Alerji İz Bırakır mı?

onyedilik

ayarsız
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2015
1.117
1.355
Merhabalar.
şu yaşıma kadar her çeşit sabunu kullanmışımdır ama şuan elimde sabundan dolayı alerji oluştu. sanırım hamilelikten hormonlar şaşırdı. zaten hep normal bir cildim yoktur ama sabun hiç alerji yapmamıştı.
hallerini görüyorsunuz.
sabun değiştirdim artık katı sabun kullanıyorum. kuruyor yani geçiyor gibi ama özellikle geceleri acayip kaşınıyorlar.
gece gecede uyku hali, bana mısın demiyorum, deli gibi kaşıyorum. sonra o kabarcıkların içinden ssu gibi sıvı çıkıyor. yanıyor falan.
kaşınmasını artık iyileşiyor da kaşınıyor olayına bağlamak istiyorum ama ilk çıktığında da kaşınıyorlardı.
derdim şu: bunların izi kalır mı...
ben gibi başına gelmiş biri varsa iz için ektra birşey yaptı mı merak ettim.
ya da bilgisi olan varsa, yardımcı olursa çok makbule geçer.

11899408_893875917332945_307924577_o.jpg 11886250_893875407332996_1002997632_o.jpg

sakınnnn en büyük kötülüğü kendin yaparsın gecede eldivenle falan uyu ne bilim hava alamaz ama hiçbişey bulamıosan çorap geçir eline :KK51:

Eğer alerjik egzema ise eczanelerde nileda sabunu var bunun için 20 liraya o faydalı olacaktır inş. ayrıca bundan sonra da sıvı sabun ve kimyasallardan uzak durman gerek.

Halibut kremi araştırıp dener misiniz? Çok çabuk yara iyileştiriyor.. Ellerin antibakteriyel sabunla yıka, sirkeli pamukla sil ve halibut sür.
Halibut bulamazsan sirke ile silince excipial ile nemlendir veya bepanthene..
Geçmiş olsun.

Eğer alerjik egzema ise eczanelerde nileda sabunu var bunun için 20 liraya o faydalı olacaktır inş. ayrıca bundan sonra da sıvı sabun ve kimyasallardan uzak durman gerek.
bilmiyorum. sadece sabundan olmuştur dedi. egzama lafı etmedi.
teşekkürler.
ciddi sıkıntı desenize. illa evde temizlik yapılacak. eldivenlede hiç beceremem.

Canim gecmis olsun, aynisi bana altin gumus haricinde bir maddeden taki taktigimda olur, bileklikse bilegimde, yuzukse parmagimda olur, ayni ici sulu, kasintili. Dr.a gidiyorum krem veriyor geciyor hemen, seninkine rahatlatan bir cozum bulamadilar mi? Ayrica iyilestikten sonra iz kalmadi bende.

Halibut kremi araştırıp dener misiniz? Çok çabuk yara iyileştiriyor.. Ellerin antibakteriyel sabunla yıka, sirkeli pamukla sil ve halibut sür.
Halibut bulamazsan sirke ile silince excipial ile nemlendir veya bepanthene..
Geçmiş olsun.
geçen sirke ile temasım oldu da yakmıştı. :)
bakayım o dediğiniz kreme. cidden artık kaşımaktan yaraya döndüler.
çok teşekkürler.

Kaşırsan yayılır ama iz kalmaz tüm vucudum kabardığında bile iz kalmadı benimki farklıydı bundan ama sonuc olarak kalmaz bence
yayılıyor evet. :KK43:
İnşaallah kalmaz. kalsa da alerjinin değil yara halinin kalacak gibi.

Canim gecmis olsun, aynisi bana altin gumus haricinde bir maddeden taki taktigimda olur, bileklikse bilegimde, yuzukse parmagimda olur, ayni ici sulu, kasintili. Dr.a gidiyorum krem veriyor geciyor hemen, seninkine rahatlatan bir cozum bulamadilar mi? Ayrica iyilestikten sonra iz kalmadi bende.

geçmezse veririm dedi. artık baktım geçmiyor yine giderim.
bana yarabandı bile alerji yapıyor da, sabun ilk kez başıma geldi.
benimde kalmaz İnşaallah.
çok teeşkkürler. :)

geçen sirke ile temasım oldu da yakmıştı. :)
bakayım o dediğiniz kreme. cidden artık kaşımaktan yaraya döndüler.
çok teşekkürler.

yayılıyor evet. :KK43:
İnşaallah kalmaz. kalsa da alerjinin değil yara halinin kalacak gibi.
Sirke mikrobu kırar ama ondan, yakar tabi biraz ve kurutur. Sonra da nemlendirirsiniz geçer inşalla. :)

geçmezse veririm dedi. artık baktım geçmiyor yine giderim.
bana yarabandı bile alerji yapıyor da, sabun ilk kez başıma geldi.
benimde kalmaz İnşaallah.
çok teeşkkürler. :)
Rica ederim arkadasim, alerjik bunye cok zor, benim de deterjana alerjim var, camasirlari cok az deterjanla yikiyorum =)

Merhabalar.
şu yaşıma kadar her çeşit sabunu kullanmışımdır ama şuan elimde sabundan dolayı alerji oluştu. sanırım hamilelikten hormonlar şaşırdı. zaten hep normal bir cildim yoktur ama sabun hiç alerji yapmamıştı.
hallerini görüyorsunuz.
sabun değiştirdim artık katı sabun kullanıyorum. kuruyor yani geçiyor gibi ama özellikle geceleri acayip kaşınıyorlar.
gece gecede uyku hali, bana mısın demiyorum, deli gibi kaşıyorum. sonra o kabarcıkların içinden ssu gibi sıvı çıkıyor. yanıyor falan.
kaşınmasını artık iyileşiyor da kaşınıyor olayına bağlamak istiyorum ama ilk çıktığında da kaşınıyorlardı.
derdim şu: bunların izi kalır mı...
ben gibi başına gelmiş biri varsa iz için ektra birşey yaptı mı merak ettim.
ya da bilgisi olan varsa, yardımcı olursa çok makbule geçer.

Eki Görüntüle 1610860 Eki Görüntüle 1610861
kaşıma, kabuk bağlarsa falan kabukları soyma, kese yapma.
iz kalmaz canım.

X