Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Alerjik göz kizariklik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mutsuzum2017

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
567
-658
38
Merhaba

Ben bi süredir göz kurulugu yasiyorum iki göz doktoruna gittim hep suni gözyasi verip yolluyolardi hic biri fayda etmedi, dün baska göz doktoruna gittim oda dediki alerji olmuş gözun cok kuruluga benzemiyor iki kutu ilac verdi dolte birde ofnols verdi bir ay kullanicakmisim rahatlatir bunlar dedi birde suni göz yasi verdi. Benim gözumde yanma batma birde kuruluk var. Basina gelen varmi?

Uzun sure ekran başında mi calisiyorsunuz? Eger oyleyse ondan oluyor. Mavi ışık filtreli gözlük kullaniminda düzelmisti benim

Büyük ihtimal polen alerjisi gibi görünüyor. Doktorunuzun dediği gibi ilaçları deneyin bir süre alerjisiyse az da olsa faydasını göreceksiniz.
Alerji belirtilerimi benim saydiklarim? Bana lense karsi alerji olmus dedi ama 2 veya 3 senedir lens kullaniyodum ama 3 4 aydir takmiyorum artik.

Merhaba

Ben bi süredir göz kurulugu yasiyorum iki göz doktoruna gittim hep suni gözyasi verip yolluyolardi hic biri fayda etmedi, dün baska göz doktoruna gittim oda dediki alerji olmuş gözun cok kuruluga benzemiyor iki kutu ilac verdi dolte birde ofnols verdi bir ay kullanicakmisim rahatlatir bunlar dedi birde suni göz yasi verdi. Benim gözumde yanma batma birde kuruluk var. Basina gelen varmi?
Ofnols kullandim 2 cesidinide fakat cok dusuk sanirim alerjiniz zira kullan kullan kızarıklık ancak geciyor bazen gecmiyor, ben baska bir ilac kullanmistim isterseniz ozelden paylasayim doktorunuza sorun ilaci bazi doktorlar bilmeyebiliyor cok bilnen bir damla degil ama guzeldir

Kuruluk icinse 2 farkli damla kullandim biri gozu parlatiyor resmen beyazi daha belirgin oluyor ki alerji ve kurulukta sarilasiyor goz veya kanlaniyor normal formunda kalmiyor damla kullansakta (yani en azindan benim oyle oluyor)onuda paylasabilirim isterseniz ama mutlaka doktora sorun

Yok cizdirmedim lens kullanmistim ama 4 aydir falan kullanmiyorum. Nasil gecti sixinki acaba?
Ben cizdirdigim icin maalesef kalici oldu. Dayanamadigim noktada gozyasi damlasi ile idare ediyorum. Lensler gozunuzun oksijen almasini engelledigi icin kuruluk yapiyor olabilir.

Bu arada gozyasi damlasini surekli olarak kullanmayin. Goz tembellik yapıyor ve gozyasi uretmemeye basliyor.
Bende toz polen alerjisi var. Gozlerimi sisiriyor, alerji damlası aninda iyi geliyor.

Eger maddi durumunuz el verirse goz sagligiyla ilgilenen, bilinen hastaneler var. Isim vermek yasak mi bilmiyorum da googlea yazinca direkt cikiyor. Bu hastanelere gitmenizi oneririm

Aynı durum bende de var.
Doktor yorgunluğa bağladı. İlaç da kullanamıyorum.
Dinlendikçe geçecekmiş inşallah.
Size de bana da tüm hastalara acil şifalar versin inşallah Büyük Allahım.

Ağızdan alerji hapı kullanıyor musunuz? Bence alerji için doktora bir görünün malum alerji mevsimindeyiz :halay: kaşıntı, kzıarma var mı? Onun dışında boğazınızda kuruluk, ağrı, kaşıntı veya burun akıntınız var mı?

Aynı durum bende de var.

Aynı durum bende de var.
Ayni belirtilermi kurulukta varmi peki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X