Anksiyete yüzünden uyuyamıyorum

gulbelalidir

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
139
150
29
Arkadaşlar merhaba, bu aralar ne kadar uykum olursa olsun uyuyup birkaç saat sonra uyanıyorum ve geri uyuyamıyorum. İçimde anlamlamdıramadığım bir korku oluyor. Aklımdan hiç önemsemediğim durumlar bile geçiyor ve sabaha kadar dönüp duruyorum. Uykusuzluk da yaşam kalitemi çok etkiliyor ne yapacağımı bilemiyorum. Böyle bir durum yaşayıp atlatan var mı?

İlacı bırakmak isteyen biri olarak ilaca yönlendirmek istemem ama ben ilaçla astim bu durumu. Tedavim devam ediyor. Psikiyatriste gozukun isterseniz çok hayatınızı etkiliyorsa.

İlaç kullandığım halde böyleyim maalesef. Bana yine doktor yolları görünüyor dediğiniz gibi
İlacın türünü değiştirebilir. Ben baya bir zaman sonra doğru ilacı buldum. İyi geldiği halde doktor dozu artırdı. Tedaviyi 6 aya tamamlamazsak nuks edebilir dedi. 6 ay sonra bırakmaya başlatacak.

Nerdeyse 3 yıldır ilaç kullaniyorum. 3 tür ilaç kullandım. Bu 3. Daha iyi geldi. Yanında takviye başka bir ilaç daha veriyor. Ben ilaçları düzenli kullanmakta zorlandigim için bırakmak istiyorum. Vitamin vs de kullanmam gerekiyor. O yüzden ilaç kullanmaktan bıktım bırakmak istiyorum..yoksa ilaçla oldukça iyiyim. Huzur buldum resmen.

Çalışıyorum, 28 yaşındayım. Çok yoğun bir tempom yok gün içinde
Gün içinde işten önce mesela sabah 6da kalkıp o gün hep hareket halinde olsanız. Ve kahve asla içmeyin. Mesela bugün deneyin. Ve bir konuda araştırma yapın. Biraz vücudunuzu yorun. Bakalım nasıl olacak.

Arkadaşlar merhaba, bu aralar ne kadar uykum olursa olsun uyuyup birkaç saat sonra uyanıyorum ve geri uyuyamıyorum. İçimde anlamlamdıramadığım bir korku oluyor. Aklımdan hiç önemsemediğim durumlar bile geçiyor ve sabaha kadar dönüp duruyorum. Uykusuzluk da yaşam kalitemi çok etkiliyor ne yapacağımı bilemiyorum. Böyle bir durum yaşayıp atlatan var mı?
evet ben çok yaşadım özellikle ilaç tedavimi bıraktığım zamanlarda bu durumu yaşıyorum. ilaçları bırakmamak gerek yoksa hayat zindan oluyor ne uyuyabiliyor, ne yemek yiyebiliyor nede zihnimi durdurabiliyorum. sürekli içimde bir korku var. doktora gidip bununla ilgili tedaviye başlayın. geçmiş olsun.

Meditasyon çok iyi geliyor.

Nerdeyse 3 yıldır ilaç kullaniyorum. 3 tür ilaç kullandım. Bu 3. Daha iyi geldi. Yanında takviye başka bir ilaç daha veriyor. Ben ilaçları düzenli kullanmakta zorlandigim için bırakmak istiyorum. Vitamin vs de kullanmam gerekiyor. O yüzden ilaç kullanmaktan bıktım bırakmak istiyorum..yoksa ilaçla oldukça iyiyim. Huzur buldum resmen.
haklısınız ama bıktım demeyin Allah dermansız dert vermesin

konu sahibi doktorunuza muhakkak danışın belki ilacınızı falan değiştirecektir

Doktora gidin mutlaka ilacin dozunu arttirir veya degistirir yillardir yasiyorum aynisni bir cozum bulamadim.su anda ilac kullanmiyorum ama gece boyu her çıtırtıyı duyuyorum bazi zamanlar azaliyorda bazi zamanlar iyice artiyor.yorulsam uyuyamiyorum yorulmasam yine uyuyamiyorum allah kimseye vermesin cok zor bir hastalik

aynı sorundan müzdarip biri olarak ve ilaç kullanmaya başlamama rağmen uyuyamiyordum doktorum ek olarak melatonin desteği kullanmamı söyledi. Beni rahatlattı

Doktora gidin mutlaka ilacin dozunu arttirir veya degistirir yillardir yasiyorum aynisni bir cozum bulamadim.su anda ilac kullanmiyorum ama gece boyu her çıtırtıyı duyuyorum bazi zamanlar azaliyorda bazi zamanlar iyice artiyor.yorulsam uyuyamiyorum yorulmasam yine uyuyamiyorum allah kimseye vermesin cok zor bir hastalik
Gerçekten öyle. Yaşamayan da anlamıyor maalesef. Randevu alacağım

X