Çocuk Hastalıkları acil yardımınıza ihtiyacım var..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

esperanzaa

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
2.691
660
bundan 2 hafta önce bebeğim bir gün yatarken aniden kaskatı kesildi, elleri bacakları, çenesi tamamen kasıldı. nefes alamadı, gözlerinden yaşlar aktı. bu durum 1 dakikadan az sürdü. daha sonra 2 kez daha tekrarladı. doktor doktor gezdik. alanında en iyi doktorlara gittik bütün tetkikleri yapıldı, hiçbir şey bulunamıyor. doktorlar bebeğimin gayet sağlıklı olduğunu söylüyor. bu olay meydana geldiğinde bebeğim neredeyse ölümden dönüyor nefesi kesildiği için mosmor oluyor, ben panikten çırpınıyorum, elimden bişey gelmiyor.
benzer bir durumla karşılaşan, duyan bilen var mı???

Çok geçmiş olsun.. Çocuğunu kesinlikle gözünün önünden ayırma tekrarlarsa mutlaka havaya kaldır bir iki kez silkele ve mutlaka nedenini herhangi bir üniversite hastanesine giderek bul arkadaşım. Basit bir şeyde olabilir hemen panikleme sonuçta çocuk öyle büyüyecek ama için rahat olsun. Özellikle neden morardığını araştır. Çünkü beklenmedik şekilde uzun süreli nefes durmasında morarma gerçekleşir. Aklında bulunsun..

bu durum sürekli mi oluyor.ailende böyle bir şey yaşayan var mı.arkadaşın dediği gibi üniversite hastanelerine götürmelisin.ama hep iyi şeyler düşün.onu yalnız bırakma.bizi de haberdar et.

öncelikle geçmiş olsun.
bebeğin çok küçükmüş daha. kan tahilili filan yapıldı mı?
birde o kasılma anında bebeğin boş mu bakıyor. çok küçük ama boşluğa anlamsız bakar gibi.
kasılma anında ateşi var mı kontrol et.
ailede epilepsi hastası var mı?
seni korkutmak için yazmadım sakin panikleme.
tam olmasa da benzeri bir durum yaşadım.
oğlum 17 aylık. bir kaç hafta önce ateşlendi ve ateşi düşmesi. dr. götürdük ilaç yazıp eve gönderdi.
gece boyu ateşi 38 altına düşmedi. ve kasılma yaşadı. bütün vücudu kasıldı,titredi ve bağırarak ağladı. hastaneye gittik ateşini iğneyle düşürüp eve yolladılar.
kasılma nedeni ani ateş yükselip düşmesi dedi doktor.
ertesi gün hiç ateşi yokken durduğu yerde 3 kere aynı şey oldu.
ve o gece sabaha karşı 1 kez uzun ardından kısa kısa olunca tekrar hastaneye koştuk.
kan tahlili yapıldı temiz çıktı.
beyinden EEG çekildi temiz çıktı.
ama nedenini bulamadılar, ordaki nöroloji uzmanının sorduğu soruları sordum sana.
epilepsi değil dedi. bilinç kaybı yaşıyormuş o zaman.
tekrar olmadı çok şükür ama sebebini kendim çözdüm.
ilk gittiğimiz dr. aferin plus+zinco+reflor verdi.
hepsini birlikte içince yaptı. en son hastanede kaldığımız gün ilaç içmedi ve kasılma olmadı.
o günden sonra olmadı çok şükür.
sonra bunu başka bir doktora sorduk ilaçların ağır geldiğini söyledi.
panik yapma ama durduk yere olduğu için başka dr. götürmeni tavsiye ederim.

evet son zamanlarda sürekli üniversite hastanesindeyiz zaten, doktoru prof. ve alanında uzman biri.
eegsi temiz çıktı bebişimin. doktorlar epilepsiden şüphelenmiyor. nedeni bilinmeyen kasılma teşhisi kondu. kan tahlilini sormuşsunuz, evet kan tahlilleri yapıldı herşeye bakıldı hastanede bile yattık. beyin ultrasonu dahil her tür nörolojik tetkik yapıldı. şuanda yapılabilecek başka bir tahlil test vs kalmadı. sadece bebeğinizi gözleyin dediler. gözlüyorum zaten sürekli. elimden bişey gelmiyor, çıldırmak üzereyim

öncelikle geçmiş olsun.
bebeğin çok küçükmüş daha. kan tahilili filan yapıldı mı?
birde o kasılma anında bebeğin boş mu bakıyor. çok küçük ama boşluğa anlamsız bakar gibi.
kasılma anında ateşi var mı kontrol et.
ailede epilepsi hastası var mı?
seni korkutmak için yazmadım sakin panikleme.
tam olmasa da benzeri bir durum yaşadım.
oğlum 17 aylık. bir kaç hafta önce ateşlendi ve ateşi düşmesi. dr. götürdük ilaç yazıp eve gönderdi.
gece boyu ateşi 38 altına düşmedi. ve kasılma yaşadı. bütün vücudu kasıldı,titredi ve bağırarak ağladı. hastaneye gittik ateşini iğneyle düşürüp eve yolladılar.
kasılma nedeni ani ateş yükselip düşmesi dedi doktor.
ertesi gün hiç ateşi yokken durduğu yerde 3 kere aynı şey oldu.
ve o gece sabaha karşı 1 kez uzun ardından kısa kısa olunca tekrar hastaneye koştuk.
kan tahlili yapıldı temiz çıktı.
beyinden EEG çekildi temiz çıktı.
ama nedenini bulamadılar, ordaki nöroloji uzmanının sorduğu soruları sordum sana.
epilepsi değil dedi. bilinç kaybı yaşıyormuş o zaman.
tekrar olmadı çok şükür ama sebebini kendim çözdüm.
ilk gittiğimiz dr. aferin plus+zinco+reflor verdi.
hepsini birlikte içince yaptı. en son hastanede kaldığımız gün ilaç içmedi ve kasılma olmadı.
o günden sonra olmadı çok şükür.
sonra bunu başka bir doktora sorduk ilaçların ağır geldiğini söyledi.
panik yapma ama durduk yere olduğu için başka dr. götürmeni tavsiye ederim.

çok geçmiş olsn cnm
biz bebeğimizi 4 farklı doktora götürdük. en son götürdüğümüz ege üniversitesinde pediatrik nöroloji profesörü, alanında en iyi hekimlerden biri. her tür tetkiki yaptırdı sağolsun ama hiçbirşey bulunamıyor. herşey normal görünüyor

bu durum sürekli mi oluyor.ailende böyle bir şey yaşayan var mı.arkadaşın dediği gibi üniversite hastanelerine götürmelisin.ama hep iyi şeyler düşün.onu yalnız bırakma.bizi de haberdar et.

hyr sürekli olmuyor, 3 kez oldu şu ana kadar..
ailemizde böyle bir durum yaşayan yok. zaten hala sebebi anlaşılamadı yaşadığımız şeyin

eeee başka kimse yok mu benzer bir durum yaşayan... ?????
dün gece yine sabahladım miniğimin başında. çok halsizim. ne zamana kadar böyle olucak, çok yoruldum ben:KK50:

çok geçmiş olsn cnm
biz bebeğimizi 4 farklı doktora götürdük. en son götürdüğümüz ege üniversitesinde pediatrik nöroloji profesörü, alanında en iyi hekimlerden biri. her tür tetkiki yaptırdı sağolsun ama hiçbirşey bulunamıyor. herşey normal görünüyor

çok şükür canım. testlerinin temiz çıkmasına sevindim.
insan nedeni bulunamayınca deli oluyor seni anlıyorum.
bana birkaç kişnin dediği bir şey var.
aklıma geldi seninle paylaşayım ddim.
acaba o kasılma olduğunda karnına şiddetli bir sancı ağrı giriyor,
derdini anlatamadığı için o acıyla kasılıyor olabilir.
biz bile aynı şeyi yaşasak karnımız ağrısa ne kadar kıvranıyoruz, bebekler çok küçük.
kasılma yaşarsan eğer karnını kontrol et.
elinde tutup bir bak ve kulağını daya bakalım.
birde eğer yapabilirsen kasılma sonrasında hemen kulaktan ateşini yok.
önemli birşeyi olduğunu düşünmüyorum.
allaha emanet olsun yavrularımız.
gelişmeleri yaz merak ediyorum.

çok şükür canım. testlerinin temiz çıkmasına sevindim.
insan nedeni bulunamayınca deli oluyor seni anlıyorum.
bana birkaç kişnin dediği bir şey var.
aklıma geldi seninle paylaşayım ddim.
acaba o kasılma olduğunda karnına şiddetli bir sancı ağrı giriyor,
derdini anlatamadığı için o acıyla kasılıyor olabilir.
biz bile aynı şeyi yaşasak karnımız ağrısa ne kadar kıvranıyoruz, bebekler çok küçük.
kasılma yaşarsan eğer karnını kontrol et.
elinde tutup bir bak ve kulağını daya bakalım.
birde eğer yapabilirsen kasılma sonrasında hemen kulaktan ateşini yok.
önemli birşeyi olduğunu düşünmüyorum.
allaha emanet olsun yavrularımız.
gelişmeleri yaz merak ediyorum.

saol cnm, bi daha olursa ki inşallah olmaz, dediğini denerim bakalım.
yavrum nefessiz kalıp boğulacak die çok korkuyorum

inşallah olmaz canım.
peki dr. kasılma anında ne yapman gerektiğini söyledi mi?
nefessiz kalıyor demişsin hani sarsmak ne kadar doğru?

inşallah olmaz canım.
peki dr. kasılma anında ne yapman gerektiğini söyledi mi?
nefessiz kalıyor demişsin hani sarsmak ne kadar doğru?

doktor videosunu çekmemi söylüyor. görmek istiyorlar nasıl bir kasılma olduğunu. o panikle nasıl yapıcaksam artık bunu.sebebini hala bulamadılar yaa çıldırmak üzereyim.

aynısını bizden de istediler canım. ama bir daha tekrarlanmayınca çekemedik.
cep yada foto makinasını yanında tut sürekli ve kısa da olsa çekmeye çalış.
inşallah bir daha tekrarlanmaz canım. peki bu kasılma ne kadar ara ile oldu.

ve lütfen sakin ol kolay değil çok iyi anlıyorum,
testlerde birşey çıkmamış.
kullandığı bir ilaç var mı?

yegenım 1 yasına yakındı,erken dogum sebebıyle bagırsakları dısarda dogmustu(gobek derısı olusmadıgından)uzun sure tedavı amelıyat derken o gun cok neselıydı..oyunlar oynadık ben ablam ve yegenımın annesı olan ablam..gulustuk eglendık derken yegenımın bır anda nefesı kesıldı ve kaskatı kaldı..sok olduk yattıgı yerde hareketsız gozler acık ama kıpırdamadan kalakaldı yavrum..annem hemen ayaklarından tutup ters cevırdı bas assagı yok kendıne gelmedı,tokatladı yok,ıgne batırdı yok,hırpaladı yok,ablam yavrum ölüyo dıye feryad fıgan...yok yok ne yaptıysak cocouk nefes almıyo...kanepenın ustune yatırdık ve öldüğünden emındık,babamı cagırdık iş yerınden aradan 15 dk ya yakın bır zaman gectı ve bu sure zarfında ne nefes aldı ne kıpırdadı.. hepımız aglıyoduk o günü ölsem unutmam heralde...derken bır anda yegenım bır cıglık attı..sankı alamadıgı onca nefes bır cırpıda cıkıverdı agzından..suyun altında uzun zaman durmusta bır anda dısarı cıkmıs gıbı...

o nefesınden sonra o vakte kadar moraran vücüdu normale döndü,atan beti benzi yerıne geldı...o gune kadar ara ara cok agladıgındaa oluyodu ama ugunur gıbı hanı kendınden gecercesıne bısey gıbı olurdu..dr a goturdugumuzde ya kansızlık ya kalp te bır sorun olabılır dedıler..ıkısındede bısey cıkmadı..sonrada bıdaha olmadı...

Allah kımseyı sınamasın cok cok zor..

aynısını bizden de istediler canım. ama bir daha tekrarlanmayınca çekemedik.
cep yada foto makinasını yanında tut sürekli ve kısa da olsa çekmeye çalış.
inşallah bir daha tekrarlanmaz canım. peki bu kasılma ne kadar ara ile oldu.

ve lütfen sakin ol kolay değil çok iyi anlıyorum,
testlerde birşey çıkmamış.
kullandığı bir ilaç var mı?

ilk kasılma ve ikincisi arasında 9gün var. 3.sü 2gün sonra yani 11.günde oldu. telefonum sürekli yanımda zaten. kullandığı bir ilaç vs yok. ailede de benzer bi sorun yok kimsede. bebeğimin gelişimi de çok normalmiş herşey yolunda görünüyor şuan. beyin ultrasonu, eegsi herşeyi çekildi. kan tahlilleri de normal.

yegenım 1 yasına yakındı,erken dogum sebebıyle bagırsakları dısarda dogmustu(gobek derısı olusmadıgından)uzun sure tedavı amelıyat derken o gun cok neselıydı..oyunlar oynadık ben ablam ve yegenımın annesı olan ablam..gulustuk eglendık derken yegenımın bır anda nefesı kesıldı ve kaskatı kaldı..sok olduk yattıgı yerde hareketsız gozler acık ama kıpırdamadan kalakaldı yavrum..annem hemen ayaklarından tutup ters cevırdı bas assagı yok kendıne gelmedı,tokatladı yok,ıgne batırdı yok,hırpaladı yok,ablam yavrum ölüyo dıye feryad fıgan...yok yok ne yaptıysak cocouk nefes almıyo...kanepenın ustune yatırdık ve öldüğünden emındık,babamı cagırdık iş yerınden aradan 15 dk ya yakın bır zaman gectı ve bu sure zarfında ne nefes aldı ne kıpırdadı.. hepımız aglıyoduk o günü ölsem unutmam heralde...derken bır anda yegenım bır cıglık attı..sankı alamadıgı onca nefes bır cırpıda cıkıverdı agzından..suyun altında uzun zaman durmusta bır anda dısarı cıkmıs gıbı...

o nefesınden sonra o vakte kadar moraran vücüdu normale döndü,atan beti benzi yerıne geldı...o gune kadar ara ara cok agladıgındaa oluyodu ama ugunur gıbı hanı kendınden gecercesıne bısey gıbı olurdu..dr a goturdugumuzde ya kansızlık ya kalp te bır sorun olabılır dedıler..ıkısındede bısey cıkmadı..sonrada bıdaha olmadı...

çok geçmiş olsun.. neyse ki tekrarlanmamış bu olay. bizimki 3 kez tekrarladı. çok korkunçtu çokkk

rabbim bağışlamış size. korku içinde okudum. rabbim bir daha yaşatmasın inşallah.

ilk kasılma ve ikincisi arasında 9gün var. 3.sü 2gün sonra yani 11.günde oldu. telefonum sürekli yanımda zaten. kullandığı bir ilaç vs yok. ailede de benzer bi sorun yok kimsede. bebeğimin gelişimi de çok normalmiş herşey yolunda görünüyor şuan. beyin ultrasonu, eegsi herşeyi çekildi. kan tahlilleri de normal.

çok şükür birşey çıkmamış. o nedenle sordum ilacını. ağır gelebilir diye.
ben hastanede kan tahlili sonucunu beklerken hüngür hüngür ağlamıştım. ödüm patladı.
rabbim yavrularımıza sağlık versin.

rabbim bağışlamış size. korku içinde okudum. rabbim bir daha yaşatmasın inşallah.

ben hastanede kan tahlili sonucunu beklerken hüngür hüngür ağlamıştım. ödüm patladı.

amin cnm. Allah kimseyi yavrusuyla sınamasın.. sürekli düşünüyorum. olayın olduğu günlerde normalden farklı ne yapıyorum ne yiyorum vs. ama yok hiçbişey yok

amin cnm. Allah kimseyi yavrusuyla sınamasın.. sürekli düşünüyorum. olayın olduğu günlerde normalden farklı ne yapıyorum ne yiyorum vs. ama yok hiçbişey yok

canım öncelikle çok geçmiş olsun,umarım bir daha yaşamazsınız bu durumu.
ben böyle bir durum yaşamadım ama,oğlumun ateşi 38 e çıktığı anda 40 a kadar yükselmeye devam eder o yüzden havaleden çok korkarım.araştrımıştım o sebeple.
böyle durumlarda bebeğiniz nefes alamazsa yüzüne kuvvetlice üfleyin ,3-4 kez...kendine gelip nefes almaya başlıyorlarmış.doktorumuz tavsiye etmişti.
ve lütfen sarsmayın,yerinden kıpırdatmak her zaman çare değil,tam tersi bir etki de olabilir...

X