Ameliyat Öncesi Birkaç Soru??

mod26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
135
5
37
Evet kızlar yakın zamanda ameliyat olucam kafama takılan bir kaç soru var onları sormak istedim bu site sayesinde ameliyat oluyorum zaten =))

1.Amlyt olmadan önce kontrol için çağırdırlar ne gibi tahlil yaparlar neleri kontrol ederler

2. ben kan grubumu bilmiyrum bu sorun olurmu

3.Amlyt sırasında narkoz etkisi geçipte amltn ortasında uyanan varmı hiç korktuğum bişey bu :S (noluyo ya die uyanmak garip olur heralde :pp )

4.Amlyttn sonra narkoz etkisin geçmesi ve uynamamız için bişey yapıyolarmı ne kadar zamanda uyandınız

5.Ben amelyt olduktan 26 gün sonra Ünv gitmek zorunda kalıcam acaba 26. günde burnum ne kadar şiş olur anlaşılırmı yani :S:S:S

6. son olarakta estetikten snr burun cildi beyazlıyor resimlerine baktığım çoğu kişide gördüğüm bişey bu kendi cildinden farklı bi ton oluyo buda sırıtmasına emanet gibi durmasına sebep oluyo bu durum geçici bişeymi öyle okudum ben ama geçiciyse nkdr sürede geçer.

Sorularım bundan ibaret umaraım cevaplarsınız =)) sositososito:dance:

Son düzenleme:
kan tahlili yapıyorlar vucudun narkoza karşı tepkisini daha önceden bilmek için
ameliyatın ortasında uyanmak falan bunlar olağan şeyler değil,hayatımda 3 defa ameliyat oldum hiçbirinde uyanmadım.
ameliyathanede uyandırıldım tabi direk uykudan uyanır gibi uyanmıyosun baya sersemliyosun,üşüyosun,boşluğa düşüyo gibi oluyosun ama en fazla bi kac saate hepsi geçiyor.
26.günde burnun şiş olur,ama yüzünde bir şişlik olmaz yani insan içine rahatça çıkabilicek durumda olursun ama burnunu büyük bulablirsin ilk ay..
benim de burnum estetik ama hiç yüzümün rengiyle arasında bir ton farkı falan yok,ilk defa duyuyorum daha beyaz oldugunu falan..

bu arada,inşallah istediğin gibi bi burnun olur :) korkma :KK66:

kan tahlili yapıyorlar vucudun narkoza karşı tepkisini daha önceden bilmek için
ameliyatın ortasında uyanmak falan bunlar olağan şeyler değil,hayatımda 3 defa ameliyat oldum hiçbirinde uyanmadım.
ameliyathanede uyandırıldım tabi direk uykudan uyanır gibi uyanmıyosun baya sersemliyosun,üşüyosun,boşluğa düşüyo gibi oluyosun ama en fazla bi kac saate hepsi geçiyor.
26.günde burnun şiş olur,ama yüzünde bir şişlik olmaz yani insan içine rahatça çıkabilicek durumda olursun ama burnunu büyük bulablirsin ilk ay..
benim de burnum estetik ama hiç yüzümün rengiyle arasında bir ton farkı falan yok,ilk defa duyuyorum daha beyaz oldugunu falan..

bu arada,inşallah istediğin gibi bi burnun olur :) korkma :KK66:

Teşekkürler gamzecim =)

gamze herşeyi yazmış aynen katılıyorum :)
beyazlamaya gelince bende dahil çoğu arkadaşım alçı alınır alınmaz resim koyduğumuzdan ilk açıldığında bir beyazlık olmuş olabilir ama bu tamamen geçici aynı gün içinde hava alan cilt eski rengine dönüyor,bant ve alçıların verdiği normal bir beyazlık nasıl elini yara bandı ile sararsın açınca beyaz olur geçer öyle bir şey :)
şimdiden geçmiş olsun umarım istediğin gibi olur herşey

arkadaslar bişey sorucam benim burun tasarımım biraz uzun geldi gözüme doktorumda burun ucundaki kıkırdağın kesilmediğini yukarı doğru kıvrıldıgını buda burnun kalkık olmasını sagladığını söyledi yani burnunun uzunlugu fazla geldiyse yukarı kaldırırım ama ozmanda domuz burnu dediğimiz görüntü olur dedi.yani uzun burunlu bi insan hiçbizaman kücük ve cok kalkık olmayan bi buruna sahip olamazmıı??? bu konuda bi bilgisi olan varmıı..

arkadaslar bişey sorucam benim burun tasarımım biraz uzun geldi gözüme doktorumda burun ucundaki kıkırdağın kesilmediğini yukarı doğru kıvrıldıgını buda burnun kalkık olmasını sagladığını söyledi yani burnunun uzunlugu fazla geldiyse yukarı kaldırırım ama ozmanda domuz burnu dediğimiz görüntü olur dedi.yani uzun burunlu bi insan hiçbizaman kücük ve cok kalkık olmayan bi buruna sahip olamazmıı??? bu konuda bi bilgisi olan varmıı..

neden olmasınki? Kıkırdağı kıvırmayıp kısaltırsa olur. Uzun burunda her türlü oynama yapılabilir,senin burnun uzun küçültülüp kaldırılmaz diye bişeyi ilk kez duydum.Aksine daha iyi oynanır üzerinde. Doktorum bana senin burnun uzun olmadığı,daha küçük olduğu için çok oynamadık.Ama büyük burunda malzeme çok olduğundan istediğimiz gibi müdahale edebiliyoruz demişti banakaydirigubbakcemile3 bence başka bir doktora daha danış canım en iyiysi sen.

sanmam canım ...
once soruyolar bişeyler soruyolar falan içlerinde kan grubunuda soruyorlar
ama zaten kan alınınca tetkik yapıyolar ya kan grubunuda orda belirlerler sorun olcagını sanmam bende emin olmayarak vermiştim cevap ama bi sorun olmadı ...
ama ameliyata girmeden istesen 1 saatlik iş hemen alabilirsin bi kan merkezine gidip ...

ya cnm insan kan grubunu bilmez mi ileride sıkıntı olur simdi olmasa bile, git bir saglık merkezine iki dk.da ögren valla cektigin sıkıntıya degmez, hem kafan rahat olur hem de ilerde baska bir sey olursa kan grubunu bilmen isine yarar

cnmmm tam benim kafamdaki soruları sordunnn...sagolsuın burdaki arkadaşların hepsi bıkmadan cevapladıı..vee bana azim verdilerrr olmam için...umarım sorunsuz gecer herkeisn ameliyatıı...ve güzle burunlara sahip olurus:)

X