Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Ankara Yenimahalle 0-2 yaş kreş arıyoruz

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
oo bakmayalı o kadar cok tavsiye olmuş ki kararsız kaldım seçemedim teşekkürler :KK45::KK33: şaka bir yana hala bulamadım arıyorum bilen duyan varsa bi tavsiye please :KK15:
ps: yenimahalle merkez ve civarı olacak batıkent çayyolu ümitköy çok uzak :KK51:

merhabalar bende yenimahalle civarında kreş veya oyun grubu arıyorum 3 yaşındaki çocuğuma. evde çok sıkılıyor yarım gün göndermek istiyorum. önerisi olan çıkar umarım.

Arkadaşlar Merhaba,
Koni çok eskide kalmış. Ama yine de yorum yapmak istedim çünkü ben kreş ararken her bilgi kırıntısına ihtiyaç duymuştum. Stresli bir süreç kreş seçimi.
Benim oğlum 2 ve 3 yaşında tam iki yıl Neşeli Adımlar kreşine devam etti.
Aynı kreşe bir arkadaşımızın oğlu 15 aylık, diğer arkadaşımızın kızı da 2 yaşında başladı bizim de referansımızla.
Herkesin kriterleri farklıdır elbette ama kendimce yorum yapmak isterim.
Elbette ankarada çok daha güzel görünen, çok daha bağ odaklı ilerlediğini söyleyen vs kreşler mevcuttu. Fakat bizi kısıtlayan eşim ve benim iş lokasyonlarının çok ters olmasıydı.
Neşeli adımlar kreşi bence yaklaşım bakımından tamanen davranişçı/anam babam usulü disiplin ekolu ile tamamen bağ odaklı çok yumuşak ekolun ortalarında bir yerde konumlanıyor. Bu yaklaşım bana daha gerçekçi ve gerçek hayat pratiğine uygun geliyor.
Genel olarak öğretmenler iyi ve güler yüzlü, oğlum seviyordu öğretmenlerini. Sene içinde ana öğretmenleri değişmedi hiç. Yardımcılar değişti bir iki. Okulda uyumaz dediğim oğlum uyudu, yemez dediğim şeyleri yedi, gözlük takmaya biz ikna edemedik öğretmeni alıştırdı, tuvalet eğitimi sürecini çok büyük oranda kresimiz yönetti ve bir sorun yaşamadık. Bir dönem babasının yurtsisina gidişiyle tırnak yemeye başladı kresteki psikolojik danışman sayesinde kolayca çözdük. Arkadaşım çocuğuna şeker vermek istemedigi için ara ögunlerini evden koydu o konuda da zorluk çıkarmadılar. Bebek gurubunda da ilgi ve şefkat gösterdiklerini söylüyor.
Ha ama süper bir bahçesi yok çünkü zaten cadde üstünde. Ya da harika bir İngilizce eğitim yok. Günlük ortalama yarım saatte sayılar, renkler, şarkılar vs öğrendi. Aman robotik kodlama şu bu benim kriterim değildi. İki yasinda henüz konuşamayan, neredeyse bir bebek olan çocuğum için bana güven veren bir yer oldu. Branş dersleri daha çok 5 yaş ve anaokulu grubunda o yüzden yorum yapamıyorum.

Su an Türkiyede değilim ve bu yüzden kresten ayrıldık. 4 yaştan sonra, çocukların biraz daha akademik ve Branş eğitimine ihtiyaç duydukları zamanda yeterli olur muydu ? Bunun cevabi bende yok. Ama bezli ve nispeten daha küçük yaşta kreşe gitmek zorunda olan çocuklar için iyi bir alternatif
Umarım herkesin çocuğu için en iyisi olur.

X