Bahçe Bakımı ve Çiçekler ALEO VERA * Sıradışı İLGİNÇ bitkiler(tropik bitki vs.) * ÇİÇEK satışı

mutlu313

ANTALYA'da ikamet ediyorum
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2017
50
10
38
Ev hanımıyım ve evde aldığımız bitkileri çoğaltarak küçük çapta satıyorum inş.

Fiyatları ,dükkan kiram olmadığı için çoğunlukla piyasa fiyatından aşağıya tutmaya çalıştım.

super.JPG
aloe.png

ürün özelliği:

10-15 cm boyları arasındaki fide fiyatıdır.saksısızdır.dikili vaziyettedir.

ALEO VERA JELİNİ KENDİNİZ YAPIN !

cilt üzerindeki ve diğar yönlerdeki sifası malumdur.
Şifalı aleo vera türü olan barbardensis miller cinsindendir.İçerisindeki jel miktarı görülmesi açısından ikinci fotoğrafı ekledim.

Diğer ürünleride bu başlık altına ekleyeceğim en kısa zamanda inş.

alcaklar meraak etme.png

Aleo veranın bir başka türü fakat şifalı olmayabilir bu türü hakkında pek bilgim yok.

Satıştaki ürün resimdekinin kendisidir.

Saksısızdır,tüplüdür.(resimdeki gibi dikili vaziyettedir)

as.png

Gölge yerlerden hoşlandığı için ,salon bitkisi olarak kullanılmaya uygun bir cinstir.
2metreyi geçkin dev boylara ulaşabilen türdür.

GÜNEŞİ SEVMEZ!
Satıştaki ürün resimdekinin kendisidir.

Şahsen annemde bu bitkiden vardı ve okadar çok çoğaldı ve büyüdü ki,minik bir bitkiden 3 tane dev bitki ve bir çokda yavrusu oldu ve dahada bir çoğunu dağıtmasına rağmen...Buda o yavrulardan biri:)Aşağıdakide dev olanlardan biri.
dev.jpg

Boyu evimizin tavanına değmek üzere inş.:)Resimdekinden daha haşmetli duruyordu.Satışta olan ürün resimdekinin kendisidir.

BU ÜRÜN BÜYÜKLÜĞÜ DOLAYISIYLA KARGO İLE GÖNDERİLMEMEKDEDİR.Sadece elden teslim alabilirsiniz inş.

ANTALYADAYIM

BURDA TUTTU BU İŞ.jpeg

Resim temsilidir.
20-25 cm mini fidenin fiyatıdır.Çiçeksizdir.Saksısızdır.

Tüplüdür.(dikilidir)
Rengi muhtemelen pembedir.(pembe zakkumun yakınından alarak büyütmüştüm)

Birde çok daha büyük vardı fakat onun yapraklarının bir kısmını budadım,onun fiyatıda 7 tl dir.(saksısızdır.dikilidir,çiçeksizdir)

ilginç.png

iRKDDWRHE.jpg

untitled.png

Tropik meyva fidesidir.Kaktüs görünümlüdür.7-10 cm arasındaki mini fide fiyatıdır.saksısızdır,plastik dikim kabına dikilidir.

Kendim aldığımız ejder meyvasının çekirdeğinden üretmiştim.

Pitayanın özelliği ,minikken çok zor büyüyor özellikle 10-15 cm olana kadar.Sonrada hızlanıyor inş.ve hatta bazen günde 1 cm e yakında büyüdüğü olabiliyor inş.Çekirdekleri farklı zaman aralıklarıyla diktiğim için bu söylentiyi tecrübe ettim.Meyvası 15-30 tl arasında değişkenlik göstererek satılabiliyor.

EJDER MEYVESİNİN FAYDALARI:

* İçerdiği besin ve mineraller itibariyle gözlerin görüş yetisini kuvvetlendirir.

* Pitaya meyvesi, yüksek C vitamini, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum ve Lif ihtiva etmektedir.

* Yüksek tansiyonu önleme özelliği vardır.

* İçerdiği kalsiyum sayesinde güçlü iskelet sistemi ve kemikler için yararlıdır.

* Elektrolize yardımcı olur ve vücudun nem dengesini kontrol altında tutar.

* Pitaya meyvesi antioksidanlar (phytoalbumins) ve son derece zengin çözülebilir lif içerir.

* Çok iyi bir C vitamini, lif, kalsiyum ve potasyum kaynağıdır.

* Tip 2 Diyabet hastaları için mükemmel bir meyvedir.

Pitaya Nasıl ve Nerede Kullanılır?

Taze meyve olarak yiyebileceğiniz gibi; salatalarınızda, tatlılarınızda, yemeklerinize ve kokteyllerinize ilave edebilirsiniz. Dekoratif görüntüsü, garnitür olarak kullandığınız yerlere renk katmada kullanılabilir.

Faydasını alıntı ettim kendim bu konunun doğruluğu hakkında tıbbi bilgiye sahip değilim.Bu sebeble sağlık sorunu için kullanmak isteyen olursa araştırmasını tavsiye ederim

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa8-21-10-05-01-1 - Kopya.png

çiçeksizdir.mini fidedir.saksısızdır.dikili vaziyettedir.
Muhtemelen pembe renklidir.

etobur bitki
frenk yemişi fidesi(kaynana dili kaktüsü)
begonvil
barış çiçeği
zafer papatyasını
kırmızı kokulu zambak
ilerleyen günlerde eklemeyi nasip olursa düşünüyorum inş.henüz çoğaltmaya çalışıyorum inş.

Dahada başka türlerde var fakat henüz onlarda çoğaltmayı denemediğimden yazmadım.

Çiçeksiz ürünlerin resmini koymamıştım ,isteyen olursa ürünlerimin resimlerini gönderirim inş.

Son düzenleme:
Barış çiçeği çiçeksiz vaziyette 45 cm gibi bir boyda 7 tl dir
Begonvil ölçmedim henüz ama galiba 30 cm falan olabilir oda çiçeksizdir ve pembedir,fiyatı 3,5 tldir
frenk yemişi yani kaynana dili 2loblu olanı 5 tl dir.
kırmızı kokulu zambak ben 24 yada 25 tl ye çiçekli almıştım ,çiçeksiz halde(yapraklı ve dikilidir ve saksılıdır) 9 tl dir.
cam güzeli çiçeksiz olup mini fidedir 2 adeti 1 tl dir.

ilgi fazla göremedim diye şimdilik resimlerini eklemedim fakat elim boş olursa bir ara eklemeyi düşünüyorum inş.
isteyen olursa fotoğraflarını gönderebilirim inş.

Bazılarının boyları değiştiği için fiyatlarıda değişti.Bunlar:kalanchoe,küçük difenbahya,ejder meyvası,zakkumdur

işlerim sebebiyle bu siteye fazla giremiyorum artık ve isteyen olursa bana mailden ulaşabilir inşeallah:

Son düzenleyen: Moderatör:
ürünlerin daha fazlası için facebook adım:

Son düzenleyen: Moderatör:
X