Ağız kokusu

aspirinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
973
1
merhaba.. benim ağzım - nefesim de koku oluşuyor bununla ilgili dişçiye gittim çürük olan dişlerimi yaptırdım ama bu kokudan kurtulamadım.. dişlerimi düzenlide fırçalıyorum.. özellikle sabah uyandığımda çok ağır oluyor.. diş eti kanamasıda var önceki cevaplarınızda diş taşından olduğunu söylemişsiniz.. bu kanlı durumdan mı oluyor acaba bu koku.. ama kan yokkende kokuyor ağzım.. senağlama

merhaba.. benim ağzım - nefesim de koku oluşuyor bununla ilgili dişçiye gittim çürük olan dişlerimi yaptırdım ama bu kokudan kurtulamadım.. dişlerimi düzenlide fırçalıyorum.. özellikle sabah uyandığımda çok ağır oluyor.. diş eti kanamasıda var önceki cevaplarınızda diş taşından olduğunu söylemişsiniz.. bu kanlı durumdan mı oluyor acaba bu koku.. ama kan yokkende kokuyor ağzım.. senağlama

fırçalamanın yanında dişlerin ara yüzlerini temizleyebilmek için diş ipide kullanın.gece yatmadan önce fırçalamaya özellikle özen gösterin.fırçalama işleminden sonra bişey yememeye dikkat edin.hala koku sorununuz devam ederse mutlaka bir kulak boğaz doktoruna gidin.kronik faranjit sorununuz varsa o zamanda koku oluşabilir

fırçalamanın yanında dişlerin ara yüzlerini temizleyebilmek için diş ipide kullanın.gece yatmadan önce fırçalamaya özellikle özen gösterin.fırçalama işleminden sonra bişey yememeye dikkat edin.hala koku sorununuz devam ederse mutlaka bir kulak boğaz doktoruna gidin.kronik faranjit sorununuz varsa o zamanda koku oluşabilir

merhaba ..aynı sorun bende de mevcut ne yazıkki..çalışan bir insanım ve insanlarla diyalog içerisindeyim..sırf ağız kokum yüzünden hergün 1 paket draje naneli sakızlardan tüketiyorum..çünkü çok rahatsız oluyorum..2 adet 20 lik dişim vardı çürük..onlardandır diye düşündüm ikisinide çektirdim..ama hala devam ediyor..ama konuyu açan arkadaşa kbb cıya görün demişsiniz???anlayamadım..:KK43:

mafoldumben

fırçalarken kanama oluyorsa diş etlerinizde sorun vardır...bir uzmana gidip diş taşlarını temizletmek ve tedavi olmak gerekir..diş eti hastalığı çok sinsidiraklinialirimsmile..ayrıca Ebru Şallı'nın programına katılan bir diş doktoru "yatmadan hemen evvel dişlerimizi az bir macunla fırçalayıp suyla çalkalamadan fazla macunu tükürmemiz gerektiğini" söylemişti...sabahları ağız kokusunu ve diş eti rahatsızlığını önlüyormuş...daha önce bunu bir doktor yakınımdan öğrenip burada bir konuya yazmıştım ve tepki almıştım...bu doktorda aynı şeyi söyleyince tekrar yazmak istedim...ben şöyle uyguluyorum yemekten sonra dişlerimi normal şekilde fırçalayıp suyla çalkalıyorum..yatmaya yakın az bir macunu fırçayla dişlerime yediriyorum sonra da tükürüyorum...bunu bir deneyin sabah farkı hissedeceksiniz...ayrıca diş macunlarının ağız yapısına uygun üretildiğini böyle yapmanın zararlı olmadığını söylemişti dr....

merhaba ..aynı sorun bende de mevcut ne yazıkki..çalışan bir insanım ve insanlarla diyalog içerisindeyim..sırf ağız kokum yüzünden hergün 1 paket draje naneli sakızlardan tüketiyorum..çünkü çok rahatsız oluyorum..2 adet 20 lik dişim vardı çürük..onlardandır diye düşündüm ikisinide çektirdim..ama hala devam ediyor..ama konuyu açan arkadaşa kbb cıya görün demişsiniz???anlayamadım..:KK43:

mafoldumben

kbb (kulak burun boğaz doktoru demek.)faranjiti olan hastalarda da ağız kokusu olabiliyor.
yeemeklerinizdeki baharat ve düzenli fırçalama yapmamakda ağız kokusuna neden olabilir

kbb (kulak burun boğaz doktoru demek.)faranjiti olan hastalarda da ağız kokusu olabiliyor.
yeemeklerinizdeki baharat ve düzenli fırçalama yapmamakda ağız kokusuna neden olabilir

vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim en kısa zamanda bir kbb cıya görüneceğim..

bende hep ağız kokusu çekiyordum özelliklede sabah kalkınca.kbb gittim meğer bademcik taşlarından oluyormuş ben artık o taşları aklıma geldikce yada kokuyu hissedince temizliyorum o cıkan şeyler inanılmaz kötü kokuyor sizinde böyle sorununuz olmasın

bende hep ağız kokusu çekiyordum özelliklede sabah kalkınca.kbb gittim meğer bademcik taşlarından oluyormuş ben artık o taşları aklıma geldikce yada kokuyu hissedince temizliyorum o cıkan şeyler inanılmaz kötü kokuyor sizinde böyle sorununuz olmasın

nasıl temizliyorsunuz acaba doktoramı, yoksa kendinizmi yapıyorsunuz,yapıyorsanız nasıl yapıyorsunuz benim kızımdada ağız kokusu var tok olsa dahi kokuyor

ben dr gittiğimde kenardan gözüküyordu dr sadece taşın var o kuku yapar dedi. bişey yapmadı bi ilaç falan vermedi ben netten araştırdım ne miş diye çünki ilk defa duymuştum bi yerde yurt dışında temizleme setleri oldugu ama türkiye olmadığını yazıyordu bende sordum yok dediler. ben sonra o gözükeni bi çubukla düşürttüm aman o ne kokuydu.hep bademciklerime boğazıma bakınca öğrendim yerlerini boğazınızdaki çukarlara bakterilerin dolmasıyla oluşuyormuş.şimdi bi suluboya fırçasının arkasını bu iş için kullanıyorum onların dışı kaygan boyalı olduğu için boğazımı açıtmıyor çizmiyor arasıra onla dürtüklüyorum düşüyor ben böyle çözüm buldum

birde boğazınıza bakın düzgün pürüzsüzse bademçik taşı olmuyor benimki pütürlü bozuk görüntüsü var boğaz incelemelerinde bulundum :)

Diş hekimi hanım da gelince doğrular ya da yanlışım varsa düzeltir. Ağız konusu sinüzüt nedeniyle sürekli geniz akıntısından da olabilir, şeker hastalığından da olabilir, bazı mide rahatsızlıklarından da olabilir.
Diş ve dişetlerinde hiçbir problem yoksa bu konular da olasılık olarak gözönüne alınmalı.

ağız kokusunu yıllardır çeken biri varsa ve hala sorunu çözemediyse bır yer buldum tanısı konuluyormus yanıma gıdecek bayan arkadas arıorum ilgilenen varsa mail adresimi yazarım?

diştaşı dişetinde derin bir cep oluşumuna neden oluyor.bu bölgeyi düzenli fırçalayarak temizlemezseniz, gittikçe cep derinliğiniz artıyor.3mm yi geçdiğinde ise artık fırça ile o bölgeye ulaşamıyorsunuz.bu aşamada doktor tarafından temizlenmesi gerekir.cepdeki ve dişteki birirkim arttıkça kanama ve diştaşı evresi başlıyor.ağız kokusuda buna eşlik eder.iyi bir temizleme ve düzenli diş fırçalama ile bu sorundan kurtulabilirsiniz

Dişinizi fırçaladığınız halde, naneli sakızlar çiğnediğiniz halde koku geçmiyorsa sorun mideden olabilir. Bununda bi çözümü varmış "Freshies" adında bitkisel bi ürün... Yalnız sadece 6 saat etkiliymiş...

çürük dişlerinizi yaptırmışsınız ama diştaşı yapıldımı o konu hakkında bilgi vermemişsiniz.hala kanama devam ediyorsa sağlıklı bir dişetine sahip olmadığınız için koku devam ediyor olabilir.boğazınızda faranjit sorununuz varsa yine ağız kokusu oluşabilir.bir daha kontrolden geçmenizi öneririm

X