Lekeler, Çiller Akne-scar lekelerine çözüm İzmir

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

sardunya35

Guru
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
516
134
Merhaba, cildimde sık aralıklarla çıkan sivilce ve siyah noktalardan ötürü oluşmuş olan akne ve scar izlerim var. 37 yaşındayım ve artık buna kesin bir çare bulmak istiyorum. Lekeleri geçirebilen yöntemler nelerdir? İzmir’de tavsiye edebileceğiniz dermatolog var mı? Gerçekten sivilce lekelerinden bıktım.

Merhaba, cildimde sık aralıklarla çıkan sivilce ve siyah noktalardan ötürü oluşmuş olan akne ve scar izlerim var. 37 yaşındayım ve artık buna kesin bir çare bulmak istiyorum. Lekeleri geçirebilen yöntemler nelerdir? İzmir’de tavsiye edebileceğiniz dermatolog var mı? Gerçekten sivilce lekelerinden bıktım

Ben de 36 yaşındayım. Hala sivilce derdiyle uğraşıyorum. Sırtım yüzümden beter. Zoretanin kullanacaksın diyor dermatologlar. Cesaret edemiyorum o İlacada. Yan etkilerinden korkuyorum. Sizde leke mi var sadece yoksa sivilce de var mı?

Merhaba, cildimde sık aralıklarla çıkan sivilce ve siyah noktalardan ötürü oluşmuş olan akne ve scar izlerim var. 37 yaşındayım ve artık buna kesin bir çare bulmak istiyorum. Lekeleri geçirebilen yöntemler nelerdir? İzmir’de tavsiye edebileceğiniz dermatolog var mı? Gerçekten sivilce lekelerinden bıktım.
Aktif sivilceniz kalmadıysa kesinlikle karbondioksit fraksiyonel lazer tavsiye ederim. Yeni sivilce Çıkışını durdurmuyor ama skarlara birebir lekede biraz daha yavaş ama yine de iyi ve cildiniz ışıldıyor gerçekten.

Ben de 36 yaşındayım. Hala sivilce derdiyle uğraşıyorum. Sırtım yüzümden beter. Zoretanin kullanacaksın diyor dermatologlar. Cesaret edemiyorum o İlacada. Yan etkilerinden korkuyorum. Sizde leke mi var sadece yoksa sivilce de var mı?
Ben aknetrentin (zoretanin in aynısı) 6.ayını tamamlamak üzereyim. Aslında sivilce problemim yoktu, 3 kez burun ameliyatı olup istediğim sonucu alamayınca bir doktordan deriyi inceltmesi için bunu kullanmam gerektiği tavsiyesini aldım. Yine de kollar ve sırt kısmımda yoğun olmasa da çıkıyordu ve rahatsız ediyordu, ek olarak yüz ve sırtta da siyah noktalarım vardı

Ben de sizin gibi yan etkilerinden çok korkuyordum ama instagramda severek takip ettiğim bi dermatoloğun detaylıca anlattığı, bahsedilen yan etkilerin çok nadir olduğunu ve abarrtıldığını söyleyince cesaret geldi, gittim görüşmeye 🤭

Kullandığım nemlendiricilerden muhtemelen, 6.ayımdayım ve yüksek doz kullanıyorum, cildimde gram kuruluk yok. Dudaklarım balm sürmeyince kuruyor ama sürdükten sonra geçiyor. Geçenlerde arkadaşım görünce şok oldu, "cildinde gözenek yok, inanmıyorum!" Dedi😍 ki normalde benim gözeneklerim genişti. Siyah noktalar bile zaten daha ilk ay bitmeden gitmişti.

Nenlendiricinizi iyi seçin. Eğer trda görmeye karar verirseniz dudaklar in Blistex Medplus dışında bir şey kullanmayın, hiçbiri işe yaramıyor. Cilt için de başlarda Cerave nin çok kuru ciltler için olanını kullanıyordum, sonra La Roche Posay'n cicaplast'ine geçtim. Yüz temizleyicisi de tanecikli ve kurutan cinsten olmadıgı sürece ne olursa olur 🤗

X