Altında kalmak daha mı karlı sizce?

fiyonaprensesolan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2021
559
1.271
29
Kızlar merhaba, artık 2 kişi çalışsa dahi ek kaynak gereken bir dönemdeyiz malum.

Bizim düğünden kalan 150 bin civarı tutan altınımız var. (Çeyrek ve gram)
İleride yatırım için kullanırız mantığıyla tutuyoruz ama 150 bin ile yatırım olmuyor. Eskisi gibi üstüne az para koyup ev alalım desek en az 1 milyon para lazım :KK70: Arsa bağ bahçe deseniz yine aynı.

Altınları bozup vadeli mevduata yatırmak sizce bu durumda nasıl olur?
32 günlük %27 faiz veren bankalar var. Aylık 3500 civarı faiz geliri var ama bu şu an var, 5 ay sonra altın gramı 2000 olup faiz %20 olursa?
Siz olsanız altında mı kalırsınız, Üstüne kredi çekip başka bi yatırım mı yaparsınız, bozup vadeliye mi atarsınız?

Ama altın da artık daha nereye yükselecek bilmiyorum ki.
Artık bi yerde sabitler gibi geliyor, o zaman da evir çevir aynı TL ye denk gelen altınımız olcak.

400-500 bine ev alabildiğimiz eski günlere döneriz inşallah.

Kızlar merhaba, artık 2 kişi çalışsa dahi ek kaynak gereken bir dönemdeyiz malum.

Bizim düğünden kalan 150 bin civarı tutan altınımız var. (Çeyrek ve gram)
İleride yatırım için kullanırız mantığıyla tutuyoruz ama 150 bin ile yatırım olmuyor. Eskisi gibi üstüne az para koyup ev alalım desek en az 1 milyon para lazım :KK70: Arsa bağ bahçe deseniz yine aynı.

Altınları bozup vadeli mevduata yatırmak sizce bu durumda nasıl olur?
32 günlük %27 faiz veren bankalar var. Aylık 3500 civarı faiz geliri var ama bu şu an var, 5 ay sonra altın gramı 2000 olup faiz %20 olursa?
Siz olsanız altında mı kalırsınız, Üstüne kredi çekip başka bi yatırım mı yaparsınız, bozup vadeliye mi atarsınız?
şu zamanda fazla kredi cikmiyor diye biliyorum 150 elinizde 300 cekseniz ne alirisniz ki 🤷🏻‍♀️ yada aldiginiz sey sizi ne kadar kâra goturur..bunu dusunun ..ben olsam altinda kalir altin yapmaya devam ederdim ..uzmanlar altin yapmak icin en ideal zamanin secimden onceki 10 gun oldugunu soyluyor

şu zamanda fazla kredi cikmiyor diye biliyorum 150 elinizde 300 cekseniz ne alirisniz ki 🤷🏻‍♀️ yada aldiginiz sey sizi ne kadar kâra goturur..bunu dusunun ..ben olsam altinda kalir altin yapmaya devam ederdim ..uzmanlar altin yapmak icin en ideal zamanin secimden onceki 10 gun oldugunu soyluyor
Evet 300 de çeksem 500 de çeksem yatırım minvalinde hiç bi şey alamıyoruz.
Altın da durdukça duruyor işte bankada ben aktif şekilde bi kaynak yaratsın istiyorum galiba :KK43:
Ama çok zor.

Evet 300 de çeksem 500 de çeksem yatırım minvalinde hiç bi şey alamıyoruz.
Altın da durdukça duruyor işte bankada ben aktif şekilde bi kaynak yaratsın istiyorum galiba :KK43:
Ama çok zor.
insanin aklina hersey geliyor ..biz maasimizi bile hemen cekiyiruz artik bankaya birakmiyoruz 🤷🏻‍♀️

Borsa bana çok komplike, öğrenmek için çok zaman isteyen ve çok riskli bir araç gibi geliyor ya :KK43:

Ve iktisat mezunuyum sözde :KK70:
Kısaca şöyle soyleyim,kolay ogrenemeyecekler için temettü yatirimi var onu araştırın. Tuncay tursucu ,karavsnda borsa vs anlatıyor.
Söyle iyi firma ve temettü veren firmayı seçersiniz.
Firma hem kendi yükseliyor ,hem temettü veriyor.
Altin zaman içinde sadece kendi yükselir.
Faize falan yatirsan ,sadece belli bir miktar veriyor . Bu ikisini birden.
1 yıl yükselmesi, diğer yıl yükseldiği olabilir.
Yani ben de 2 3 yıldır borsadayim
Borsanın değişik kısmına denk geldim ,enflasyon nedeniyle.
Ama yine de bir işletmeye ortak oluyorsun,mükemmel bir şey bence😁
Ama biraz istek ve araştırmak şart. Siz ev yada arsa alacak paranız olsa ,yine araştırıp almalisiniz

Kısaca şöyle soyleyim,kolay ogrenemeyecekler için temettü yatirimi var onu araştırın. Tuncay tursucu ,karavsnda borsa vs anlatıyor.
Ama biraz istek ve araştırmak şart. Siz ev yada arsa alacak paranız olsa ,yine araştırıp almalisiniz
Tamamdır tuncay tursucu duymuştum onu dinleyeceğim Bilale anlatır gibi anlatır inş :KK70:

Teşekkür ederim :)

Kredi çekseniz bir şey alınmıyor, durduğu yerde dursa insana batıyor. Bende de o kadar miktar altın var. Sanırım en mantıklısı altın alıp alıp biriktirip unutmak. Üstüne düşündükçe insan ne yapacağını bilemiyor.

Kredi çekseniz bir şey alınmıyor, durduğu yerde dursa insana batıyor. Bende de o kadar miktar altın var. Sanırım en mantıklısı altın alıp alıp biriktirip unutmak. Üstüne düşündükçe insan ne yapacağını bilemiyor.
Valla anca kötü gün parası olarak kenara koyuyoruz şu şartlarda.
Allah korusun ani bi işsizlik hastalık durumunda kimseye muhtaç olmamak için. Yatırım yapayım kar edeyim gelir olsun dersek elimizdekiler pul değerinde oluyor maalesef.

Tam hayalimdeki konuya parmak basmışsınız😂 hem kendi yükselen hem temettü veren firma arıyorum ben de :kahve:

X