Ailem sevdiğim kişiyi istemiyor beni de reddediyor

Ailenin geçmişten beri tanıdığı ve istemediği birisi… aman diyeyim aile tanıyor ve istemiyorsa vardır. Ağlamaktan gözlerinizi kaybedecek kadar da bir erkeğe bağlanmayı da Allah korusun. Olmuyorsa next yani adam mı kalmadı?

Ailenin geçmişten beri tanıdığı ve istemediği birisi… aman diyeyim aile tanıyor ve istemiyorsa vardır. Ağlamaktan gözlerinizi kaybedecek kadar da bir erkeğe bağlanmayı da Allah korusun. Olmuyorsa next yani adam mı kalmadı?
Aile dışarıdan tanıyor ve biraz da kişiyi beğenmeme yakıştıramama seziyorum ben...
Göz kaybetmek falan mübalağa da bakalım denicez biraz daha next aşamasına var daha

Sevgili hanımlar aranıza yeni katıldım, kimine göre incir çekirdeği doldurmaz kimine göre harbi derttir belki ama benim bir derdim var boyumu aştı ağır geliyor..

2021 Eylül ayından beri görüştüğüm biri var kendisi evlenip boşanmış karşı taraf aldattığı için bitmiş 1 sene evli kalınmış çocuk yok. Biz ailecek geçmişten tanıyoruz kişileri.

Bizim ilişkimiz evlilik yoluna girdi ailem kabul etmiyor, kişi kötü biri olduğu için değil de aman insanlar ne der biz bunu nasıl kaldırırız vs gibi sebeplerle karşı tarafı da çok kıracak derecede ağır sözler sarf ederek ilişkimizi bitirmeye çalışıyorlar tek çaremiz yalnız olduğumu kabul edip sevdiğime gitmek çok yoruldum çok çaresiz kaldım Rabbime dualar ediyorum lütfen sizler de bana akıl veriniz öptüm.
Bir aile sadece evlenmiş boşanmış biri ile evleniyor diye çocuğunu reddetmez
.

Aileniz sizi okutmus ustunuze dusmus.Şimdi onlari birakip kacacakmisiniz cidden.Millete asil o zaman verecek cevaplari olmaz.Bekleyeceksiniz aileniz razi olana kadar bekleyeceksiniz.Ama sonrasindada hakli cikacaklar gibi anneler babalar cocuklarin goremedigini goruru bu yuzde 90 boyledir yuzde 10 yanilma paylari var

Nedense her ayrılan erkek eşi tarafindan boynuzlandigini iddia ediyor. Bunun doğruluğundan emin misiniz?
Eğer adama olan güveniniz tamsa 'bu benim hayatım, ölene kadar yanında olacağım, yasliyken bakacağım kişiyi seçmek benim hakkim' diye diretebilirsin. 35 sene önce benim anne tarafım da istememiş babamı, bosanmasindan dolayı. Bir de sormuşlar soruşturmuslar o adamdan aile babası olmaz demiş herkes 😅😅 sonuç olarak annem kimseyi dinlememiş evlenmiş ve çok mutlu
eşimin özellikle anneannesi de beni istememiş hiç tanımazlar ama kendisi her seferinde her fırsatta "ay bu gelinide en başta istemedik ama hepsinden iyi çıktı insan bilemiyor ki işte" der 🥴.
Bazen büyüklerin istememe sebebi cidden çok saçma şeyler olabiliyor.

Sevgili hanımlar aranıza yeni katıldım, kimine göre incir çekirdeği doldurmaz kimine göre harbi derttir belki ama benim bir derdim var boyumu aştı ağır geliyor..

2021 Eylül ayından beri görüştüğüm biri var kendisi evlenip boşanmış karşı taraf aldattığı için bitmiş 1 sene evli kalınmış çocuk yok. Biz ailecek geçmişten tanıyoruz kişileri.

Bizim ilişkimiz evlilik yoluna girdi ailem kabul etmiyor, kişi kötü biri olduğu için değil de aman insanlar ne der biz bunu nasıl kaldırırız vs gibi sebeplerle karşı tarafı da çok kıracak derecede ağır sözler sarf ederek ilişkimizi bitirmeye çalışıyorlar tek çaremiz yalnız olduğumu kabul edip sevdiğime gitmek çok yoruldum çok çaresiz kaldım Rabbime dualar ediyorum lütfen sizler de bana akıl veriniz öptüm.
valla aile her zaman bir sey biliyor da konusyordur. abim zorla kacırılıp evlenen ve boşanan bir kızla konusuyordu. benim ailem de istemedi hatta ne kadar yanlış bulsam da kıza çok ağır kelimeler kullandılar. abim ailemisini karşısına aldı ve evlenme yoluna girdi. sonra baam.. kız meğer bir çok kişiyle görüsüyormus. aileler hisseder yani 😂 kaldı ki ailenizin arkanızda olmadığı her evlilikte ezilir ve mutsuz olursunuz.

Açtığım konulardan benzer dertte olduğumuzu görebilirsiniz.
Ben bugün arkasından çok ağladığım o kişinin çok büyük bir ayıbını gördüm. İyi ki ailem karşı çıkmış ve olmamış dedim ki henüz 2 ay bile olmadı.
Şimdi de bu ayıp için ağlıyorum ama en azından onun peşinden gitmedim ailemi arkada bırakıp...
Bence öncelik aile olmalı, bizim göremediğimizi hissedemediğimizi onlar görüp hissediyor.

Bu zamanda eğitimini tamamlayan kariyer sahibi erkekler bile kendine denk olmayan kadın istemiyor. Birbirinizi her ne kadar seviyor olsanız da eğitim yönünden farklısınız şuan herşey iyi hoş gidiyor ama evlendikten sonra durumlar değişebilir. Bence ailenizi dinleyin ilerde pişman olabilirsiniz.

Walla ne yaparsan yap aileni ezip gitme
Sonra çok dövünürsün arkanda kimse olmayınca
Hayırlısı olsun diye dua et belki bu adam senin gözünü boyuyor bilemezsin belki daha iyisi çıkacak karşına
Aileni ezme aileni ezersen ezilirsin hayat zaten zor bide bı koca için yapayalnız kalma
İnan hiçbir erkek bı kadın için ailesini silmez

Öncelikle durumunuza çok üzüldüm.ben de çok benzer bir durum yaşadım elle tutulur bir neden olmadan ailem engel oldu ben de kaçmadım aradan uzun zaman geçti hala onu seviyorum unutamadım ama artık imkansız. Hayat sizin hayatınız iyi düşünün derim.

Ailenizi yok saymak, yalnız olmayı kabul ederek biriyle evlenmek hayatınızda yapacağınız büyük hatalardan biri olur. Çünkü hiç şaşmaz; yalnız olduğu bilinen insanın daha çok üstüne basılır. Hayatta bunun örneğini çook gördüm, hiç tersine rastlamadım.

X