Akvaryu olanlar, biz de buradan yardımlaşalım mı?

cnm esıme sordum lepistesmiş hamıle olan dıger balıklarınmızın cınsıde japon melek balıgımız var kuyruşu çok tatlı her cıkışımızda babışkomuz alıyor balık çok sevıyolar

Cnm karnı iyice gerilmiş ve siyahlık kapladıysa koy ama daha yeterince gergin değilse koyma. Hamileliği genelde 28 gün sürüyomuş.

cnm netten arastırdım poposuna dogru ındı sıyahlık sabaha kalmaz dogurur o anı kaçırmamak için uyuyamıyorum bıle

cnm netten arastırdım poposuna dogru ındı sıyahlık sabaha kalmaz dogurur o anı kaçırmamak için uyuyamıyorum bıle

tatlm bizim lepistesimizde iki defa doğum yapmıştı..ben o zaman akvaryumcuya sormuştum ne zaman yavruluğa almalıym diye..o da bana siyahlık varsa koy strese girince daha çabuk doğum yapar demişti böylede yaptık hakikaten 2.gün doğurdu yavrucukları..bir fikir olsun..istersen yine bir danış sende..opuyorumnanaktan

kızlar çok heyecanlıyım sankı ben dogum yapıcam balıklarımın 4 tanesı hamış 2 tanesı bugun yarın doguracak ne yapmam lazım ılkkez böyle bışı basıma geldı doguracagı zaman neler yapıyor yavruluk aldım nezaman koyayım ıçıne bıraz bılgı verırsenız sevınırım.bırde kac tane doguruyorlar ortalama

hayatım lepistes balıkları kendi yavrularını yer...bukadar heycanlısın söyleyim dedim hayal kırıklığına uğrama yavru kalmazsa....değişik bi yavruluk vardı ortasında yavru balıkların aşşağı geçebileceği bi bölüm... yani yavrukuk iki bölümdü anneyi koyduğumuz bölüm ve birde doğumdan sonra yavruların aşşağı geçtiği bölüm... eğer yavruluğun bundan ise...yaşama şansları daha yüksek...doğum süresine bi kaç gün kala yavruluğa koyman makul olur.

ewt bizim vardı o güç kaynağından ıraktayken..ups diyorlar..orada sürekli elektrik kesintisi olduğundan her evde vardı bu cihazdan..1 saat kadar idare eder akvaryumu...aslında onu getirmeli oradan..iyi fikir..bilgi için teşekkürler cnm..opuyorumnanaktan

rica ederim pınarcım (= vazifemisss :kedi:

cnm esıme sordum lepistesmiş hamıle olan dıger balıklarınmızın cınsıde japon melek balıgımız var kuyruşu çok tatlı her cıkışımızda babışkomuz alıyor balık çok sevıyolar

bu balıkların hepsi aynı akvaryumda mı :Sohaoldumsmile çünkü hepside birbirinden alakasız.... lepsitesle japon aynı akavaryumda çoooooooook zor... çünkü lepistesler japonların kuyruğunu yer.ayrıca asabi balıklardır...yanı sıra japonlar çok uyumlu sevimlidirler. melek balıkları ise japonlara göre daha sıcak suda yaşarlar...ve sakin balıklardır japonlarda aksine çok hareketlidir... dilerim balıklarınız farklı akvaryumlardadır :KK70:

sumak ne yapmışsın sen..130 balıkakannehir akannehir akannehir

allah yardımcın olsun bizdekilerin neredeyse 10 katı..ben bunlarla ne yapacağımı bilemiyorum..demek senin ki kadar olsaakannehir

birde zor balıklar besliyorsun..çiklet türü..kolaylıklar diliyorum sana cnm..opuyorumnanaktan

evet ama akvaryumda büyük oldugu ıcın o kdar yok gıbı gorunuyor :)

sımdılık alıstık bırbırımıze ,bır an once buyusun ıstıyorum hepsı guclubacismile

ayh cnm çok güzel anlatmışsın.merak ettim valla... resmini paylaşırsan akvryumunuzun memnun oluruz (=

buarada bende paylaşmak istedim ama benim balıklarım çok hareketli bide beni gördülermi çıldırıyolar. ondan net bi foto yakalayamıyorum.

elektrik kesintileri için pilli hava motoru güzel fikir ama seninde dediğin gibi gece elektrikler giderse.... bu bile insanı yeterince huzursuz ediyor.size tavsiyem bi güç kaynağı almanız. hani pclere takılıyor... bilmiyorum sizin pcnizde varmı yada hiç gördünmü... elektrik kesildiği zaman kapanmadan devreye giriyor hemen. çokta pahalı değil 60-70 tl civarında vardır.netten araştırabilirsin.1 saat kadar çalıştırır diye tahmin ediyorum. yani akvaryumda öyle fazla elektrik çeken bişi yok(ısıtıcı hariç:kedi:) ama hiç yoktan iyi en azından....

bide eşin elektrikten anlıyosa...çünkü normalde pcler için kullanılıyo..güç kaynağının çıkışına bi grup piriz bağlantısı yapmalı(benim abim elektrikçi) veya bi elektrikçiyede yaptırabilirsiniz. anlatırsanız yapar mutlaka...

hep...burada'da var; bilgisayar/kesintisiz güç kaynağı'ndan ulaşabilirsin.

evet canım aldık güç kaynagı ,eşim elektrıkten anlar ,o dmeıstı zaten güç kaynagı almamız lazım dıye ,ılk zamanlar ,gecen gun almış,inşallah hıc bırını kaybetmeyız ,o kadar guzeller kı ..

cekmek ısterım fotolarını ama hiç biri yerinde durmuyor ,bir de cok olduklarından kaydirigubbakcemile3

mavı ısık aldık ayrıca ,sadece ısıgını yakıyoruz gece oyle oturup onları ızlıyoruz ,cok guzeller ,

hepsini elıme alıp tek tek sevmek ıstıyorum sempatiksalakcinni

büyüsünler kocaman olsunlar hemen delikafadulden

ayrıca karabiber ,balıgını cok begendım zemuszemus

bızım de akvaryumumuz var ,biraz yeni ..

bıraz buyuk bir metre ,125-130 lıtre ,kayaalrımız var ıcınde ,simdilik canlı bıtkı koymadık ,

cunku balıklarımız cok kucuk ,ve çok :)

tam 130 tane balık var içinde ,ama balıklarımız yavru olduklarından yetıyor ,büyüdüklerınde baska bır akvaryuma alacagız ..

cüce vatozumuz var olmazsa olmazı ,10 tane ,4 cm fılanlar :))
yunuslarımız var ,en cok bunlardan,kafalı yunus olarak gecıyor ,babaları ,anaları cok guzel ,orijinal ,tam tamına 104 tane :)) ,boyları cok kısa 2-2,5 cm fılan
beyaz prenseslerımız var ,buz prenses veya cadı da denıyor,16 tane var ,en büyüklerı bunlar,6-7 cmler

derecesı ,26 da sabit,,evın ıcı de zaten en fazla 30 derece oluyor genelde odamızın ıcerısı 25-26 derece ,odamız kucuk oldugundan yetıyor.

ayrıca pıllı claısan bı de motorumuz var elektrık giderse balık kaybımız olmasın dıye ,gece gıderse nasıl anlarız bılmıyorum ,hortumu ıcınde duruyor sadece calıstırıcaz,

burası cok guzel olmus,cok yardımcı olucak burası bana opuyorumnanaktan

Oyy oyy yunusları çok severim ben benimde vardı ama öldülermafoldumben Tek balığım şu an bu. Aslında kendisi beyaz prenses ama zebralık var babası mı ne zebra galiba çok asabidir yanında başka balık istemez hiç doymayız. Bi gün yanına gitme küser yem yemez. Akvaryumun camına elini koyarsanız ıstırmaya gelir çok şekerdir. İçine sahte balık attım 2 tane onlarla oynuyo sürekli gider onları ıstırır. Bazen çiftleşmek bile istiyo titriyo felaneyvahedigeldismile eğer sinirli günündeyse genelde gider onları ağzıyla görüldüğü gibi kocaman zaten ağzısempatiksalakcinni motorun altına sıkıştırır sıkılırsa gider çıkarır. Çok eğlenceli balıklar bence. Başka balıklara gidiyorum cama elimi koyunca kaçıyo ama benim balığım hemen gelir şımarıklık yapar. Dilerim ki senin balıklarında öyle olur:1hug::nazar:

ılk baktıgım da beyaz prenses dedım sonra ,yok degıl dedım ,melez balık senın kı ,karma olmuş ne guzel ,agzı cok seker yalnız opuyorumnanaktan

ay ınsallah ,bızımkılerde şımarır :)
bizimkiler elımızı cama koyunca gelıyorlar ama yem verecegımızı zannedıyorlar sanırım kaydirigubbakcemile3

bir tane de japon blaıgım var aslında 5 tane ıdı ama hepsı öldu bir tane kaldı ..

bu japonumda uzun zamandır bnle ,japonum o kadar tanıyor kı benı ayaga kalktıgım an su üstüne cıkıyor ,

elime alıp sevicem , severken bogucam bırgun kaydirigubbakcemile3

ılk baktıgım da beyaz prenses dedım sonra ,yok degıl dedım ,melez balık senın kı ,karma olmuş ne guzel ,agzı cok seker yalnız opuyorumnanaktan

ay ınsallah ,bızımkılerde şımarır :)
bizimkiler elımızı cama koyunca gelıyorlar ama yem verecegımızı zannedıyorlar sanırım kaydirigubbakcemile3

bir tane de japon blaıgım var aslında 5 tane ıdı ama hepsı öldu bir tane kaldı ..

bu japonumda uzun zamandır bnle ,japonum o kadar tanıyor kı benı ayaga kalktıgım an su üstüne cıkıyor ,

elime alıp sevicem , severken bogucam bırgun kaydirigubbakcemile3

=) karışık benim balıkkaydirigubbakcemile2
inş cnm şımarınca süper oluyolar ya alıp sevesim var ama korkuyom elime almayabilmiyorumkismile baştan benimkide öyleydi sadece yeme geliyodu sonra alıştı şımarıyo yem istediği zaman taşları cama atıyo burnuyla sürüyo cama vuruyo anlıyorum ki baya acıkmış.
İşte tanıyınca süper oluyo japon hiç beslemedim benim ilk balığım bu desene onlarda çok tatlı yerim ben onu yerimmaklinialirimsmile

bizimkilerde sadece beyaz prensesler taş atıyor , bilmiyorumkismile

ama bunu dıgerlerını korkutmak ıcın yapıyor dıye düşündük ,
yer kavgası yapıyor bızımkıler ,cok komık kaydirigubbakcemile3

ama beyaz prensesler buyuk oldugu ıcın yunuslar cekınıyor ,:gitme:

gün gectıkce alısıp ogrenıcez bızde hallerını ,hareketlerını ..

Şeniz

heee heee balıgımın 1 tanesı dogurmuş molly balıgım 11 tane dogurdu 4 tanesı sıyah 7 tanesı beyaz bıkac gune kadarda 3 tane molly daha var onlarda dogurur 1 tanede lepistesım var komsuya bırakmıştım bugun dogurabılırmış oda

heee heee balıgımın 1 tanesı dogurmuş molly balıgım 11 tane dogurdu 4 tanesı sıyah 7 tanesı beyaz bıkac gune kadarda 3 tane molly daha var onlarda dogurur 1 tanede lepistesım var komsuya bırakmıştım bugun dogurabılırmış oda

ben mollylerin canlı doğum yaptığını bilmiodmakannehir
daha doğrusu lepistesler dışında canlı doğum yapan balık olduunu bilmiodm..çok keyifli bir süreç..yavruların oluşmasını beklemek ve büyüdüklerini izlemek..

tebrik ederim anne olmuşsunuzkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

anladm tatlm..yine bir nevi canlı doğum sayılır..çok hoş..lepistesimiz doğum yaparken nasıl mutlu olmuştm anlatamam..bizimde molly miz vardı diğerleriyle anlaşamadılar..çok saldırınca biz de geri götürmek zorunda kaldık..hatta 2 tanesi albinoydu çok güzeldi..

kızlar acıl acıl acıl
Molly balıgım dogum yaptı demıştım fakat ben yoktum karsı komsumdaydı balıklarımız dogumu orda oldu şimdi 1 tane daha hamıle molim var fakat hep tasların ustunde duruyor yukarı çıkmıyor acaba dogurcakmıkı

kızlar acıl acıl acıl
Molly balıgım dogum yaptı demıştım fakat ben yoktum karsı komsumdaydı balıklarımız dogumu orda oldu şimdi 1 tane daha hamıle molim var fakat hep tasların ustunde duruyor yukarı çıkmıyor acaba dogurcakmıkı

eğer moly cinsine özgü bir farklılık yoksa bence al sen yavruluğa..strese girince daha çabuk doğum yapıyormuş tatlm..opuyorumnanaktan

X