akupunktur günlüğüm

princesss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2011
1.946
1.072
aslında alternatif tıp bölümüne yazdım ama orada ilgilenen kimse olmadığı ve burası daha günlük olduğu için buraya da yazayım istedim... akupunkturda dördüncü günüm ayın 7'sinde 61.2 kilo ile başladım.

İLK GÜN YAZDIKLARIM:
Her yolu denedim bir bu kalmıştı.
yapmadığım diyet, artı spor programı (uzun vadeye taşıyamadan) kalmadı. veremedim bir türlü. ağır depresyona girdiğim dönem hariç son yedi yılda 55 altını nadir gördüm. şimdi 61'im. hatta doktorun ölçümüne göre 61.2. destekleyici, itici bir şey olmayınca veremiyorum o noktaya geldiğimi hissettim.

gitmeden evvel kendi merak ettiğim şeyleri notlar halinde yazayım:

-ilk gidişte kan vs testi istemiyorlar. öncelikle bir form dolduruyorsun sağlık durumuna ve yeme durumuna dair. bunu hep yerim, bunu hiç yemem dediğin şeyler, günde ne kadar ekmek yiyorsun, kola içiyor musun vs türü. herhangi bir hastalığın var mı, veya adet düzensizliği vs var ise formda işaretliyorsun.

-sonra vücut ölçüm aletine alıyorlar. tartı bildiğin ama yağ oranın suyun vs onları da hesaplıyor. benim su içmem baya iyi çıktı yüzde 88 çıktı ne demekse ama doktor baya iyi dedi. kalça bel bölgem sorunlu çıktı. aslında popom çok yoktur ama yanlar denilen kısım sanırım.

-bölgesel iğne takmadı doktorum belki ilerleyen dönemde yapar sormadım ama. sağ kulağıma sanırım 5-7 arası iğne, içi dahil taktı. ilk iğneyi taktığında sinek ısırığı gibi hissettim. sonrası bant yapıştırıyor gibi geldi. 'uyuşturdunuz mu' diye sordum. zira iğneden feciii korkarım ama rahat diyebilirim sıfıra yakın acı. bir bant yapışıyor onu hissediyorsun o kadar. sol kulağımda ise 2-3 tane var sanırım. ben genelde insanlarda iki tane falan görüyordum ondan fazla geldi, şaşırdım.
-işlem bitti. eskiden yediğim fast foodu, tatlıları, arada atıştırmalık çekirdekleri vs canımın istemeyeceğini söyledi doktor.
-bantlar bir hafta kalacak kulağımda, gelecek hafta tekrar randevum var. çıkarılıp değiştirilecekler.
-sabahları yumurta kesin dedi. ve 12'ye kadar iki maden suyu tüketilecek dedi. onun dışında bol su. akşam yemeği ise çorba salata gibi hafif geçilecek. 3-4 dilim ekmeğe normal dedi fakat bende ona gerek yok ekmek düşkünü değilim. çay, kahve şekersiz şekilde var.
-garip şekilde şunu asla yeme bunu yapma demedi. zaten canın istemez dedi. öyle olunca da bir rahatlık var üzerimde açıkçası.
-bugün daha ilk gün olduğu için bir şey fark etmiyorum sanırım. yani akşam mesela yine atıştırayım çekirdek falan dedim. ama duygusal açlık benimki. sanırım bu önlenecek bir iki güne. (umarım) (yemedim bu arada)
-alkole karışmıyorum o konuda rahatsınız dedi. ben zaten haftada-on beşte bir ancak içerim. çok aramam yani.
-spor da söylemedi. ekstra bir saat yürüyeceksin vs demedi.
-kulağındaki bantları hissetmiyorsun diyebilirim. arada saçtan dolayı vs kaşıntı olunca elini atınca fark ediyorsun. bazıları düşebilir diğer seansa kadar dedi. sıkıntı olmazmış. güzel sevdim bu işi yani. umarım faydalı olur.

edit: düzenleme yaptım çünkü ilk hafta 61.7 sanmıştım doktorun tarttığını, meğerse 61.2 imiş.

Son düzenleme:
İLK İKİ GÜN: yoğun açlık yaşadım. her şeyi de canım çekti bildiğin. sadece daha dincim ona eminim. sabahları erkenden kalkıyorum zorlanmıyorum. yine de yememeye çalıştım, kurtardık bir şekilde.

ÜÇÜNCÜ GÜN: bugün üçüncü gün. bugün pazartesi 10'u.
sabah tartıldım 60.7 çıktım. ama doktorun tartısı benimkinden fazla ölçüyordu o yüzden çok bir kayıp olduğunu sanmıyorum. bir sonraki seansa cuma gideceğim. cumartesi akşamı ve pazar gayet acıktım. daha az yedim doğru. canım çok istemedi hızlı doydum ama mesela akşam midem kazındı. birkaç günde etki etmeye başlar iğneler diyorlar. bugün nispeten iyiyim. henüz çok acıktım diyemem zorla yiyeceğim yani.

sabah tek yumurta yedim denildigi gibi, oglene kadar iki maden suyu. normalde oglen bir ogun yemem lazimdi et tavuk vs. onu atladim ofiste cok yogundum. aksam da salatalikla mercimek corbasi yedim. 18.30 gibi kapattim gunu. fakat simdi biraz aciktimm. su falan icip midemi doldurmaya calisiyorum. demekki hala tamamen acikmami engellemiyor akupunktur. doktor öğle öğünü akşam tok olmani saglayacak demisti onu atlamam yapti biraz da. hic acikinca sunu ye falan da demedigi icin kaldik oyle.

DÖRDÜNCÜ GÜN: Bu sabah kendi tartımda 59.8 çıktım. doktorun tartısı biraz daha fazla tartıyordu o yüzden netleyemedim ne kadar verdiğimi ama sanırım en az bir kilo gitmiş oldu. ödem de olabilir diye düşünüyorum sürekli tuvaletteyim. gerçi açım da yani. midem dolmuyor ki doğru düzgün maden suyuyla falan doluyor.

ha şimdi bakınca açıkcası şu ana kadar (öğlen 12)
1 yumurta, bir maden suyu içtim. bolca da su içtim. birazdan bir maden suyu daha içeceğim. öğlen normalde yemek yemem lazım tonbalıklı sandviç salata vs olabilir ama canım çekmiyor.

ay garip bir hal ya. midem boş ama canım yemek istemiyor. yalnız 4. gün için etki ettiğini söyleyebiliriz sanırım artık. ilk iki gün sıfır etkiydi neredeyse.

dün açlıkla baş etmek için her şeyi okudum gece, en son vurdum kafayı yattım sabaha daha iyiydim. midem küçülecek inanıyorum. hele bir 21 gün dayanabilirsem kendim de küçülürüm midem de. zorlanmam da hiç.
21'den geriye sayacağım aslında, 21 benim için ilk hedef diyelim. 21 günde alışkanlığım da değişmiş olacak, alışmış olacağım.
son 17 gün... direnelim.

kulağımda çok fazla iğne var. özellikle de kulak içindeki çıkıntı taraftaki iğneye dokunduğumda acıyor. dokunmamaya gayret ediyorum elim gidiyor bazen. uyurken vs sorun olmuyor. yastık tam kulağıma bastırmıyor sanırım o yüzden. onun dışında hissetmiyorum acı sızı.

akşam 4 itibariyle iki maden suyu bi yumurta ile duruyorum. normalde arada et yemem lazımdı, balık tavuk vs ama canım çekmeyince yemedim. hazır midem küçülüyorken küçülsün.
4. gün de bitiyor.

eyvah canim feci cikolata cekiyor. dusununce dort gundur en ufak seker almadi vucut. yatayim biraz en iyisi. zafer inananlarindir direneyim hadi

dün gece canım aşırı şekilde çikolata istemişti. ben de muz yedim ve kahve içtim. baya baya bastırdı. resmen kendime geldim. muzla bastıracağım tatlı isteğimi bu güzel oldu.

5 GÜN: bugün tek sorunum hazırladığım kahvaltıyı evde unutmuş olmam oldu. dolayısıyla yumurtam ve maden suyum yok. ofisten aldıracağım maden suyunu ama yumurtayı es geçtik artık. ton balıklı sandviç istedim öğle yemeği serbest diye. kepek ekmeğine. az onu tırtıklayacağım.
kilom ise 59.3 harika. doktorun tartısına göre 61.7 idim yani 2.4 kilo gitti. (ama orası fazla tartıyordu.)
evdeki tartıma göre ise 60.8 idim, 1.5 kilo gitti. ben şimdilik evdekine göre düşüneyim.
5 günde 1.5 gitti en az. cuma tekrar doktora gideceğim tartılacağım o zaman daha net olacaktır.

öğle yemeğinde ton balıklı sandvicimi yedim. günler sonra ilk kez ekmek girdi ağzıma. şimdi maden suyu ve kahvemi içiyorum. bugun daha dirençliyim. akşama da çorba içer kapatırım günü. kilo vermiş olmak da mutlu etti oyh

6. GÜN: Sanırım en uzun sürdürebildiğim diyet bu. dünkü yediklerimi sayıyorum:
sabah- öğlen: ton balıklı sandviç. akşam mercimek çorbası, yanında üç beş tane küçük uno'nun krakerinden. çok küçük ama. iki de turşu.
gece bir şey çekmedi canım sıkıntı olmadı. bol su ve maden suyu içildi yine.
yalnız kilom bu sabah 59.5 çıktı. dün 59.3 idi. sudur diye düşünüyorum. kilo alacak bir şey yemedim çünkü. bugün biraz leslie falan yapalım. yarın da doktor randevum var. iğnelerim değişecek. direnmeye devam.

7. gun: 59.2 doktorun tartisi
evdeki tartim 59.1. her sey yolunda...
bugun doktora gittim. ben gecen hafta yanlis bakmisim 61.7 degilmis 61.2 imis baslangic kilom. simdiki kilom 59.2.
bir haftada giden kilo 2. ki ilk iki gun diyete uyamadim gayet icki ictim ilk gun ikinci gun de alkol acligi vardi guzel yedim yani. ama pazartesiden beri sıkı uydum diyetime. 5 gunde 2 bile denebilir direnmeye devam

7. gün her şey yolunda idi. öğlen ton balıklı sandviç, akşam istavrit yedim. ekmek vs yoktu akşam. sonra kestim gece bir şey yemedim.

bugun 8 GÜN: kilom sabah 58.8 idi. harika...
şu saate kadar bir şey yememişim. unuttum. maden suyumu içiyorum o görev çünkü. her gün içmem gerekiyor iki tane. artık akşam yerim sadece.

8. günde ufak bozmalar yaşadımmm.. gündüz hiçbir şey yememiştim. akşam da dışarı çıktık pazar alışverişi gibi bir şey. tatmalık falan. sonra kalabalık oturduk. yarım lahmacun ile az marul içinde çiğ köfte yedim. ama bildiğin şiştim. şimdi de iki dubl e rakı içme planım var. umarım yarına çok sarsmaz

foff 8. gün sabah öğlen sıfır yedim. akşam 8'de yedim ve şimdi de rakıyla yedim. dolayısıyla abartmış olabilirim...gerçi 8 günde bi kez bozduk vucut şaşırsın deyip geçebilirim de. iki gün sıksam hemen düşerim galiba.

9. gun sabahina 59.4 ile uyandim. dun yediklerim mahvetmis bildigin sismisim. tursu da bol yemistim. bugun de gunduz biraz yedim ama aksam yine corba. yarin eski duzenime donerim. yumurta, corba sekline. asiri acikmadim ama sikintidan yedim. alkolu de kesmek lazim galiba bu surecte. ertesi gun aciktiriyor.
bir gunluk diyet arasi vermis oldum yani. olsun bakalim. sali gene 58’lere dusersem cumaya yine veririm. yalniz regl donemim yaklasiyor o da sisirmis olabilir. bakalimm...

10. gün: ya kızlar bi gün bozdum sadece sabah kalktım 60.3 kiloyum. nası olur bir günde 2.5 kilo alınır mıya.
regl olacağım ondan mı ki

çok kötü bozdum. 59-60 arası oynuyorum da bu sabah 60.3 idim. bira içtiğim oldu rakı içtiğim oldu.dün gece de birkaç soda içtim sanırım ondan. baya kötü bozuldu yani. bugunden tez yok devam

ha en kotu tarafı da hala regl olmadım o da şişiriyor sağolsun

12. gündeyiz bugun. sabah yumurtamı yedim. şimdi sodalarımı içtim. kaldığım yerden sağlam devam etmem lazım. şişliklere aldırmamalı. regl olunca iner.

13. gün 59.2 hala regl yok. olunca düşecek.. bir sonraki randevum gelecek çarşamba. bugün de dikkatli yiyeceğim

X