Jinekoloji Adet düzensizliği yardımcı olursanız sevinirim:)

nurumsum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2023
2
0
19
Öncelikle herkesin yeni yılını kutluyor sağlıklı ve mutlu seneler diliyorum.
Yaşım biraz küçük yaklaşık 2-3 sene önce ilk reglimi oldum ancak o zamandan beri sürekli düzensiz oluyor bunun için yaklaşık 3-4 defa doktora gittim ve bana doğru düzgünce birşey demediler kilo almamam gerektiğini normal olduğunu söylediler ve sürekli aynı hapı verdiler verdikleri hapı bir süre kullandım yaklaşık bir kaç ay öncede kullandım ve bu hapın bende çok fazla kıllanma yaptığını fark ettim elmacık kemiklerimde,çenemde,boynumda görünür biçimde kıllar çıkmaya başladı bende hapı bırakmaya karar verdim ama adetimin düzene girmesi için ne yapabilirim bilmiyorum yardımcı olabilir misiz lütfen

Yaşın daha küçük. Ben de senin gibi neden olmuyorumlarla çok doktor gezdim, o haplardan kullandım boşu boşuna, çenemin altı kıl doldu mesela. En son gittiğim doktor bana açık açık 20/ 21 yaşına kadar normal karşılıyoruz, kist vs olmadığı sürece. Evli değilsin çocuk istemiyorsun şuan doğal olarak o yüzden boşu boşuna bu ilaçları kullanıp hormonlarını bozma demişti. En büyük pişmalığımdır.
Tiroit değerlerine baktırmanı öneririm. Onlar da yolundaysa kafana takma, bitkisel şeyler deneyebilirsin; biberiye çayı, adaçayı gibi.

Yaşın daha küçük. Ben de senin gibi neden olmuyorumlarla çok doktor gezdim, o haplardan kullandım boşu boşuna, çenemin altı kıl doldu mesela. En son gittiğim doktor bana açık açık 20/ 21 yaşına kadar normal karşılıyoruz, kist vs olmadığı sürece. Evli değilsin çocuk istemiyorsun şuan doğal olarak o yüzden boşu boşuna bu ilaçları kullanıp hormonlarını bozma demişti. En büyük pişmalığımdır.
Tiroit değerlerine baktırmanı öneririm. Onlar da yolundaysa kafana takma, bitkisel şeyler deneyebilirsin; biberiye çayı, adaçayı gibi.
Cevabınız için çoook teşekkür ediyorum tiroid degerlerime baktırdım onlar da normal çıkmıştı. peki bu çene altı killanmasi için ne önerirsiniz siz ne yapmıştınız

Cevabınız için çoook teşekkür ediyorum tiroid degerlerime baktırdım onlar da normal çıkmıştı. peki bu çene altı killanmasi için ne önerirsiniz siz ne yapmıştınız
Bir sey öneremiyorum malesef. İki üç taneyse ellemeyin. Çoğalıyor
İğneli epilasyon tek çözümü sanırım

X