Altınlar nasıl değerlendirilmeli?

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar ben iki tane güne girdim ve aldığım ilk gün paramı altına yatırdım ikinci günümde olmak üzere ama öleeeeeeeee çok paralar falan değil.ilk günüm 800 ytl idi şimdikide 1000 ytl olacak.altın almayı düşünüyorum ama saklamak mesele.
bende bankaya yatirim diyom tahvilmi alsam hazine senedimi offffffff bilmiyoruym bankacı arkadaşlar yada eşleri bankacı olanlar yardım etsin lütfen.

Canım kuveyttürk ün altın hesabı var vir araştır istersen

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Altının varsa bozdurupta burdan altın hesabı açtırman pek de karlı olmayabilir. Çünkü bankaya para olarak veriyorsun altına çeviriyorlar. Sen elindeki altınlarını bozdurunca az da olsa bir zarar ediyorsun ve bankada altının gramını piyasa şartlarının biraz üstünde veriyor bu bir öneri sen bilirsin.
Vadesiz olarak dövize çevirip bankaya da yatırabilirsin.

Kuveyt Türk, her bütçeden tasarruf sahibine gramla altın alabilme kolaylığı sağlıyor!

Evde saklama derdi olmadan, çalınma riski taşımadan, Altını gramla alıp satabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken şey Kuveyt Türk’de Altın Depo hesabı açmak ve istediğiniz miktarda Altın alım talimatı vermek. Gerisi kolay, yatırdığınız YTL veya USD karşılığı Gram Altınınız (saf 24 ayar) piyasa fiyatlarından hesabınıza aktarılır. Gram altınınızı istediğiniz zaman yine piyasa fiyatlarından YTL veya USD’ye çevirebilirsiniz.

Neden Kuveyt Türk’de Altın Depo Hesabı açmalısınız?

İşlem Kolaylığı: Kuveyt Türk’de altın depo hesabı açtırdıktan sonra, tek yapmanız gereken şey Altın alım talimatı vermektir. Altınınızı bozdurmak istediğinizde yine aynı şekilde talimat verirsiniz.

Güvenli Alım: Fiziki altın alımı yaptığınızda, hem taşıması hem de evde bulundurması sizin için riskli olmaktadır. Altını evde muhafaza etmek yerine, banka hesabınızda muhafaza etmek çok daha güvenlidir.

Alım Satım Farkı: Kuveyt Türk de altını piyasa fiyatlarından alır, yine piyasa fiyatlarından bozarsınız. İşçilik ücreti vs. ödemezsiniz.

Anında Alım İmkanı: Fiyatlar sizin için uygun olduğunda anında alım yapabilirsiniz. Yatırım fonlarında olduğu gibi ileri tarihli işlem yapma zorunluluğu yoktur. Anlık fiyat üzerinden alım yapabilirsiniz.

Maliyet Düşüklüğü: Altın depo hesabı açtırmak için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Alış-Satış işlemlerinde de herhangi bir komisyon vs. yoktur. Ayrıca kazancınız üzerinden vergi de ödemezsiniz.

İşlem Limiti Avantajı: Minimum işlem limiti 1 gramdır. Yani her bütçeden tasarruf sahibinin ihtiyacına cevap verebilecek düzeydedir.

Son düzenleme:
canım verdiğin bilgilerden dolayı çokkk teşekkür ediyorum

garantiden de altın hesabı açılabiliyor, bilginiz olsun..karşılaştırıp, hangisi karlıysa onu kullanabilirsiniz.

Bence bankaya aylık faize yatır... 2000liranın aylık 25 lira gibi getirisi olur.. Hem de garanti olur.
Bu zaman şartlarında riske girmeye değmez..

walla ben anam babam usulu yastık altında saklıyorum altınlarımı
düğünde takılan bütün altınlarımız duruyor hala

arkadaşım bence beklet altına zam gelecek o zaman bozdurursun.döviz yazın düşer o zamnda döviz alırsın iyi takip et piyasayı olurmu

bence altın olarak sakla... ben yaklaşık 5 yıllık evliyim.. düğünde takılanları bozdurmamıştım.. çok zor günlerimizde gerektiği kadar bozdurdum.. hepsini bozdurup bankaya atsaydım en ufak sıkıntıda kullanırdım ve şu ana kadar hepsini tüketmiş olurdum...

bankaların sanal altın hesapları var. piyasa ile aynı fiyattan altın alıyorsun ve istediğinde piyasa fiyatından bozduruyorsun. altın bankada olduğu için saklama derdin yokç yalnız burada altını altın olarak değil para olarak saklamış oluyorsun

X