Düğün Ailem sevdiğime veemiyo yardım edermisiniz

Papatya12340847

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2022
24
-3
21
Eski sevgilimi annem yakaladiktan sonra tüm herkese söyleyerek hakaretler ederek beni ezdi sürekli neyse 2017de sevdigimle tanistim sevdigim sanayide çalışıyo hayattan bıkmışken karşıma çıktı çok uzun konustuk korkuyodum iliskiye baslayip annemden ayni seyleri duymaktan sonra 2018de çıkmaya başladık rabbim başımdan eksik etmesin ailesiyle tanistirdi hic dislamadilar allah razi olsun tabi bu süre zaafinda annem biriyle konustugumu tahmin ediyodu ama üstelemiyodu busene sevdigim askere gitti askerdeyken aksam sesini duyum diye 2 dakika konusalım dedik konsuurken annem yakaladi bende gizlemedim anne böyle böyle sanayide calsyo suan askerde gelince dukkan acica diye anllatim sanayide calistigini ogrenen annem o kadar hakaret ettiki seni sanayiciye vermem o kadar küfür ettiki seni vermem ölsem vermem ölmüş dedemin ustune yemin etti kaldigi evi yargiladilar ailesini yargiladilar bana öz annem orsb kahb saydirdi sen bizi utandirdin dedi sevdigim askerde birbriimizden uzaktayiz kac senelik iliskim var birakmak istemiyorum onun tüm sulalesi bizim iliskimize destekci ailem vermiyo ne yapicami bilmiyorum evde gordugum baskilar beni hayattan bezdirdi bi ara intihar etmeyi bile dusundum babama çok düşkünüm teyzelerim annem hep babamdan vurdular sen kacarsan baban kendini öldürür sen onu üzmezsin piskolojim o kadar bozulduki sevdigimden ayri olmak istemiyorum lütfen yardim edin bana sevmek ne zaman bu kadar kötü bisi olfu sırf isinden dolayi maddiyatindan dolayi dengim degilmis polis ögretmen olsa hemen evlendirirlermisde yoruldum ve sevdigimden vazgecmek istemiyorum sevdigim askerde gelince tekrar konusalim gene yok derlerse kacalim diyo nikahimizi kiyalim sonrada evimize esyalarimizi alalim beraber diyo ne yapıcamı şaşırdım

Kacmayin tabii ki.
Babaniz ile konussaniz bu durumu ? Annenizden daha farkli yaklasir belki

Ben lise mezunuyum

lise mezunu yani yeni mezun mu? Yaşınızı da sormuştum ya o yüzden.
yaşınız küçükse acele etmeyin evlenmek için.
ÖNce bi üniversite okuyun imkanınız varsa.
Kendi ayaklarınız üstünde durmadan evlenmeyin zaten. Hele ailenizi kırarak hiç yapmayın bunu. Hayatınızı, geleceğinizi, sadece 1 kişinin inisiyatifine bırakmış olursunuz. Gün gelir sizden bıkarsa geride ne aileniz olur ne de kendi ayaklarınız üzerinde duracak bir işiniz. Hele bide çocuk olursa işin daha zor.
herşeyden önce kendin bir birey olarak var olduktan sonra evlenmeyi düşün.

Uzun ama okuyun lütfennnnnn
Eski sevgilimi annem yakaladiktan sonra tüm herkese söyleyerek hakaretler ederek beni ezdi sürekli neyse 2017de sevdigimle tanistim sevdigim sanayide çalışıyo hayattan bıkmışken karşıma çıktı çok uzun konustuk korkuyodum iliskiye baslayip annemden ayni seyleri duymaktan sonra 2018de çıkmaya başladık rabbim başımdan eksik etmesin ailesiyle tanistirdi hic dislamadilar allah razi olsun tabi bu süre zaafinda annem biriyle konustugumu tahmin ediyodu ama üstelemiyodu busene sevdigim askere gitti askerdeyken aksam sesini duyum diye 2 dakika konusalım dedik konsuurken annem yakaladi bende gizlemedim anne böyle böyle sanayide calsyo suan askerde gelince dukkan acica diye anllatim sanayide calistigini ogrenen annem o kadar hakaret ettiki seni sanayiciye vermem o kadar küfür ettiki seni vermem ölsem vermem ölmüş dedemin ustune yemin etti kaldigi evi yargiladilar ailesini yargiladilar bana öz annem orsb kahb saydirdi sen bizi utandirdin dedi sevdigim askerde birbriimizden uzaktayiz kac senelik iliskim var birakmak istemiyorum onun tüm sulalesi bizim iliskimize destekci ailem vermiyo ne yapicami bilmiyorum evde gordugum baskilar beni hayattan bezdirdi bi ara intihar etmeyi bile dusundum babama çok düşkünüm teyzelerim annem hep babamdan vurdular sen kacarsan baban kendini öldürür sen onu üzmezsin piskolojim o kadar bozulduki sevdigimden ayri olmak istemiyorum lütfen yardim edin bana sevmek ne zaman bu kadar kötü bisi olfu sırf isinden dolayi maddiyatindan dolayi dengim degilmis polis ögretmen olsa hemen evlendirirlermisde yoruldum ve sevdigimden vazgecmek istemiyorum sevdigim askerde gelince tekrar konusalim gene yok derlerse kacalim diyo nikahimizi kiyalim sonrada evimize esyalarimizi alalim beraber diyo ne yapıcamı şaşırdım
Anneniz işçiliği beğenmiyor ama çok afedersiniz, sizin mesleğiniz nedir?

Kaç yaşındasınız?

Karşı aile ile şimdiden bu kadar içli dışlı olmanız da doğru değil.

İlişkinizi teyzeler , halalara kadar yayılması da doğru değil.

Babanız niye intihar etsin yahu?

İletişiminiz nasıl babanızla? Rızasını alma durumunuz yok mu? Belki izin verir.

Anneniz de çok fena bence, insanlara küfür edip rezil etmeler falan..

Kaç yaşındasınız diye tekrar sorayım.

Kaçmak falan, yapmayın. Eskide kaldı böyle şeyler.

Bir de Mune Mune hanım konu bdv ye taşınsa daha çok yorum alır gibi 😊

lise mezunu yani yeni mezun mu? Yaşınızı da sormuştum ya o yüzden.
yaşınız küçükse acele etmeyin evlenmek için.
ÖNce bi üniversite okuyun imkanınız varsa.
Kendi ayaklarınız üstünde durmadan evlenmeyin zaten. Hele ailenizi kırarak hiç yapmayın bunu. Hayatınızı, geleceğinizi, sadece 1 kişinin inisiyatifine bırakmış olursunuz. Gün gelir sizden bıkarsa geride ne aileniz olur ne de kendi ayaklarınız üzerinde duracak bir işiniz. Hele bide çocuk olursa işin daha zor.
herşeyden önce kendin bir birey olarak var olduktan sonra evlenmeyi düşün.
Düşünceniz için çok teşekkürler bu kadar uzun yazı yazdınız allah razı olsun 20 yaşındayım

Anneniz işçiliği beğenmiyor ama çok afedersiniz, sizin mesleğiniz nedir?

Kaç yaşındasınız?

Karşı aile ile şimdiden bu kadar içli dışlı olmanız da doğru değil.

İlişkinizi teyzeler , halalara kadar yayılması da doğru değil.

Babanız niye intihar etsin yahu?

İletişiminiz nasıl babanızla? Rızasını alma durumunuz yok mu? Belki izin verir.

Anneniz de çok fena bence, insanlara küfür edip rezil etmeler falan..

Kaç yaşındasınız diye tekrar sorayım.

Kaçmak falan, yapmayın. Eskide kaldı böyle şeyler.

Bir de Mune Mune hanım konu bdv ye taşınsa daha çok yorum alır gibi 😊
Ben 20 yaşındayım uygulamada yeniyim fazla çözemedim maalesef😂

Bu tür konularda zamanla ailenin her zaman haklı çıktığını gördüm. Yani istemiyorlarsa vardır bir sebebi

Ben 20 yaşındayım uygulamada yeniyim fazla çözemedim maalesef😂
20 yaşındasın daha çok erken sakın kaçma ilerde çok pişman olursun. Erkekler çok acımasız ezilirsin ailende destek olmaz. Sevgilin üni okudu mu bi mesleği var mı? Hep ömür boyu sanayide mi çalışacak kişiliği nasıl sen üni okumamışsın iş meslek edinebilicek misin hep evde mi oturacaksın bunlar önemli şeyler gerçekten basite alma evlilik öyle sadece beraber uyumak seks yapmaktan ibaret değil kaçarsın eşin kendi geldi diye istediğini yaptırır ailesine boyun eğdirir yapma iyi düşün taşın

Lise mezunu kızlarına işçi birini mi layık görmemişler anlamadım?
Kaç tane arkadaşım lise terk ama kocaları tomarla paralı arayıp tarıyorlar anacım hepsinin kolları dizi dizi altın annesi napsın bunları görüp özeniyor işte 😀😀 hiç benim çocuğum nasıl ki karşısındaki nasıl olsun diye bakmazlar 😊

Neden vermek istemiyorlar?
Ne olursa olsun kaçma derim
Yarın bir gün bir şey olur,ailen arkanda değil diye ezer seni.
Dünyanın binbir türlü hali var.
Epeyde gençsin zaten daha.Acele etme bence.

İşçiyi beğenmiyorlarmisda sanki kızları tıp, hukuk mezunu, sanki mühendis😂

Kızım 20 yaşında git iki sınav çalış, kursa git bir meslek edin. Kaçarsan kirli adam donu yıkarsın anca .

X