Altın Fiziki mi

Yarı yarıya bir kısmı bankada sanal bir kısmı gerçek
aynen bence öyle yapın.
Biz hatta zamanında evlendiğimizde kasa kiraladık 1 yıl , bilezikler çeyrekler falan vardı. ( artık yoklar tabiiki :KK70: )
Şuan düşünüyorum da , evde yüksek bir miktar altın birikirse ( mesela 100 gram üstü) muhtemelen kasa kiralayıp kasaya koyarım ( sanal altın aldığımın bankadan farklı bir bankada ) .
Böylece risk 3 e bölünür.
Bu arada ben evden çalışıyorum, onun için hırsızlık olma ihtimali düşük. Tatile memlekete giderken büyük altınlar varsa ( bilezik gibi ) onları da götürüyoruz .
Yani anlicanız, bütün yumurtaları aynı sepete koymamaya çalışıyoruz :) bu birikim işleri bizi de sitrese sokuyor, bu nedenle arsa almayı hedefliyoruz, onu çalabilecek kimse yok ^^'

aynen bence öyle yapın.
Biz hatta zamanında evlendiğimizde kasa kiraladık 1 yıl , bilezikler çeyrekler falan vardı. ( artık yoklar tabiiki :KK70: )
Şuan düşünüyorum da , evde yüksek bir miktar altın birikirse ( mesela 100 gram üstü) muhtemelen kasa kiralayıp kasaya koyarım ( sanal altın aldığımın bankadan farklı bir bankada ) .
Böylece risk 3 e bölünür.
Bu arada ben evden çalışıyorum, onun için hırsızlık olma ihtimali düşük. Tatile memlekete giderken büyük altınlar varsa ( bilezik gibi ) onları da götürüyoruz .
Yani anlicanız, bütün yumurtaları aynı sepete koymamaya çalışıyoruz :) bu birikim işleri bizi de sitrese sokuyor, bu nedenle arsa almayı hedefliyoruz, onu çalabilecek kimse yok ^^'
Bende büyük bir birikim olsa bir şeyler alacam da o kadar olmuyor

Banka batınca bir şekilde telafi olmuyor mu?
Sonra yada başka sekilde.
Bunun güvencesi verilmiyor mu?
Benim bankada param hiç yok ama merak ettim.
Evde saklıyorum ama hiç güvenilir değil.
Hırsızlık deprem sel herşey olabilir.
400 bine çıkarılmış banka koruması

bankada kasa açtırmanız en mantıklısı bence. ben de şu an fiziki tutuyorum ama her şey olabilir o yüzden kasa açtırmayı düşünüyorum

Kasa da ne olursa garanti vermiyorlarmis sizin sorumluluğunuzda oluyor

Ben uzun yıllardır banka kasası kullanıyorum.
Kasaya bir şey koyarken veya alırken , kimse görmüyor ya da bir tutanak tutulmuyor. Haliyle deprem , banka soygunu vb olağanüstü şeyler olursa hiç bir güvence vermiyor.

Mesela ben dün gittim, kasaya bir şeyler koydum. Görevliler kasaya indiğimi biliyor ama belki kasamı tamamen boşalttım. Ya da kasada çok değersiz şeyler var diyelim.. Haliyle aksi bir şey olduğunda onu da kanıtlayamayacağımız için güvence vermiyorlar. Bilgi olsun diye söylemek istedim.

X