Annemi sildim

bende sildim bakarsaniz ilk konularima sizinki yine iyi kalir benimkinin yaninda...... actigim konu sonrasinda beri hic görüsmedim taki gecen ay Mevlüte bi araya geldik hic muhattap olmadim 2. de KAhvaltiya davetliydik alti üstlü oturuyorlar orda bi yalandan selam verdim hic agzimi acip konusmadim kendisi esimle konustu yani anliycan biyerden sonra okadar tavsiyeen sonra anladim konuusan konusmasanda bir Anne evladini evlat olarak saymiyorsa bir evlatda Gayet Annesiz yapabiliyor

Yetimdim Öksüz de oldum..... belki daha kolay alisirsin

Canım taşınmadın annenin sitesine değil mi, vallahi ne desem boş eskiden pek kabullenemezdim böyle tip anneler olabileceğini ama oluyormuş işte zehirli anneler de. Hep söylerim nasıl anne baba hakkını kutsal addediyorsak aynı şekilde evlat hakkı da var ebeveynler üzerinde. Sen o çocuğu dünyaya getirdiysen neden ruhsal olarak hırpalarsın ki getirmeseydin dünyaya madem. Konunu da hatırlıyorum ve seni çok güçlü buluyorum bunların farkına varıp aşabildiğin için, çekirdek ailenle hep mutlu huzurlu sağlıklı olasın inşallah.

Çok teşekkür ederim canım, hem desteğin, hem de güzel dileklerin için.

Taşınmadım, kesin karar verdim çok şükür. İyi ki burada konu açmışım, çok faydası oldu bana. Gerekçelerimin yersiz olmadığını görmüş oldum. Çünkü tüm ailede herkese karşı tek ben olunca kendimi hayırsız evlat, kuruntucu bir deli gibi hissetmeye başlamıştım artık.

Ailede diğerlerine söyledim ama babamla konuşmadım henüz. Asıl onunla konuşmam önemli ama bilerek konuşmadı bu konuyu ve yurtdışına çıktı tekrar işi için. Sanırım benim bu esnada ikna olacağımı düşünüyor. Çünkü yaşadığım yerle, onların site arasında imkan olarak dağlar kadar fark var.

Ama annemle ve ailemle şuanki tatlı noktaya gelebilmem de aramızdaki arabayla 15 dakikalık mesafe sayesinde. Her gün aynı şeyleri yaşasam, bu kadar müsamahalı olamazdım.

Allah senin de yuvandan hep huzuru, bereketi eksik etmesin inşallah.

Ev meselesi için bir şey demediler mi ?
Ev için yapmamız gereken ciddi konuşmayı yapmadık henüz maalesef. Ben de artık yapsak da kurtulsak artık diyorum.

Sohbet esnasında ananemlere, dedemlere, kardeşlerime söyledim. Onlar ikna etmeye çalıştılar. Konu kapandı. Asıl babam da varken konuşmamız lazım. Diğerleri söyledi babama ama o şahsen konuşmaktan kaçındı. Sanırım biraz zamanla ikna edileceğimi düşünüyor. Şu anda yurt dışında, gelince konuşulacak artık.

Ama şu oldu: herkes başta benim için seviniyor görünüyorlardı. Ben hayır deyince kendileri için üzülmeye başladılar. Kimse benim açımdan bakıp da sen de haklısın demedi.

Bu sefer “annene kim bakacak, Allah a tevekkül et, gel” demeye başladılar. Ben de ben anneme her halükarda bakarım, ileride yürüyemez duruma geldiğinde yine ben bakarım ama benim evimde, benim şartlarımda olur bu dedim.

Bu zamandan sonra, onların düzeni altında olmam imkansız. Hem bütün yük benim üzerimde olacak, hem de onlar bana iyilik etmiş gibi olacaklar.

Yani konu henüz bir yere bağlanmadı ama ben karar verip, ikilemden kurtulduğum için çok rahatladım 😌

Bu olayda tek şaşırdığım nokta eşinin sakinliği. Böyle bir eş bulmuşsun saygılı, ahlaklı zaten anne müsveddesini boşver yaani

Vallahi bendede bu konuda bir hayli derin yaralar ve travmalar var.Evlat ayrimini,asagilamayi, hor gormeyi,baskalariyla kiyaslanmaya dibine kadar yasamis biriyim.Benim annemde hep esimi asagilayip hep laf soylerdi.Esimden ziyade esimin yaninda beni defalarca asagilayip hor gormuslugu var.Hatta biz nisanliyken sirf cani istedi diye beni evden kovup babamada evden kacti diyerek ortaligi velveleye vermisti.Sokakta uzun sure kaldiktan sonra beni esim eve annemi zor bela ikna ederek sokturmustu beni eve.. O gun aslinda esim bana oz annen mi diye sordugunda bir aydinlanma yasamistim.Yillarca calistim bir kurus kendime nasip olmadi aldigim parayi kurusu kurusuna eve verirdim.Gunde sadeve 5 tl harcligim vardi.Ya kendi calistigim parayi yiyemezdim zaten oyle bi girisimde bulunamazdim bile.Evlendim gittim evliligime zerre saygisi olmadigi gibi hergun ne sorun bulsamda kavga cikarsam diye dugunumu kina gecemi evliligimin en guzel cicim aylarini bana kan kusturttu.Yaa boyle neler neler cumleler kelimeler yetmez bana ettiklerine..Su an gorusumuyor muyuz evet ama ben sadece allah katindaki gunahindan korkuyorum.Icimde zerre annemmis gibi bir his yok.7 kat yabanciymis gibi konusuyorum.Su an esim ve ailem konusmuyor.Ama bana kesinlikle karismaz.Sizin esiniz yine baya bir sabirliymis benim esim o kadar sabirli olamadi.Ama soyle bi esimin yerine kendimi koyuyorum.Ona yapilanlar bana yapilsa asla ama asla bi konusmamakla birakmaz ortaligi ayaga kaldirirdim.

Şu hayatta kiskandigim tek insan grubu, annesiyle arkadas gibi olanlardir. Benim annem bana dusman gibi davrandi ve davranmaya devam ediyor. Gücüm kalmadi.

Bunu yazmışsınız. Aynı benim durumum.
Anlam veremiyorum. Herşeye karışır hep ama hep soylenir. Erkek kardeşimin daha çok üzerine türedi zaten hep böyle oldu kabullendim. Bir kaç ay sonra kendi evime çıkmayı planlıyorum. Zaten şuan inanılmaz az bir iki kelime falan konuşuyoruz. Aynı odada asla oturmuyoruz. Sevgi namina birşey görmedim zaten kendisinden çok şükür. Bir çocuğum olursa nasıl anne olunmaz öğretti sağolsun :KK43:

Adige Denef Adige Denef çok üzüldüm, annenin aslında sorunu kendisiyle ve bunu sana yansıtarak hınç almaya çalışıyor. hayatta elde edemediği neyse bunun hırsını senden çıkarmak peşinde...

Görüşmemek en doğrusu. Kimse kimseyle anne babası dahi olsa görüşmek zorunda değil yazıyordu en son okuduğum kitaptaki uzman.

Eşiniz sizin için bir şans, Allah mutluluğunuzu daim etsin :KK200:

konu sahıbı soyledıklerınızde tepkılerınızde kızgınlıgınızda yuzde yuz haklısınız
maalesef kı bazı ınsanlar boyle

Yillarca annem beni sevmiyor diye agladim.
Şu anda annemi sevmiyorum diye agliyorum.
Bir insan, hele bir kadin kendisini doguran bir kadini sevmeyebilir mi ?

Cocuklugumdan beri agresif. Hırçın. Onu bu hale getiren babam da degil. Babam asiri sakin, icine kapanik, alttan alan bir adamdir.

Sorun ne? Derdi ne ? yok yok bulamiyorum tek bildigim ve adim gibi emin oldugum konu annem beni sevmiyor sevmedi sevmeyecek ben de onu.
cocukken aılesının onayından saygısından sevgısınden yeterı kadar nasıplenmemıs olabılır belkı kendı aılesı de kendısıne boyledır
veya tamamen kısılık sorunudur her turlu zor her turlu sıkıntı
gercekten ısınız cok zor

Seni anlayabiliyorum kardesim su an senin huznun ile huzunledim.
Su an senle aglayabilirdim.
Atsan atilmaz satsan satilmaz iste..
Gidip baris canim.
Esini uzak tut..
Mesafeli ol artik ..

Bir bayanla tanistim, sohbet ilerledikce nerelisin, annen babanla mi yasiyorsun vs gibi konular acildiginda bana "evet beni doguran bir kadin var, ona anne deniliyor normalde, ama benim icin o sadece beni doguran kadin". Ve anlattigi birkac olay olunca, omrum hayatimda sasirmadigim kadar sasirip hak vermistim. 20 yildir o kadini gormedigini, ve hicbir kontaginin kalmadigini da ilave etti.
Bildigim deger yargilari, annelik kavraminin yikilisiydi o dinlediklerim.
O yuzden, okuduklarimi her ne kadar, bir anne nasil boyle yapabilir diye sorgulasam da, anne olmakla, cocuk dogurmak arasindaki o ince cizgiyi maalesef uzulerek gordum, okudum, dinledim.
Kendi cekirdek ailenizi koruyun, korumak icin elinizden geleni de yapin. Babanizla anladigim kadariyla zaten hersey yolunda. Yolunuza bakin.
Ama ne olursa olsun, kin duygularindan arinmaya calisin. Sonsuz affeden nasil olunuyor bilmiyorum ama, bunu deneyin.
Allah sabir versin

Herkese merhaba.
2.evliliğim. 2.eşim yumusak huylu, caliskan, ortalama bir gelire sahip olan, sessiz, saygili, okumayi seven, egitimli bir adam. Fiziksel olarak hos gorunumludur. 1.90 boy, genis omuzlar, renkli gozler falan filan. Simdi bunlari niye yazdigima gelecek olursak.

Annem surekli eşimi aşağılıyor. Evlendigim gunden beri. Alkol sigarasi zararli hicbir aliskanligi yoktur. Tek kusuru normal bir gelir duzeyine sahip olmasi. Şunu da belirteyim calismayi seven bir erkektir.

Bugun annem ve babamin yasadigi sehire geldik. Ben cok da uzak olmayan yakin bir şehire gelin gittim. Eşimden, onun ailesinden, gorumcelerimden, k.v den yana hicbir sorunum yok. Kayinvalidem gelmeden once beni arar, musait misin kızım gelebilir miyim yarın, der. Ince dusunceli naif kadindir.

Annemin kapisini carparak ciktim. Sen var iken, kayinvalideye ihtiyacim yok dedim.

Yılların birikmisligi var. Benim arkamda hicbir zaman olmadi. Beni surekli herkesin icinde elestirip yerdi. Baba parasi yiyen akraba kizlarini ornek gosterdi. Icimde ne var ise annemin yuzune haykirdim. Parmakla gosterdigin imrenerek baktigin kizlar iki yumurta kiramaz, baba/eş parasi yiyen asalak, iki kelimeyi bir araya getiremeyen kizlar ayrica senin arkandan boyle boyle konusuyorlar dedim. Aglamaya basladi.

Niye boyle yaptim ?
Cunku artik tahammul gucum kalmadi.
Benim annem beni maddi manevi yipratti.

Eşim ile annemlerdeyken, esimi patronu aradi. Bir dosya gondermis whatsuptan. Bakabilir misin dedi. Wifi sifresini rica etti annemden. Annemin surati bir tuhaf oldu. Ay sanki borc para istedik kadindan. Lafi gecistirdi sonra ufladi pufladi ama eşim kipkirmizi oldu.

Yemege oturduk. Esime dedim ki sen biber dolmasini seversin alsana daha diyerek tabagina koydum. Annem de demez mi eşinin gobegi cikmis diye. Halbuki yalan, esim spora duzenli spora gidiyor. Kaldi ki bu tarz seylere asla takilmam. Eşim bozuldu ama sesini cikarmadi.

Sofrada konusuyor annem olacak sahsiyet yine zirvaliyor. Bilmem kimin kizini kocasi calistirmiyormus dogrusu buymus. X semtinde evleri varmis. Altlarinda y marka arabalari varmis. Sizin de ev borcunuz kac senede bitecekti yavrum diye eşime bakti. Eşim yine kizardi kulaklarina kadar hem de. Bir de kendisi benden de beyaz, asiri beyaz sarisin olmasindan mutevellit utaninca uzulunce bildiginiz domates olur. Bakislarini masaya dikti. Sonra aniden kalkti. Aldi dizustu bilgisayarini proje kagitlarini. Hic bir sey demeden cikti gitti.

Anneme , yillarca bana yaptigi seyi yaptim lafı agzina tikadim. Konusmasina firsat vermeyerek makineli tufek gibi konustum. Kan beynime sicradi.

Senin ornek verdigin kisilerin eslerinin ne is yaptigi belli degil. Ustelik eslerini aldatiyorlar, diger bayanlardan gayrimesru cocuklari var kafani kumda cikar. Ben esimle mutluyum. Basima gelen en guzel sey dedim.

Cocuk olursa ben bakamam dedi. Erkek kardesime de ben arkandayim sen dert etme dedigini duymustum defalarca.

Sana guvenip is yapmam zaten Fazilet hanim dedim.

Bir daha evine cenazene gelmem. Sen benim mutsuzlugumdan haz aliyorsun kiskaniyorsun dedim.

Evet annem beni cidden kiskanir. Öz evladiyim.
Evlenmeden once tanidik bir telefon tamircisine tabletimi goturmustum. Oradaki teknisyenin rahatsiz edici davranislarina maaruz kalmistim. Uzulerek eve gelip anlattigimda sasirdi guldu. Bana niye birsey demedi rahatsiz etmedi dedi. Anne dedim benden 32 yas buyuksun. Fiziksel olarak da 2 katimsin. Bilmiyorum bundan olabilir mi dedim .

Asagiya indim. Bu arada arac sirketin araci ya ona da laf soktu annem. Merdivenin basinda karanlikta sigara icen esimin yuzunde gozyasi taneleri gordum.

Hersey icin cok ama cok uzgunum dedim. Annem hakkinda en ufak olumsuz bir cumle kurmadi.

Şu hayatta kiskandigim tek insan grubu, annesiyle arkadas gibi olanlardir. Benim annem bana dusman gibi davrandi ve davranmaya devam ediyor. Gücüm kalmadi. Ne zaman evine gitsem aglayarak cikiyorum. Yasliliktan da degil. 20 sene once de boyleydi.

Temizlik hijyen hastasi mukemmellik takintisi olan bir kadin. Doktora gitmeyi kabul etmiyor bunu hakaret goruyor.

Annemi sildim..

Her gittigimde tansiyonum cikiyor sinirlerim zipliyor burnum kaniyor susuyorum dislerimi sıkıyorum aciyor dislerimi sıkmaktan kalp carpintilari icerisinde kendime emirler veriyorum susacaksin diye.

Sonra öfke nöbetleri geciriyorum.

Bir insan annesini gordugunde saclari dikiliyor olabilir mi ?

Ben ne hayirsiz bir evladim degil mi el oğlunun tarafini tuttum.

Kalbime igneler batiyor.

Elim ayagim titriyor. Bu sinir ile yazdigim devrik cumleler imla yazim hatalarindan dolayi affola.

yaşadığınız gibi olmasa da annemle yakın bir hikayem oldu.
birinvisi kol kırılır yel içinde kalır felsefesi... annelere malzeme vermemek. Çünkü gün geliyor böyle masaya gelebiliyor

ikincisi anneyi silmemek ama mesafe koymak, evlerinde kalmamak ve evinize yatıya cagırmamak

X