Anneler çalışmak?

Seceee

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2022
43
7
28
Merhaba hanımlar 2 çocuğum var. Maddi sıkıntımız yok kendi yagımızda kavrulup gidiyoruz. Eşim yükselen kiralar nedeniyle ev almak istiyor ama tek başına olamayacağı için benim de çalışmamı istiyor. Muhasebeciyim evim olsun bende isterim çocuklarda aklım annem bakar ama zaman kötü heran bişey olacak gibi aklım çocuklarımda olacağı için pek verimli olacağını sanmıyorum. Kafam çok karışık sizlerinde fikrinizi almak isterim.

Anneniz bakabilecek yaşta ve durumdaysa bence mantıklı yarın öbür gün ne olacağı belli olmuyor. Kendinize ait başınızı sokacak bir eviniz olsa kafanız daha rahat olur

Çocuklarım küçük olunca kafama çok takılıyor.
Anneniz bakabilecek durumdaysa bence çalışın hayat zor tek maaşla olacak gibi değil hele ki ev almak. Bizde de durum hemen hemen aynı ev almak istiyoruz. Ben çalışmak istiyorum ama eşim kabul etmiyor. Bide şanslısınız mesleğimiz var. En azından denebilir bi süre.

Ama sonradan anneniz hasta ve halsiz olursa o ihtimalide düşünün. karar verirken emin olun ilk başta . Çünkü ilerde bazı sorunlar olabiliyor .

Mesleğinizde varmış bir deneyin bence. Baktınız çocuklar huzursuz oluyor düzeniniz bozuluyor çıkarsınız. Hem annelerinizde bakacakmış bu çok büyük bir şans. Birçok kadın bakıcı bulmak zorunda kalıyor. Şimdi biraz fedakarlık edin ki ilerde rahat edebileceğiniz, kiralarla ev sahibiyle uğraşmayacağınız rahat günleriniz olsun. Birde herşey gençken oluyor şimdi adım atmazsanız ilerde daha zor.

Mesleğinizde varmış bir deneyin bence. Baktınız çocuklar huzursuz oluyor düzeniniz bozuluyor çıkarsınız. Hem annelerinizde bakacakmış bu çok büyük bir şans. Birçok kadın bakıcı bulmak zorunda kalıyor. Şimdi biraz fedakarlık edin ki ilerde rahat edebileceğiniz, kiralarla ev sahibiyle uğraşmayacağınız rahat günleriniz olsun. Birde herşey gençken oluyor şimdi adım atmazsanız ilerde daha zor.
Teşekkür ederim. Öyle bazı şeyler sonradan akla geliyor ama iş işten geçmiş oluyor. Çocuklar olmadan veya daha küçükken 7 aylık gibi başlamak daha mantikliymış. Çocuk olunca zor anne için rabbim yardımcımız olsun 🤗

Anneniz bakabilecek durumdaysa bence çalışın hayat zor tek maaşla olacak gibi değil hele ki ev almak. Bizde de durum hemen hemen aynı ev almak istiyoruz. Ben çalışmak istiyorum ama eşim kabul etmiyor. Bide şanslısınız mesleğimiz var. En azından denebilir bi süre.
Teşekkürler 😊 rabbim yardımcımız olsun.

Anneniz bakabilecek yaşta ve durumdaysa bence mantıklı yarın öbür gün ne olacağı belli olmuyor. Kendinize ait başınızı sokacak bir eviniz olsa kafanız daha rahat olur
Tabi daha rahat oluyor yarın ne olacağı belli olmuyor ki çocuklar boynumu büküyor işte teşekkürler 😊 cevap verdiğiniz için.

X