Akademisyenler, buyrun sohbete!

obiviyante

Zamansızım...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2013
4.369
4.374
Selam Hanımlar;

Ben Ziraat Fakültesinde Araştırma Görevlisiyim. Yeni üye oldum sayılır. Konu başlığı meslektaşlarıma hitap etmiyor sadece, herkes buyursun efenim :KK42:...

Asistanlar olarak birbirimizin halinden anlarız diye düşündüm. Hepinizi beklerim. Öpüyorum yanaktan...

Neyse ben yazayım madem. Belki KK' nın birkaç güzide hanımı bana cevap verir :KK76:...

Konya' dayım ama Ankara mezunuyum. Bizim meslekte nerede kadro açılırsa oraya başvuruyorsun. Banada Konya denk geldi. Memnunum çok şükür.

İlk yıllar zordu. Kimsecikleri tanımıyordum buralarda, çok sıkılıyordum öyleki kampüsten tramvaya binip 45 dk' lık eziyetli bir yolculuğun ardından neredeyse her akşam avm geziyordum.

Buradaki herkes ya yerli yada buradan mezundu o yüzden bana yüz veren olmamıştı pek, bende kendimi işime verdim :KK1:.

Şu anda bizim anabilimdalında yüksek lisans yapmakta olan canım arkadaşım ve sevgili öğrencim o sıralarda 2. sınıftaydı.

O kadar şanslıydım ki bölüm birincisi olan kızımızla çok iyi anlaşıyorduk. Allah razı olsun her çalışmamda bana destek olmuştu.

Bende sizi gördüğüme sevindim efenim :KK42:...

Bıraşın nedir? Şu an ne aşamadasın lisans üstünde?

Aradaşım öyp atamalarını bekliyorum ben :KK14: malum artık bütün atamalar o programdan oluyo :KK14:

akademisyenliği düşünen düşünmeyen işim olsun diye başvuruyo :KK47::KK47:

torpil olmuyo diye sevinsem mi, işi bilen bilmeyen herkes başvuruyo diye üzülsem mi bilemedim...

Aradaşım öyp atamalarını bekliyorum ben :KK14: malum artık bütün atamalar o programdan oluyo :KK14:

akademisyenliği düşünen düşünmeyen işim olsun diye başvuruyo :KK47::KK47:

torpil olmuyo diye sevinsem mi, işi bilen bilmeyen herkes başvuruyo diye üzülsem mi bilemedim...

Evet, bazı bölümlerdeki kadrolar bilhassa işsizliğe alternatif oldu gibi :KK31:.

Öyp iyi aslında. En azından 50d stresin olmuyor. Hakkında hayırlısı.

Evet, bazı bölümlerdeki kadrolar bilhassa işsizliğe alternatif oldu gibi :KK31:.

Öyp iyi aslında. En azından 50d stresin olmuyor. Hakkında hayırlısı.

yüzde 15 dil katkılı bi program nasıl başarılı akademisyen yetiştirir diye düşünüyorum valla :KK47:

çok dertliyim çok , valla buldum akademisyen söyleniyorum işte , anlarsın beni diye,

kusura bakma :KK9:

sen konyadaymışsın çok sevindim senin adına şanslısın :) güzel bi şehir

Son düzenleme:
yüzde 15 dil katkılı bi program nasıl başarılı akademisyen yetiştirir diye düşünüyorum valla :KK47:

çok dertliyim çok , valla buldum akademisyen söyleniyorum işte , anlarsın beni diye,

kusura bakma :KK9:

sen konyadaymışsın çok sevindim senin adına şanslısın :) güzel bi şehir

benim bi de bu sorunum var ailem göndermek istemiyo güney doğuya

Estağfurullah, doktoranın bitmesine yakın bende söylenmeye başlarım :KK1: sorun yok yani.

Bu konuda şansım yaver gitti sahiden. Çok memnunum burada olmaktan ama Konya olmasaydı Diyarbakır' a gidecektim.

Puanlarım yüksek olmasına rağmen bir önceki başvurumda son sıradaki eleman alınınca canım çok sıkılmıştı.

Bende kaderi zorlamayacağım ne çıkarsa bahtıma dedim. Gidecektim yani. Sonra Konya oldu. Oradaki hocalarında gönlünü almıştım ama.

Ayrıca Diyarbakır çokta güzel bir şehirdi.

Estağfurullah, doktoranın bitmesine yakın bende söylenmeye başlarım :KK1: sorun yok yani.

Bu konuda şansım yaver gitti sahiden. Çok memnunum burada olmaktan ama Konya olmasaydı Diyarbakır' a gidecektim.

Puanlarım yüksek olmasına rağmen bir önceki başvurumda son sıradaki eleman alınınca canım çok sıkılmıştı.

Bende kaderi zorlamayacağım ne çıkarsa bahtıma dedim. Gidecektim yani. Sonra Konya oldu. Oradaki hocalarında gönlünü almıştım ama.

Ayrıca Diyarbakır çokta güzel bir şehirdi.

Bu başlık hep aktif kalır inşallah :KK6::KK6:

çooookk soru var bende, arkadaşlar katılmaya başlarsa topiğe hepinize sorarım aklıma takılanları :KK9:

akademisyenlik = idealistlik, güney batı neresi olursa gitmeli insan , bana kalsa ben de giderim de annemi kırmak istemiyorum :KK43:
yarın ales açıklancak çok heyecanlıyım :KK14: bakalım sonuç ne olacak ? beklemedeyim ,

benim de senin gibi şansım yaver gider inşallah.

SLM

Bende iktisat 3. sınıf öğrenciyim. Akademisyen olmak istiyorum ama not ortalamamı 2.50 üstü olmasından başka hiç bi hazırlığım yok şuan bi el atın tecrübelerinizi paylaşın akademisyen olmak için yapmam gereknler?

SLM

Bende iktisat 3. sınıf öğrenciyim. Akademisyen olmak istiyorum ama not ortalamamı 2.50 üstü olmasından başka hiç bi hazırlığım yok şuan bi el atın tecrübelerinizi paylaşın akademisyen olmak için yapmam gereknler?

canım artık bütün alımlar merkezi sistemle oluyo. öyp ile giriyorsun

sana şu anki tavsiyem okul puanını yüksek tut, geri dönüşü olmayan tek şey not ortalamsı ,, ales ve dil sınava tekrar girerek yüseltiliyo ama okul puanında böyle bir şansın yok..

Son düzenleme:
Bu başlık hep aktif kalır inşallah :KK6::KK6:

çooookk soru var bende, arkadaşlar katılmaya başlarsa topiğe hepinize sorarım aklıma takılanları :KK9:

akademisyenlik = idealistlik, güney batı neresi olursa gitmeli insan , bana kalsa ben de giderim de annemi kırmak istemiyorum :KK43:
yarın ales açıklancak çok heyecanlıyım :KK14: bakalım sonuç ne olacak ? beklemedeyim ,

benim de senin gibi şansım yaver gider inşallah.

İnşallah :KK16:.

Hayırlısı bakalım. Bizim bir öğrencimizde bekliyor heyecanla. Heyecanını paylaşıyorum, yarın hayırlı haberlerle gelirsin inşallah...

SLM

Canım biliyorsundur malum YDS puanı ve ALES lazım. Öyp' de ortalamanın karkısının olması güzel oldu gerçekten ama denge kurmanı tavsiye ederim.

Ortalaman iyi olmalı elbette ama ortalama yapacağım diye bazı şeyleri ihmal edersen bazı alım fırsatlarını kaçırabilirsin :KK34:.

Bugün ve yarın için izin aldım. Bütün yaz güneşin altında çalıştığım için izin alamamıştım. Gerçi buda izin sayılmaz ama hiç yoktan iyidir :KK1:.

Önümüzdeki hafta vizeler başlıyor. İlk zamanlar sınavlara girmeyi çok seviyordum ama zamanla gözetmenlik bir eziyete dönüşüyor :KK31:.

Neyse, Allahtan tek vize var. İkivize olsaydı halimiz nice olurdu :KK53:?

canım artık bütün alımlar merkezi sistemle oluyo. öyp ile giriyorsun

sana şu anki tavsiyem okul puanını yüksek tut, geri dönüşü olmayan tek şey not ortalamsı ,, ales ve dil sınava tekrar girerek yüseltiliyo ama okul puanında böyle bir şansın yok..

hayırlısıyla olur inşallah ya gerçekçi olmak gerekirse 3.02 not ortalamam :) yeterli olurmu acaba

hayırlısıyla olur inşallah ya gerçekçi olmak gerekirse 3.02 not ortalamam :) yeterli olurmu acaba

Hımmm, havamız yerinde yani :KK34: maşallah. Gerisi malum. Sınavlardanda yeterli puanları alırsan olur bu iş. Hayırlısı bakalım :KK76:...

Günaydın hanımlar;

İzinliyim ama insan erken uyanmaya alışınca kendini bilgisayarın başında buluyor :KK1:...

Yok mu iki lafın belini kıracak kimse :KK3:?

X