Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Ankara'da Bakıcı arıyorum

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

dac108

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2013
7
0
Selam, Ankara'da bakıcı arıyorum. 15 martta işe başlayacak, sabah 8 akşam 5.30 çalışacak, sigara kullanmayacak, benim evime gelsin istiyorum bu civarda -eryaman- olursa ben alıp bırakabilirim. Temizlik yemek istemiyorum, yeter ki bebeğime iyi baksın, başladığında 6 aylık olacak şu an bebeğim 4 aylık

Cnm bni yanlış anlama da bebek için çevrenden sorsan daha iyi olmaz mı. Hem Hakkında bilgi sahibi olmuş olursun.

Bakıci maceram gerçekten olaylı bitti. Kimseye bu konuda guvenilmeyecegini acı bir sekilde tecrübe ettik. Neyseki çocuğum sağlıklı şu an. Birkaç referans ile tanımadığımız biri ise başladı. Şu an 8 aylık bir kız çocuğu sahibiyim. 2.5 ay bizimle çalıştı bayan çok büyük bir falsosunu görmeyince bende işe geri dönüş yaptım. Pazartesi başlamıştım ise bütün gün komşulardan telefon aldım bebeğimin çok agladigina dair bayanı aradığımda bana annesini özlediği için ağlıyor dedi tam bir manipülasyon tekniği... ikinci gün gene aynı bu arada çocuk ben geldikten sonrada ağlamaya devam ediyor ve gece 11 12 lere kadar uyumuyor normal şartlarda dokuzda uyuyan bir bebek. Artık ikinci günde durum böyle olunca evdeki kamerayı kurmaya karar verdim ve bunun içinde eşimle inanılmaz bir savas verdim. Sabah 7.45 te arabaya binip hemen kamerayı açtım ve gerçekten şok oldum kadının bebeğime olan tavrına ilk olarak bebek 25 dk ağladı. Sonrasında bir küfür sesi geldi . Dedim Ki herhalde kadın telefonla konuşuyor çünkü araçta ise gitmekte olduğum için sadece dinleyebiliyorum sesi sonra ağzının ortasına vuracağım simdi dedi dedim hayır bunu benim bebeğime söylüyor... telefonu açtım kadın telefonla konuşmuyordu şok oldum ben 2.5 ay bu kadınla oturdum böyle bir insan olduğunu nasıl anlamadım diye vicdan azabından göğsüm sıkışıyor sonra bebeğimi mama sandalyesine oturtmuş ağlama ağlama diye bağırıyor. Aglamazsan alırım kucağıma diyor. Nevrim döndü yemin ederim sesin tonunu bir görseniz düşmana bağırıyor sanki.... Allah versin cezasını diyorum. Kadın batikentte oturan bir kadın. Naçizane tavsiyem kesinlikle evin heryerine kamera döşetmeden çocuğunuzu tanımadığınız birine emanet etmeyin. Şükür ki erken kurtardık. Şu an ne yapacağım hiç bilmiyorum geçici olarak kayinvalidem bizde ama o da 1 ay kalabilirim diyor. Hala psikolojim perisan kadının sesi kulaklarımdan gitmiyor...

X