Alveolit

MiyokoA

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2022
33
15
41
Bir aydan biraz fazla zaman önce gömülü diş altındaki kist dişle beraber alındı(ankara hacettepe).kist patoloji temiz çıktı. Sonrasında hiç ağrı olmadı sadece yüzümde misketten büyük bir sertlik var ve dokunamayacağım kadar acıyor, yüzümdeki şişlik hala geçmedi. Bugün birden şişim daha da arttı.15 gün evvel 2. kutu antibiyotik bitmişti. Bugün bir tane aldım ve 2 saat sonra kesilen yerden yoğun bir şekilde enfeksiyon aktı. Sabah doktora gideceğim ama şu an çok kaygılıyım. Alveolit olabilir mi enfeksiyon kana karışır mı

Teşekkür ederim, sabah tekrar gittim doktora keserek işlemler yapıp dikiş attılar. 2 antibiyotik birden yazdılar. Şişlik hala geçmedi. Bitsin diye bekliyorum. Size de çok geçmiş olsun, sizin tedaviniz de mi cerrahi işlemle yapıldı

Belki aynı sorunu yaşayan birisi okur diye güncel durumu yazıyorum. Alveolit ameliyatı için çekilen diş yeri, yanak ve diş eti altı(enfeksiyon burada birikip şişmişti) kesilerek enfeksiyon temizlendi, dikişler atıldı. Bugün bir hafta doldu ve dikişler alındı. Çekilen dişin yeri büyük bir kara delik gibi açık halde. Yanağımla alt damağımın arası yani tam enfeksiyon olan bölge yağ bezesi gibi, kızarık ve içi oynak yumuşak bir şişlik olarak duruyor. Boşluğun hala olması, beni yeni bir enfeksiyon için endişelendiriyor. Ayrıca doktorun önerisi ile o delik bölgeye büyük boy enjektöre tuzlu su çekerek sabah akşam temizliyorum.

Belki aynı sorunu yaşayan birisi okur diye güncel durumu yazıyorum. Alveolit ameliyatı için çekilen diş yeri, yanak ve diş eti altı(enfeksiyon burada birikip şişmişti) kesilerek enfeksiyon temizlendi, dikişler atıldı. Bugün bir hafta doldu ve dikişler alındı. Çekilen dişin yeri büyük bir kara delik gibi açık halde. Yanağımla alt damağımın arası yani tam enfeksiyon olan bölge yağ bezesi gibi, kızarık ve içi oynak yumuşak bir şişlik olarak duruyor. Boşluğun hala olması, beni yeni bir enfeksiyon için endişelendiriyor. Ayrıca doktorun önerisi ile o delik bölgeye büyük boy enjektöre tuzlu su çekerek sabah akşam temizliyorum.
Bu donem agiz temizliginize ekstra dikkat edin, asiri sicak ve soguk yiyecekler tuketmeyin. Biraz uzun sursede iyi olacaktir. Gecmis olsun 🌸

orası sürekli temiz kalırsa iltihap yapmaz iltihap olmayınca da ağrı olmaz. geçecektir biraz daha sabretmel lazım demekki. ama olumsuz birşey olursa hiç vakit kaybetmeden doktorunuza ulaşın bence. diş ağrısı şakaya gelmiyor

orası sürekli temiz kalırsa iltihap yapmaz iltihap olmayınca da ağrı olmaz. geçecektir biraz daha sabretmel lazım demekki. ama olumsuz birşey olursa hiç vakit kaybetmeden doktorunuza ulaşın bence. diş ağrısı şakaya gelmiyor
Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🏻 2 ay geçti çekilern boşluk hala aynen duruyor hiç kapanma yok, temiz bakmaya özen gösteriyorum 🌼

Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🏻 2 ay geçti çekilern boşluk hala aynen duruyor hiç kapanma yok, temiz bakmaya özen gösteriyorum 🌼
rica ederim. hepimiz birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz 💖 bir doktorunuza sorun isterseniz, bu boşluk normalde ne kadar zamanda kapanıyor diye. en azından beklentilerinizi ona göre ayarlarsınız

Huysuzd Huysuzd P Peynirdelisi lütfen yorumlayın çok kaygılıyım 2 ay önce çektirdiğim gömülü dişten 1 ay sonra keserek alveolit tedavisi uygulandı, her akşam enjektörü serum çekerek orayı temizliyorum. Bir haftadır oradan beyaz bir akıntı çıkıyor. 2 hafta önce tomografi temiz çıkmıştı şimdi yine enfeksiyon kapmış olabilir mi

Merhaba size cevap verebilmek icin şimdi uye oldum ben su an alveolit tedavisi görüyorum. Gercekten çok çok zor. Dayanilmayacak kadar yogun agrilar hissediyorum.
Ne zaman geçti ağrılarının tam olarak ben 1 ay önce çektirdim dişimi 10 gündür tedavi görüyorum alveolit tedavisi dün gittim doktora iyileşmek üzere dedi fakt ağrı hemen bitmez dedi ki evet ağrım oluyor hala ne kadar zamanda geçer

Ne zaman geçti ağrılarının tam olarak ben 1 ay önce çektirdim dişimi 10 gündür tedavi görüyorum alveolit tedavisi dün gittim doktora iyileşmek üzere dedi fakt ağrı hemen bitmez dedi ki evet ağrım oluyor hala ne kadar zamanda geçer
Ben her içtiğim çayıma karanfil attım o hem enfeksiyonu hem de ağrıyı azalttı. Çekim boşluğunu da her akşam enjektore serum çekerek yikadim. Tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun🌼

Ne serumu çektiniz ne zaman geciyor
Doktorum söyledi serum fizyolojik. Ama önce iğnenin ucunu kırıp kalan kısmı bükerek çekim boşluğuna tazyikli serum sıkarak içine kaçan fırçayla temizlenmeyen parçalar boşluktan atılıyor. Ama önce nasıl yapıldığını herhangi bir diş hekimine sorun yanlış bir şey yapmayin. Benim 3 ayda iyileşti boşluk hala kapanmadi

Doktorum söyledi serum fizyolojik. Ama önce iğnenin ucunu kırıp kalan kısmı bükerek çekim boşluğuna tazyikli serum sıkarak içine kaçan fırçayla temizlenmeyen parçalar boşluktan atılıyor. Ama önce nasıl yapıldığını herhangi bir diş hekimine sorun yanlış bir şey yapmayin. Benim 3 ayda iyileşti boşluk hala kapanmadi
Boşluğa macun gibi bir sey var ismi "Alvogyl onu koymadilar mi ?
Benim diş cekimi sonrasi dikis atılmıştı haftasonu agriya dayanamayip cene cerrahisine gittiginde dikis alindi ve bosluk lifli o macunla dolduruldu 2 gunde bir gidip yeniliyorum. Doktorun dedigine göre dis eti yavas yavas kapanackmis.
Sabir gerekiyor lakin sabrim kalmadi yemek yeme su içme dis fircalama eziyet oldu

Boşluğa macun gibi bir sey var ismi "Alvogyl onu koymadilar mi ?
Benim diş cekimi sonrasi dikis atılmıştı haftasonu agriya dayanamayip cene cerrahisine gittiginde dikis alindi ve bosluk lifli o macunla dolduruldu 2 gunde bir gidip yeniliyorum. Doktorun dedigine göre dis eti yavas yavas kapanackmis.
Sabir gerekiyor lakin sabrim kalmadi yemek yeme su içme dis fircalama eziyet oldu
koydular ama sadece birkaç defa sonra yine açık kaldı. Biraz daha sabredin lütfen, sıkıntılı bir süreç ama geçiyor.

Cuma günü azı dişim çekildi.Bugün 6 gün yani. Ertesi gün yüzüm şişti. Ağrı ve sızlama da oldu. Dişeti baya acıdı.Hatta önündeki diş ağrıyor gibi hissettirdi. Sonra kulağım ve başıma da vurdu ağrı.İnternetten baktım ben de alveoliti ordan öğrendim olabilir mi bilemiyorum. 3. Günden sonra yüzümdeki şişlik geçti. Ağrı ve acı da yavaş yavaş azalmaya başladı. Şu an ilk güne göre baya iyiyim ama kontrole gitmeli miyim ne dersiniz. Yarın bir hafta oluyor.

X