Gebeliğe Hazırlık AGNUCASTON ile hamile kalan?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar Agnucaston kullanıp hamile kalan var mı içinizde?
merhaba. maşallah hamilesiniz, Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. bu ilaç mı vesile oldu hamile kalmanıza? bu ilacı nereden alabiliriz??

merhaba. maşallah hamilesiniz, Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. bu ilaç mı vesile oldu hamile kalmanıza? bu ilacı nereden alabiliriz??
Canim benim ben bu ilaci 6 ay sabah aksam kullandın çocuk veya adet düzeni için değil benim göğsümde 5mm fibrokist adında ağrılı kötü huylu olmayan kitle tespit edildi agri adet ve yumurtlama doneminde dayanilmayacak seviyede oluyordu genel cerrah verdi bu ilaci hayıt tohumu içerikli bir ilacmis icindede adet öncesi sendrom ve meme hassasiyet tedavisi için kullanıldığı yazıyor henüz hamile kalmadım meme agrım içinde iyi geldimi dersek e okadar şiddetli değil artık ama tamda geçtimi hayır ayrıca feci saçlarımı döktü bu ilaç kullanan çoğu kişide yapıyormuş doktor yazmasına gerek yok çünki devlet karşılamıyor eczaneden ücret ile alıyorsun en son geçen ay 26 tiydi öyle hatırlıyorum

Ben hayatımda hiç düzenli adet görmedim. Çok gergin sinirli idim. Doktor bana pms (adet öncesi gerginlik) için verdi. Asla ara vermeyeceksin en az 3 ay kullanacaksın dedi. Yoksa etkisini göremezsin dedi. Kullandığım ilk ay 30 günde adet gördüm. Sonraki ay 40. Günde ve ondan sonra yaklaşık 4 ay kullandım ve bir buçuk yıl hayatımda ilk defa 30 günde bir adet gördüm. Tabi bu esnada gebelik düşünmüyorum.

İşyerimde 41-42 yaşında bir ablayada başlattım. O menopoz başlangıcında. Menopoz başlangıcı ama FSH 7 küsürlerde :KK70: Doktor nasıl olur diyor. Onunda 4. Ayı.

Hayıt tohumu FSH ve LH hormonunun salgılandığı beyinde bulunan hipofiz bezini dolaylı yoldan etkiliyor. Bir hormonunuz eksikse yükseltiyor, fazla ise azaltıyor.
Bununla ilgili birçok bilimsel makale mevcut.
Kıllanma tüylenme sivilce yok ediyor. 18 ay kadar sanırım kullanımında sorun yok.

Bunun tohumunu aktardan alıp biraz öğütüpte çayını da yapabilirsiniz sabah akşam.

Ben bildiklerimi yazdım. Ben asla bırakmam bırakmayacağım. Siz mutlaka doktorunuza danışın yine de.

Bu bitki Hipokrat döneminde kullanılan şuan lokman hekimlerin macunlarında kullandığı bir bitki aynı zamanda. Ben İbrahim Saraçoğlu hocayı çok takdir ediyorum onunda çalışmaları mevcut bu bitki ile ilgili. :)
42 yaş menopoz donemi için erken bir dönem canım abla içiyor ama bu ilaç sayesinde değildir o bence

Canim benim ben bu ilaci 6 ay sabah aksam kullandın çocuk veya adet düzeni için değil benim göğsümde 5mm fibrokist adında ağrılı kötü huylu olmayan kitle tespit edildi agri adet ve yumurtlama doneminde dayanilmayacak seviyede oluyordu genel cerrah verdi bu ilaci hayıt tohumu içerikli bir ilacmis icindede adet öncesi sendrom ve meme hassasiyet tedavisi için kullanıldığı yazıyor henüz hamile kalmadım meme agrım içinde iyi geldimi dersek e okadar şiddetli değil artık ama tamda geçtimi hayır ayrıca feci saçlarımı döktü bu ilaç kullanan çoğu kişide yapıyormuş doktor yazmasına gerek yok çünki devlet karşılamıyor eczaneden ücret ile alıyorsun en son geçen ay 26 tiydi öyle hatırlıyorum
Rabbim şafi ismiyle şifa etsin inşallah faydası olur da o kitleyi ameliyat edemiyorlar mı

Rabbim şafi ismiyle şifa etsin inşallah faydası olur da o kitleyi ameliyat edemiyorlar mı
Yok canım 6 ayda bir usg ile kontrol ama ağrısı inanılmaz oluyor hz peygamberin hadisi var ya etsiz kemik ağrısı (diş) kemiksiz et ağrısı (meme) Allaha sığınırım çok zordur gerçekten öyle Allahım cümle hastalara Şafii adı ile şifa eylesin daha zoru ile sınav etmesin kurban olduğum yinede Elhamdülillah

Kesinlkle eğer bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışın. Kalp hastaları (kalbinde sorun olanlar) özellkle kullanamaz.
Çünkü bu bir hormon ilacı.
Fsh ve Lh sorunu olanlar, pko olanlar, regl düzsnsiz olanlar, yumurtlaması olmayanlar kullanıyor.
Önce adet düzene giriyor e haliyle fsh ve lh hormonları düzene girince yumurtlama meydana geliyor hormonlar düzene girdiği için de gebelik gerçekleşiyor ..
Benim araştırma sonucum bunu gösteriyor.
Ama şu an tiroid sorunum çıktığı için içemicem, sizlere faydalı olmak isterim araştırdıklarımı sizlerle paylaşıyorum.
Merhaba bende bu ilaçtan kullanıyorum adetten sonra başladım birde troid ilacı kullanıyorm ikisini bir kullanamıyormuyuz?

Kızlar merhaba, buayın 9unda randevum vardı dra, geçen ay yumurtlama olmadı sanırım diye progesteron tahlil vermiştim, 9.9çıkmıştı,yorumlatmaya gidememiştim, nette araştırdım ama kimisi 5üzeri yumurtlama oluyor, kimisi 10üzeri demiş.

Neyse buay gittim yumurtlama günüm 6sıydı 9unda gittim dra, hem baktı geçen ayki sonuca ,sınırda dedi, geçen ay yumurtlamışta olabilirsin olmamışta dedi,, sonra baktı ultrasonla, rahim iyi yumurtalıklarda iyi dedi,
aaa yumurtamı var dedim, evet var ama çatlamış atılmış bak burdalar dedi, tabi yumurtlama günümden öncesinde ilişki olduğu için pekte ümit bağlamadım, fos bu ay dedim, drda öyle deme spermler 2,3gün yaşıyo sonuçta :)

Neyse Dr dediki sana yumurta güçlendirici vericem 2,3ay kullan, folikasitede devam et dedi, nasip olursa 2 3aya hamilesin dedi:)...

sevindim bakalım hayırlısı ....

Mayıstan beri deniyoruz biz,nasipse 3.cü çocuk istiyoruz,, kimyasal geçirdim ilk ay yani haziranda,,

Benim adetlerim çok düzenlidir hiç gününü şaşmaz, yumurtlamamıda olan akıntımdan anlıyorum, hatta 2ay önce gittiğimde dra, takvime göre yumurtlama günümden bigün sonraydı, ve Dr bana yumurta çatlamış pörsümeye başlamış demişti,demekki dün yumurtlamışsın demişti, yani takvim doğru gösteriyordu:)
Ama geçen ay ilk defa hiç akıntım olmamıştı, oyüzden dedim yumurtlamadımmı acaba, dra 21.ci gün gidip progesteron testi yaptırdım. Demekki belkşde gerçekten yumurta çatlamadı. ..

Neyse Şimdi ben bu drun verdiği agnucaston hapını aldım, ama daha başlamadım kullanmaya, drda nezaman başlıycamı söylememişti, araştırdım adetin 3.cü günü başlanacak yazıyor oyüzden bekliyorum ,döngüm 25günde bir oluyorum, bat 20ekim ...başlamamak iyi bir fikirmi acaba, şimdi başlarsam yumurtada yokya neye fayda olucakki boşa gidicek dedim, adetten sonra başlıyım. Yumurtlamadan sonra kullanan oldumu aranızda, yoksa herkez adetten sonramı başlıyor. Aydınlatırsanız sevinirim 🙏

Son düzenleme:
Ben hayatımda hiç düzenli adet görmedim. Çok gergin sinirli idim. Doktor bana pms (adet öncesi gerginlik) için verdi. Asla ara vermeyeceksin en az 3 ay kullanacaksın dedi. Yoksa etkisini göremezsin dedi. Kullandığım ilk ay 30 günde adet gördüm. Sonraki ay 40. Günde ve ondan sonra yaklaşık 4 ay kullandım ve bir buçuk yıl hayatımda ilk defa 30 günde bir adet gördüm. Tabi bu esnada gebelik düşünmüyorum.

İşyerimde 41-42 yaşında bir ablayada başlattım. O menopoz başlangıcında. Menopoz başlangıcı ama FSH 7 küsürlerde :KK70: Doktor nasıl olur diyor. Onunda 4. Ayı.

Hayıt tohumu FSH ve LH hormonunun salgılandığı beyinde bulunan hipofiz bezini dolaylı yoldan etkiliyor. Bir hormonunuz eksikse yükseltiyor, fazla ise azaltıyor.
Kıllanma tüylenme sivilce yok ediyor. 18 ay kadar sanırım kullanımında sorun yok.

Bunun tohumunu aktardan alıp biraz öğütüpte çayını da yapabilirsiniz sabah akşam.

Ben bildiklerimi yazdım. Ben asla bırakmam bırakmayacağım. Siz mutlaka doktorunuza danışın yine de.

Bu bitki Hipokrat döneminde kullanılan şuan lokman hekimlerin macunlarında kullandığı bir bitki aynı zamanda. Ben İbrahim Saraçoğlu hocayı çok takdir ediyorum onunda çalışmaları m

Bu bitki Hipokrat döneminde kullanılan şuan lokman hekimlerin macunlarında kullandığı bir bitki aynı zamanda. Ben İbrahim Saraçoğlu hocayı çok takdir ediyorum onunda çalışmaları mevcut bu bitki ile ilgili. :)
merhaba sıze ozelden yazmaya calısıyorum ama yazamadım bısey danısacaktım

X