Anksiyete fiziksel ağrılar

Kubra Seker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
58
13
24
Merhabalar cevap verirseniz çok sevinirim. Büyük bir çıkmazdayom. Doğumdan bu yana geçmeyen baş ağrısı ve denge kaybı ile uğraşıyorum 11 aydır tek başıma dışarı çıkamaz oldum. Bütün tahlil tetkikler temiz ama kafamı sürekli sanki sıkıştırıyorlar. İnanılmaz etkiliyor beni. Yürürken sanki kafamın içinde birşey ler sallanıyor asla odaklanamıyorum bişeylere. Yürürken sanalda yürüyor gibiyim. Hayat kalitem sıfıra indi. Bunları yaşayıp çözüm bulan varmı hastaneye gidcrm demeye utanıyorum artık. Antidepresan başladım. Ama yok iyi değilim. Ben eski ben olmayı çok özledim

Merhaba, bütün tetkikler derken ne yaptırdınız? Belki eksik bir şey vardır, hangi bölüm doktoruna ne tetkikler yaptırdınız? Biyokimyacıyım bilgim doğrultusunda yardımcı olayım

Merhaba, bütün tetkikler derken ne yaptırdınız? Belki eksik bir şey vardır, hangi bölüm doktoruna ne tetkikler yaptırdınız? Biyokimyacıyım bilgim doğrultusunda yardımcı olayım
Nörolojiye gittim mr egg ilaçlı mr bunları çektirdim hepsi temiz. Göz doktoruna gittim sıkıntı yok KBB ye gittim vertigo şüphesiule onda da sıkıntı yok. Dahiliyeye gittim onda da sıkıntı yok. Vitaminlerde de sıkıntı yok. Yani daha nereye gideceğimi bilmiyorum

1 ay kadar iyiydim baş ağrımda az çok sinmişti denge kaybım da hafiflemişti şimdi başladı tekrar. Olabikrş belki yükseltmek gerekir

Merhabalar cevap verirseniz çok sevinirim. Büyük bir çıkmazdayom. Doğumdan bu yana geçmeyen baş ağrısı ve denge kaybı ile uğraşıyorum 11 aydır tek başıma dışarı çıkamaz oldum. Bütün tahlil tetkikler temiz ama kafamı sürekli sanki sıkıştırıyorlar. İnanılmaz etkiliyor beni. Yürürken sanki kafamın içinde birşey ler sallanıyor asla odaklanamıyorum bişeylere. Yürürken sanalda yürüyor gibiyim. Hayat kalitem sıfıra indi. Bunları yaşayıp çözüm bulan varmı hastaneye gidcrm demeye utanıyorum artık. Antidepresan başladım. Ama yok iyi değilim. Ben eski ben olmayı çok özledim
Bu yaşadıklarınızı ben de yaşıyorum sanki boşluktayım böyle insanlar konuşuyor yürüyor ama ben rüya alemindeyim gibi algılamıyorum gözlerim acıyordu sürekli üstüm de bi ağırlık yorgunluk sersemlik başta sürekli geçmeyen bir ağırlık bende ilaç kullanıyorum benim de hamilelikte başladı bu 10 aydır falan var eskisi kadar değil ama yüne de yokluyor stres ve yorgunluk çok tetikliyor anksiyeteniz den dolayı oluyor

Kafam komple uyuşuk bu alemde değilim gibi resmen. Aybay geçse de rahatlasam ya yolda yürüyemez oldum nasl bir illetse ya. Baş ağrısı beni mahf etti. Her gün bir insanın başı nausk ağrır ya

Çözüm bulabildiniz mi

Bende 10 aydır falan böyleyim hamileyken başladı gözlerim acıyor stres çok etkiliyor hacamat yaptırdım ben iyi gelmişti son bir haftadır çok stresliyim 3 gündür başladı yine baş dönmesi kafam da doluluk içerde bi baskı sersemlik başımın içinde böyle sanki uykudan yeni uyanmışlık var gibi ayağa kalkamıyorum stresten uzak durun iyi geliyor ama ne fayda anksiyetesi olan biri için

Merhabalar, bende 12 yıldır var. Kısa yazmak istiyorum. 2 yıl ilaç kullandım daha sonra terapi aldım. İlacı bırakınca tekrarladı.Ben de bir çok doktora gittim bu süreçte hepsi normal değerlerin dedi psikolojik dedi. Kendi deneyimlerimi yazıyorum benim ferritin 45, b12 500, D vit. 20, folik asit 5 altına düştüğü zaman kesinlikle belirtilerim başlıyor. Bu değerler referans aralığında olduğu için normal diyip yolluyorlar. Sadece 1 doktor bana takviye önerdi, inanın o kadar farkediyor ki. Beslenmeme pek dikkat etmem yılda 3-4 tekrarlıyordu hep korkuyordum. Bunlardan korkmayalım, bedenimiz bizden yardım istiyor gibi düşünelim, beni iyileştir diyor. Beslenmeye dikkat edelim, imkan varsa terapi alalım, çok zordaysak ilaç kullanalım ama ilaç tedavi etmiyor sadece baskılıyor bunu bilelim. Ruhsal bir sıkıntımız yok bedenimiz güçsüz düşünce bize böyle belli ediyor. Bu değerler düşükken, çay kahve sigara olabildiğince uzak duralım. Kendimizi oyalayacak bişeyler bulalım. Su içmeyi de unutmayın ben hep unutuyordum inanın Buda tetikliyor bende. En önemlisi korkmayın, aksine sevinin ciddi bir hastalığımız yok çok şükür bedenimize iyi bakalım onu iyi besleyelim, üzüntülerimizi içimize atmayalım, kendimize şefkatli olalım inanın geçiyor yani korkutmuyor. Sevgiler ❤️‍🔥

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Malesef bende ilaç kullanıyorum ancak şu aralar biraz daha iyiyim. Yani bilmiyorum bedenim ilk defa böyle şeylerle karşılaşıyor gibi. Artık bedenimde olan herşey beni sinir eder oldu. Midem bulansa halsiz düşsem uykum sahi gelse tedirgin oluyorum resmen. Neyse bunlar da geçer inşallah

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Malesef bende ilaç kullanıyorum ancak şu aralar biraz daha iyiyim. Yani bilmiyorum bedenim ilk defa böyle şeylerle karşılaşıyor gibi. Artık bedenimde olan herşey beni sinir eder oldu. Midem bulansa halsiz düşsem uykum sahi gelse tedirgin oluyorum resmen. Neyse bunlar da geçer inşallah
Rica ederim, vitaminlerinize bastırmanızı tavsiye ederim sevgiler

X