Annem yürüyemiyor lütfen okuyun 😔

Geçmiş olsun. Anneme teşhis konuldu ve gitti hastaneye tedavi olmaya .
9
Diyarbakır araştırma hastanesi kabul etmedi mi? Aslında Elazığla yakın. İnşallah anneniz eski sağlığına kavuşur biran önce. Anneniz için dua edicem. Çok geçmiş olsun.
Evet ya Diyarbakır araştırma hastahanesi çok güzel ilgileniyor bizim arkadaşımıza batıda konmuyan hastalığını Diyarbakır buldu benimde rahatsızlığımı buldular bana denk gelen doktorlar okadar iyiki elezığ bakamazsa Diyarbakıra gönderir belki

Mesajlarınıza tek tek cevap veremedim. Annemin hastalığı Tehlikeli bir hastalıkmış bir şey yok diyip göndermişler. Bugün durumu kötüleşince yeniden gittik hastaneye . Bu seferki doktorun ilgi ve alakası sayesinde ortaya çıktı 😔 başka hastaneye sevki gerekmiş. Guillain barre sendromu … çok nadir görülen bir hastalıkmış. Ayaklardan başlayıp yukarı doğru çıkan bir sinir hastalığı… IVIC diye bir tedavi uygulanacakmış 5 gün ama o tedavi esnasında yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyabilirmiş. Entübeye ihtiyaç duyabilirmiş çünkü diyaframı da hızlı bir şekilde etkileyen bir hastalıkmış 😔 Önce ayaklardan başlayıp hızlı ilerleyen bir hastalıkmış o yüzden yürüyemiyormuş. Hayati riski Var mı dedim üzgünüm ama var bunu söylemek zorundayım dedi . Eğer her şey yolunda giderse sonra fizik tedaviye başlanır dedi . Ama yolunda giderse işte… 112 kabul edecek hastane araştırıyormuş bulduklarında sevk edeceklermiş hala bekliyoruz… konumda anlattığım belirtiler varsa sizde mutlaka ihmal etmeyin … bittim tükendim ben. Bol dua edin lütfen ismi nazmiye. Allahtan bir şans daha istiyorum sadece küçük bir şans 😔 o benim sadece annem değil, arkadaşım dostum sırdaşım meleğim… 😔

Arkadaşlar yardımcı olmak için yazdığınız tüm yorumlar için çok teşekkür ederim. Cevap veremediğim yorumlar olmuş olabilir kusura bakmayın dün geceden beri hiç uyumadım çünkü. Geceden beri kovid pozitif olduğu için hastanelerin kabul etmediğini yazmıştım. Sadece eğitim ve araştırma hastaneleri bu tedaviyi uyguladığı için özele sevk isteyemedik. Araya birini soktum ve 10 dakika içinde sevki oldu gelip aldılar. Demekki insan sağlığı için bile araya birisini sokmak gerekiyormuş…Öğlen 11’de Elazığ Fırat eğitim ve araştırma hastanesine sevk oldu. Akşam 4 de varmışlar hastaneye. tedavinin ilk dozunu aldı bugün. Yarın nöroloji uzmanı görüp net bir şey söyleyecek. Sizlerden dua bekliyorum. Yarın hayırlı güzel bir haberle konu güncellemesi yaparım inşallah 🙏🏻

Geçmiş olsun. Allah şifa versin annenize.

Başka hastane yok bir tane var sadece. Tomografi için gönderdikleri de tümen devlet hastanesiydi. Güneydoğu Anadolu’da bir il … İmkan olmadığı için çünkü. Hastaneye gittiğimizde geçer geçer diyip eve gönderdikleri için…
Çok üzüldüm çok geçmiş olsun, ihmal etmeyin zorla da olsa götürün tekrar acile kötü olursa

Arkadaşlar yorumlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Kovid pozitif olduğu için kabul etmiyorlarmış hastaneler öyle demişlerdi neyse öyle ya da böyle Elazığ kabul etti neticede orası da iyi bir hastaneymiş. Bayağı ilgileniyorlarmış babamla görüşüyorum sürekli. Beni götürmediler babam gitmişti. Akciğerlerine sıçramasın diye oksijen veriyorlar çok şükür sıçrama yok şu anlık . Oksijen ve kan değerleri iyiye gidiyor. Boğazı enfeksiyon ile kaplı olduğu için çorbayı BİLe zor içiyormuş, yoğurt çorba ve puding yedirmiş babam. Vişne suyu ve su içirmiş biraz . Yiyemiyor diye Besin takviyesi bağlamışlar besinini alsın diye. Doktor düne göre daha iyisin kan değerlerin de iyiye gidiyor demiş. Böyle hastalarım oldu evelallah iyi edip gönderdik evlerine, sana da en iyi ve etkili tedaviyi uyguluyoruz iyi edip göndereceğim evine demiş. Bugün tedaviye ara vermişler, çok ağır gelmiş . Bitkin bırakıyormuş. Yarın tekrardan devam edilecek ve fizik tedaviye başlanılacakmış. Ayağını bi ileri götür hareket ettir demiş ettirmiş annem de 😊 normalde biz alıp koyuyorduk ayağını hiç hareket ettiremiyordu . Görüntülü aradım annem meleğim çok seviyorum seni iyileşeceksin dedim. Gözü kapalıydı açtı bir anda sesimi duyunca 🥺gözlerini kırptı sürekli. Elini kaldırdı bana doğru 🥺 tamam yorma kendini ben iyiyim arkadaşımda kalıyorum yemekte yiyorum merak etme dedim gözünü kırpıp kapattı . Biliyorum o halde bile beni merak eder çünkü 😔 inşallah her şey çok güzel olacak. O kadar ilgilendiniz ki yazmak istedim. Olumlu gelişmeler olunca yazacağım 🌸

Arkadaşlar yorumlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Kovid pozitif olduğu için kabul etmiyorlarmış hastaneler öyle demişlerdi neyse öyle ya da böyle Elazığ kabul etti neticede orası da iyi bir hastaneymiş. Bayağı ilgileniyorlarmış babamla görüşüyorum sürekli. Beni götürmediler babam gitmişti. Akciğerlerine sıçramasın diye oksijen veriyorlar çok şükür sıçrama yok şu anlık . Oksijen ve kan değerleri iyiye gidiyor. Boğazı enfeksiyon ile kaplı olduğu için çorbayı BİLe zor içiyormuş, yoğurt çorba ve puding yedirmiş babam. Vişne suyu ve su içirmiş biraz . Yiyemiyor diye Besin takviyesi bağlamışlar besinini alsın diye. Doktor düne göre daha iyisin kan değerlerin de iyiye gidiyor demiş. Böyle hastalarım oldu evelallah iyi edip gönderdik evlerine, sana da en iyi ve etkili tedaviyi uyguluyoruz iyi edip göndereceğim evine demiş. Bugün tedaviye ara vermişler, çok ağır gelmiş . Bitkin bırakıyormuş. Yarın tekrardan devam edilecek ve fizik tedaviye başlanılacakmış. Ayağını bi ileri götür hareket ettir demiş ettirmiş annem de 😊 normalde biz alıp koyuyorduk ayağını hiç hareket ettiremiyordu . Görüntülü aradım annem meleğim çok seviyorum seni iyileşeceksin dedim. Gözü kapalıydı açtı bir anda sesimi duyunca 🥺gözlerini kırptı sürekli. Elini kaldırdı bana doğru 🥺 tamam yorma kendini ben iyiyim arkadaşımda kalıyorum yemekte yiyorum merak etme dedim gözünü kırpıp kapattı . Biliyorum o halde bile beni merak eder çünkü 😔 inşallah her şey çok güzel olacak. O kadar ilgilendiniz ki yazmak istedim. Olumlu gelişmeler olunca yazacağım 🌸
Çok geçmiş olsun. Merak edip internetten baktım şimdi çoğu hasta en geç 6 ay içerisinde eski sağlığına kavuşuyormuş. Tekrar nüksetme olasılığı da çok çok düşükmüş. İyi düşünün iyi olsun. 🙏

Asıl ilginci bu hastalığın sebepleri arasında Covid de varmış. Yani anneniz muhtemelen buna bağlantılı olarak yakalandı. Bu lanet virüs vücudumuzda daha bilmediğimiz neler yapıyor kimbilir. ☹️ Annenizin Covid aşısı var mıydı merak ettim?

Bir hastanenin websitesinde okuduğum yazı:
Tetikleyici unsurlar arasında çok çeşitli hastalıklar sayılabilir; soğuk algınlığı, mide virüsü, grip gibi basit hastalıkların yanısıra Koronavirüs veya Zika virüsün sebep olduğu ciddi hastalıklar ya da olduğunuz herhangi bir aşı veya geçirdiğiniz bir ameliyat Guillan-Barre sendromunu tetikleyebilmektedir.

Çok geçmiş olsun. Merak edip internetten baktım şimdi çoğu hasta en geç 6 ay içerisinde eski sağlığına kavuşuyormuş. Tekrar nüksetme olasılığı da çok çok düşükmüş. İyi düşünün iyi olsun. 🙏

Asıl ilginci bu hastalığın sebepleri arasında Covid de varmış. Yani anneniz muhtemelen buna bağlantılı olarak yakalandı. Bu lanet virüs vücudumuzda daha bilmediğimiz neler yapıyor kimbilir. ☹️ Annenizin Covid aşısı var mıydı merak ettim?

Bir hastanenin websitesinde okuduğum yazı:
Tetikleyici unsurlar arasında çok çeşitli hastalıklar sayılabilir; soğuk algınlığı, mide virüsü, grip gibi basit hastalıkların yanısıra Koronavirüs veya Zika virüsün sebep olduğu ciddi hastalıklar ya da olduğunuz herhangi bir aşı veya geçirdiğiniz bir ameliyat Guillan-Barre sendromunu tetikleyebilmektedir.
Çok teşekkür ederim inşallah 🙏🏻 bende bayağı araştırdım. Rabbim kimseye göstermesin 🙏🏻 Evet vardı iki doz biontech

Çok teşekkür ederim inşallah 🙏🏻 bende bayağı araştırdım. Rabbim kimseye göstermesin 🙏🏻 Evet vardı iki doz biontech
Son durum nedir? Tedaviye yanıt veriyor mu anneniz? His kaybı devam ediyor mu?
Çok merak ediyorum durumunu
Dua ediyorum anneciğiniz için, İnşaallah en kısa zamanda yüzünüzü güldüren haberleri bizlerle paylaşabilirsiniz

İyi akşamlar. Hızlı bir şekilde konuya giriş yapacağım. Annem Cumartesi gününden beri halsizmiş babam soğuk algınlığı sanıp ilaç vermiş. Pazartesi ben işten gelince zorla hastaneye götürdüm yürüyebiliyordu en azından koluna girdiğimde … ama şimdi …gittiğimizde tansiyonu 18 lerdeydi ( tansiyon hastası değil) dil altı verdiler iki tane . Hiç düşmedi. İçilecek bir hap verdiler yine düşmedi. Sonra serumla bir ilaç verdiler onunla biraz düşüp tekrar yükseldi ve iki kere kustu. Tomografileri bozukmuş. Başka bir hastanenin kabul etmesini bekledik saatlerce , tomografiye gönderecek hastane diye. Neyse bir şey çıkmadı tomografide. Ayrıca kanında enfeksiyon çıktı ilaç da vermediler . O telaşe ile vermediklerini eve gelince hatırladım.Kovid testi aldılar eve geldik. Ertesi gün pozitif çıktığını öğrendik karantinaya girdik. Ve çok daha kötü oldu. Maskelerimizi takıp araçla gidecektik annem düştü emeklemeye başladı emekleye emekleye asansöre girdi 😔 hiç yürüyemedi kaldıramadık da kilolu bir de. Ambulans aradım. Onlarda kaldıramadı o derece his kaybı vardı… komşuların yardımı ile zor aldılar prangaya. Ambulansta tansiyonunu ölçtüler 26 lı bir şey çıktığını söylediler 😔 yani bende gördüm yanlış olamaz herhalde ambulans neticede otomatikti bir de ekranda. Hastaneye gittik serum taktı doktor sadece ve dün ilaç verilmediğini söylediğimde de antibiyotik ve soğuk algınlığı ilaçları yazdı. Geçer bir şey olmaz vs dediler . Tansiyonu 15 e düştü.Ve eve geldik . Annem hiç yürüyemiyor ellerini de hareket ettiremiyor. Bugün lavaboya yine kalkamadı emekleye emekleye gideyim dedi bende yanındayım tabi o esnada. Yani kaldırmak istesek de kilosundan dolayı kalkamıyor hiç can yok dizinde o yüzden emekleyeyim dedi . Banyoda altına yaptı 😔 ağlamaya başladı. Felç gibi aynı . Yanında güçlü durmaya çalışıyorum ama yıkıldım. Kronik hastalığı da yok. Yani çevrenizde bu durumu yaşayan var mı ? Ne yapabiliriz ? Felç olmamıştır değil mi 😔 kovid olduğu için poliklinikte kabul etmez. Acile de gitsek serum takıp gönderiyorlar. Her geçen saat daha da kötü oluyor annem. Bi çare lütfen 😔 araştırırken Kovid yüzünden felç olan birisi ile ilgili bir yazı okudum ve çok korkuyorum. Tabiki anneme demedim öyle bir şey ama … Dilim varmıyor ama kovidden ya da yükselen tansiyondan dolayı felç olma ihtimali yok değil mi 😔😔 cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden Allah razı olsun
Merhaba benim bir tanıdığım da kovid olunca ayak hislerini kaybetti ve yürüyemedi, hastanedekiler kovidden dolayı ilk kes karşılaştıklarını söylemişler . Güzel bir tedavi ile tekrar yürüneye başladı fakat belli bir zaman (3ay da ayaklandı ) ve fizik tedavi gibi şeyler gerekiyor bu yüzden mutlaka araştırma hastanesine götürün

hersey guzel gidiyor demek annenizle yuruyuse basladiginiz gunleri de bildirin bize iyilesince :KK68: Rabbim sifa versin hersey guzel olacak :KK68:

Ç
Çok şükür sevindim bunları okuduğuma daha iyi olacak inşallah bende biraz araştırdım sizi okuduktan sonra iyileşen çok insan var bizi habersiz bırakmayın

Çok geçmiş olsun.. Güzel ilerleme kaydediyor maşallah daha iyi olacak anneniz🙏

Mesajlarınıza tek tek cevap veremedim. Annemin hastalığı Tehlikeli bir hastalıkmış bir şey yok diyip göndermişler. Bugün durumu kötüleşince yeniden gittik hastaneye . Bu seferki doktorun ilgi ve alakası sayesinde ortaya çıktı 😔 başka hastaneye sevki gerekmiş. Guillain barre sendromu … çok nadir görülen bir hastalıkmış. Ayaklardan başlayıp yukarı doğru çıkan bir sinir hastalığı… IVIC diye bir tedavi uygulanacakmış 5 gün ama o tedavi esnasında yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyabilirmiş. Entübeye ihtiyaç duyabilirmiş çünkü diyaframı da hızlı bir şekilde etkileyen bir hastalıkmış 😔 Önce ayaklardan başlayıp hızlı ilerleyen bir hastalıkmış o yüzden yürüyemiyormuş. Hayati riski Var mı dedim üzgünüm ama var bunu söylemek zorundayım dedi . Eğer her şey yolunda giderse sonra fizik tedaviye başlanır dedi . Ama yolunda giderse işte… 112 kabul edecek hastane araştırıyormuş bulduklarında sevk edeceklermiş hala bekliyoruz… konumda anlattığım belirtiler varsa sizde mutlaka ihmal etmeyin … bittim tükendim ben. Bol dua edin lütfen ismi nazmiye. Allahtan bir şans daha istiyorum sadece küçük bir şans 😔 o benim sadece annem değil, arkadaşım dostum sırdaşım meleğim… 😔
Konu eski bir konuymuş.Ama yazma gereği hissettim.Öncelikle geçmiş olsun.Bizimde bir aile bireyimize bu teşhiş kondu.Guillain-Barre sendromu.14 aydır bununla uğraşıldı.Teşhis geç kondu çünkü tipik gbs gibi hızlı bir ilerleme olmadı bizde.14 ay içinde şu an kafa bölgesi hariç diğer kaslarını hiç kullanamıyor.Öncesinde beyin kanaması geçirdiği ve boyun sinirlerinde sıkışma olduğu için ilk etapta gbs den şüphe edilmemişti.Geçen hafta ivig tedavisi yapıldı.Fizik tedavisi görüyor ama çok zorlanınca 2 defa ufak çapta kalp krizi geçirdi.İyileşmesi için en 6 ay-1 sene gerektiğini söylüyor doktorlar.Gerekirse 3 ay sonra tekrar ivig kullanılacak.
Bizim hastamızın durumu aşılardan sonra başladı.Öncesinde ve sonrasında corona geçirme durumu olmamıştı.Yine de farkında olamamış olabiliriz.Bir grip belirtisi yoktu.
Annenizin durumu ile ilgili bir güncelleme yaparsanız sevinirim çünkü bu konuda iyileşip,düzeleceğine dair iyi bir şeyler duymaya ihtiyacım var.Tekrardan geçmiş olsun.

X