Altin borcu nasil biter kizlar

lalegl8080

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2023
302
89
36
Dukkan açarken akrabamdan 21 gram bilezik borç aldım...acelesi yok diyor ama sırtıma yük oldu sanki ..her ay gram alıyorum ama bırakmıyor gibi geliyor seneyi bulacak bu gidişle....kredi çeksem 30 bin kadar faizi çok yazık...bu artı limitler oluyor ya kullanmayı da pek bilmiyorum . Artı limit kullanmak dağa mı mantıklı kızlar...20 bin limit verirlerse 10 binim kalıyor geriye ...Peki limit kullanilinca ödemesi nasıl oluyor..kredi gibi her ay belli miktar zorunlu mu .bana yol gosterirmisiniz

Şu an nakit avans kullanımı eskisi gibi mantıklı değil, borcunuz çok değilmiş. Altın ons fiyatı yükseliş trendinde. Dolar da eşlik ederse daha da artar. Alabildiniz kadar alıp atın bir köşeye. Sizi sıkıştıran yokmuş, çok dert etmeyin. İstediğinde elinizde olanı verirsiniz, tamamlayacağınız zamanı da belirtirsiniz.
Ekleme: taksitli nakit avansta kredi gibi bir faiz oranı belirlenir, aydan aya hesabınızdan para otomatik çekilir; ek hesap kullanımında ek hesabı kapatmadığınıx her gün için belirlenen miktar faiz olarak işletilir.

Maaşınız ne kadar? Aylık harcamalarınız ne kadar? Ayda 1 gram almaya ne zaman başladınız? Kredi çekmeyin masraflarınızı azaltın. Borçlu olmak hoş değil,hele ki bir yılı da geçiyorsa ödemeniz. Yemeyin içmeyin gerekiyorsa öyle ödeyin ama kredi çekmeyin bence.

Altın borçlanmak yerine kredi çekseydiniz daha karlı olurdunuz bu enflasyon seviyesinde. Ama şu saatten sonra kredi çekmeyin. Ayda bir değil 2-3 gram almaya çalışın. Çok değilmiş zaten borcunuz.

Babamda ev alırken altın borcu almıştı. Baya da yüklü almıştı kaldı ki bu kadar yükselişte de değildi o zamanlar daha sabitti. En sonunda gitti bir kısmı için kredi çekip ödedi. Emekli maaşından kesiliyor. Ha mantıklıydı bence çünkü borcu isteyen kişi önce acelesi yok dedi sonra da homurdanmaya, çevreye anlatmaya falan başlamıştı borcu var bana isteyeceğim artık diye. Babamda en sonunda kredi çekti ödedi borcunu. İyi ki de öyle yapmış. Zaten zam gelecek maaşlara kredi bir şekilde sabit kalarak ödeniyor da altın sürekli yükseliyor.
Ama sizin durumunuz farklı. Hem ödenemeyecek kadar fazla değil hem de acele ettiren yokmuş. Sakin olun ayda 2 gram atsanız dahi rahatça ödersiniz. Gerek yok bence krediye.

Altın borçlanmak yerine kredi çekseydiniz daha karlı olurdunuz bu enflasyon seviyesinde. Ama şu saatten sonra kredi çekmeyin. Ayda bir değil 2-3 gram almaya çalışın. Çok değilmiş zaten borcunuz.
Kredi cikmadi çok ugrasmistim heryere başvurdu çıkmadı bendr çareyi bilezik borcu ile buldum ..aynen ayda 2 veya 3 gram alayım gecen ay 1 gram aldım bu ay çeyrek aldım mesela

Maaşınız ne kadar? Aylık harcamalarınız ne kadar? Ayda 1 gram almaya ne zaman başladınız? Kredi çekmeyin masraflarınızı azaltın. Borçlu olmak hoş değil,hele ki bir yılı da geçiyorsa ödemeniz. Yemeyin içmeyin gerekiyorsa öyle ödeyin ama kredi çekmeyin bence.
Maaş aylık 15bini buluyor ..harcamaları da keza ...tabi baya bir kısarsam ayda 2 veya 3 gram da alabilr8m ama ben o kişiye borcu kapatıp bankaya borçlanma daha iyi mi diye düşünüyorum. Çünkü gercejten insana borçlu kalmaktan daha iyi aslında banka ...

Maaş aylık 15bini buluyor ..harcamaları da keza ...tabi baya bir kısarsam ayda 2 veya 3 gram da alabilr8m ama ben o kişiye borcu kapatıp bankaya borçlanma daha iyi mi diye düşünüyorum. Çünkü gercejten insana borçlu kalmaktan daha iyi aslında banka ...
En başından yapsaydınız evet size katılıyorum. Ama artık şu an olan olmuş,bankaya bulaşmadan mümkün olduğu kadarını alıp bir an önce kapatmanız daha kolay olacak. Adam acelesi yok diyordur ama bu acele etmemenizi gerektirmez siz de zaten biliyorsunuz. Bir bütçe planlayın,aşağı yukarı ne zamana verebileceksiniz tamamını bildirin. Allah sağlık versin ödeme kolaylığı versin arkadaşım.

Maaşı yok dükkan açtı eşimden ayrılıp borçla. Kuaför sanırım.

Siz dükkan açmadını mı nasıl 15.000 kazanıyorsunuz? O kadar mı az işiniz?

En zor seylerden biri altın borcu.biz araba almak için borç almıştık,ilk aldigimizda tam altın 2500 du 2 yıl olmadan ödemeyi yaparken 8 bini bile gördük.cok şükür bitti merak etmeyin bı şekilde bitiyor.basta kredi cekmemisseniz bu saatten sonrada çekmeyin,zaten onun da faizi yüksek aynı hesaba gelir.

Şu an birşey yapma zamanı değil. Altın düşükken kredi çekebilirsin. Ben x lira çekip altın aldım. Çok kısa bir süre önceydi. X+15 bin oldu altın şimdi. Evet faiz de ödüyorum ama mecburiydi benim. Aracı ilana koydum satılırsa araç yükselteceğim

X