaksin diye.

Sonra öfke nöbetleri geciriyorum.

Bir insan annesini gordugunde saclari dikiliyor olabilir mi ?

Ben ne hayirsiz bir evladim degil mi el oğlunun tarafini tuttum.

Kalbime igneler batiyor.

Elim ayagim titriyor. Bu sinir ile yazdigim devrik cumleler imla yazim hatalarindan dolayi affola.
El oğlunun değil size saygı gösteren tarafı turmuşsunuz. Benim annem Allah korusun böyle olsa ben de eşimin tarafınj tutardım.

size iyi davranan, iyi geçinen eşinizi her kim olursa ezdirmeyin..annenizse de gereken tepkiyi fazlasıyla gösterin, bunun için de üzmeyin kendinizi.
benim ablamlar eşime karşı hoş olmayan bir tavırda bulundular, 5 yıl evlerinin yakınından bile geçmedim. Ayrıca kv de eşime karşı hiç hoş davranmazdı, onun da payını verdim bir güzel.ikiyüzbinden fzla zrar etmek pahasına ev aldım, bir daha yılda bir tatilde dahi gittiğimizde evinde kalmak zorunda kalmayalım diye..ben eşimi kendi anasına dahil kimseye ezdirmem:sinirli: annemse de hakkını verir, acımam gerçekten.

Boyle anne silinir, eloglu tutulur. Kocanız naif duzgun adam kıymetini bilip cekırdek ailenize bakın. Annenizle kocanızı, sız annenizi affedip gorussenız dahi muhattap etmeyin asla.

Yapmanız gerekeni yapmissınız. Icınız rahat olsun.

Ve diğer bir mesele... evet zengin babam var ve velevki ben onun parasını yiyeceğim. Siz neden bu kadar daralıyorsunuz. Vallahi anlamiyorum

Iyi forumlar.
Ne gereksiz bir insansın burda herkes seni ve ne yaptığını merak ediyordu zaten konu sahibi annesinin örnek verdiği kişilerden bahsediyor genelleme yapan fesat sensin şuan birde üniversite okumuş okumasan halimiz ne olurdu acaba ?

Ben de iyi bir devlet üniversitesinde okudum. Ben de bazı seylerden hoşlanmıyorum ve fakat kimseye sagdan soldan aşağıdan ya da yukarıdan bakmıyorum.

Hazzetmiyor olmak kimseye üstten bakabileceginiz anlamina gelmiyor.

Ekleme olarak, kimseye asalak deme hakkım yok. Ve olamaz da.

Sabahlara kadar çalışıyor olsam dahi diyemem. Ve bence kimse dememeli.

Çok güzel bakıyorum ben de sana da üstten bakıyorum mesela napıcaksın nasıl engel olucaksın ki :KK70: ne komedi ya sanaldan direktif vererek istediğinin olacağını sanıyor :KK70:

Tuhaf ama, alkolü sigarası yoktur deyip, aşağıda karanlıkta merdiven başında sigara içiyor demişsiniz eşiniz için.
Fazla detay ama diğer şeylerde de böyle ikilemler var mı acaba diye düşünmeden edemedim.

X