dayanacak gücüm kalmadı

elemegim goznurum

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2024
17
3
50
Öncelikle hepinize merhaba iyi geceler ben nelli bir yaşa gelmi üç çocuk annesi bir bayanım esim evliligimizden buyana he yurt dıslarında calisti ve yaklasik 11 yıl önce bi ülkeye calisiyorum diye gitti gidis o gidis baslarda para ginderdi ilgilendi sonralari yan yatti camura batti derken hemen hemen iki yildan bu yana hic maddi destegi yokbirak maddi destegi manevi destegide yok aramayi kesti teli engelledi derken cocuklarima uc evlat ananiza bakamiyormusunuz beni rahat birakin ben burda kendime yrni bi duzen kurdum demis dunyalar basima yikildi elde avucda ne varsa kendimce gecindim ama rahatsizliklarim cikmaya basladi yuksek tansiyon ve kalp yetmezligi ustune birde narsist bir kocanin atil yılki ati gibi terk ettigi ise yaramaz bir es olmak cok agirima gitti depresyona girdim anne babasina baktirtti öldüler cenazelerini bile ben kaldirdim annesini ellerimle yikadim kefenledim babasinin cenazesinin yannida kuran nı okidim evlatlarini buyuttum okuttum her biri bi yerde kendi islerinde guclerinde ikisi evli gelinler var neyse rahatsizlaninca buyuk oglum geldi evimi kapatti esyalarimi satti dagitti evi bosalttik kiradaydim zaten uc odali kocaman evden simdi gelinin yaninda sadece üc göz cekmeceye sığan bir valiz kiyafetim ve iplerimle buradayim kocama ulastim bosanalim diyorum yanasmiyor cocuklarina vekalet vermiyor oradanda bir yazi evrak gondermiyor ben acayim dedim avukat ucreti dunya para barodan talep ettim yaklasik uc yildir rahmetli annem vefat edince annemin babadan kalacak koyde mirasi var dayi ve teyzelerim sag biz annem vefat ettigi icin kardeslerimle mirasciyiz dayi ve teyzelerim mahkemelik oldular dedemin mirasini paylasamiyorlar mecburen bizde bu davanin icine cekildik paylasim olmadigi icin uzerimde anneden pay gorundugunden tau cikiyor ama bu tapu annem dayimlarla bolusecek sonrasinda anneme dusecek gunumuz fiyati 200 bin biz dort kardes elli bin normal elli yani iki yada hemen hemen uc asgari ucret fiyati oyle aman aman bi para degil hos keske az yada cok dusseydide ben o parayla avukat tutabilseydim gercekten detayli yazamiyorum ama artik bazen dayanacak gucum kalmiyor gelinin gözünün icine bakmaktan yoruldum agzımla kus tutsam yaranamiyorum kucuk bi torunum var ona kiyamiyorum ogluma destek olayim diyorum bari bakici parasi vermesinler yoksa bi yatili hasta bulurum cikar giderim bakici olarak ama cikip gidersem oralarda rahatsizlanirsam bu kez oglumda bana evini acmaz diye korkuyorum bosansam hic degilse belki kafama gore bi beyle evlenirim inanin evliligi nefis icin degil nefes icin bir birimize dayanak oluruz yine ayri evim tencerem tavam mutfagim olur bi odam olsa kafi derim aslinda anlatmak yazmak istedigim o kadar cok sey varki sigmaz yaz yaz bitmez allah rizasi icin baba derdime drman olacak biravukat varsa lutfen sesimi duysun takatim kalmadi dayanamiyorum

çok üzüldüm inanın. senelerce yalnız kalmışsınız, keşke davayı bir şekilde açabilseniz. ama boşanmakta pahalı bu devirde, bir de çekişmeli olursa yıllarca sürüyor. çocuklarınıza sığınmaktan başka yapacağınız bir şey yok.
siz 50 yaşındaysanız, teyzeleriniz dayılarınız 65-70 civarıdır. zaten bir ayak çukurda neyi paylaşamıyorlar anlamadım. herkes hakkı neyse onu almıyor mu?
gelin hanıma neden yaranamıyorsunuz aranızda bir şey mi geçti? diğer çocuklarınızla aranız nasıl?

Çok üzüldüm ama sanki avukatsızda olur bu iş. Allah yardımcınız olsun.
Malesef olmuyor sebebi yurt dışında olması ile alakalı dediler bende bunu anlamıyorum suan yazarken bile ağlıyorum ben kendime engel olamiyorum daha anlatmaya kalmadan agliyorum elim ayagim titriyor karsimdakilerde bastan savmak icin mi yapiyor anlamiyorum zaten cocuklardan gizli gidiyorum suan yıllarca yasadigim sehirde degilim cocuklarin yaninda farkli bir yerde yasiyorum kacak göcek cikip danistim baro icinde formlarimi öyle doldurdum neden madurun yaninda degiller heleki bir kadına neden sahip cıkılmaz

Durumunuzu çok üzüldüm. Çocuklarınız bu duruma ne diyor?
Çocuklarım üçüde erkek ikisi evli kucuk üni. Okuyor büyükler bosanıpda ne yapıcan bırak dönüpdolaşıp gelir ysnina diyorlar, yada yarin basina bisey gelse ölürse maas8 sana kalir zaten yurt dusunda gördügunmu var 12 yil bekledin az daha bekle gibi gibi seyler insanin bi kızı olmayinca anneside gidince tutunacak dali kalmiyormus cok

Annem yaslarindasiniz, babami da cok severim ama anneme su zulmu yapsa, baba falan demem, cok pis ugrasirim kendisiyle. Benim anlamadigim bir nokta var, hic calismamissiniz onu anladim ama neden evinizi dagittiginizi anlayamadim.

Çocuklarınız halinizi bilmez mi? O evde sizi tutup, maddi olarak ayakta kalmanizi saglayabilirlerdi? Esiniz sizi bosarsa anne babanizdan maas alabilirsiniz aslinda?

Çok üzüldüm ama sanki avukatsızda olur bu iş. Allah yardımcınız olsun.
tahmin yürütüyorum belki adamın adresini bilmedikleri tebligat yapılamayacağı için olabilir, şahsın tr'de hiç adresi yoksa mahkemenin konsolosluğa göndermesi gerekiyor. konsolosluk orada tebligat yapıyor vs. avukatsız bu işleir mahkeme kendi kendine yapıyor mu bilmiyorum.

konu sahibi:
adamın tr'de hiç mi bir adresi, kaydı yok?

Annem yaslarindasiniz, babami da cok severim ama anneme su zulmu yapsa, baba falan demem, cok pis ugrasirim kendisiyle. Benim anlamadigim bir nokta var, hic calismamissiniz onu anladim ama neden evinizi dagittiginizi anlayamadim.

Çocuklarınız halinizi bilmez mi? O evde sizi tutup, maddi olarak ayakta kalmanizi saglayabilirlerdi? Esiniz sizi bosarsa anne babanizdan maas alabilirsiniz aslinda?
mesela nasıl uğraşacaksınız?

adam çekmiş gitmiş, yok.
belki orada başka kadın çocuk vs var

babam değilsin, tüü senin sıfatına dediniz,
ay çok da fifi dedi.
sonra?

Çocuklarınız maddi olarak neden destek olup da o adamdan sizi boşatmadı ben ona takıldım. Oğlunuz niye sizi yanına aldı? Neden evinizi dağıttınız? Gidin mahkemeye söyleyin ücretsiz avukat hakkınız var diye biliyorum

çok üzüldüm inanın. senelerce yalnız kalmışsınız, keşke davayı bir şekilde açabilseniz. ama boşanmakta pahalı bu devirde, bir de çekişmeli olursa yıllarca sürüyor. çocuklarınıza sığınmaktan başka yapacağınız bir şey yok.
siz 50 yaşındaysanız, teyzeleriniz dayılarınız 65-70 civarıdır. zaten bir ayak çukurda neyi paylaşamıyorlar anlamadım. herkes hakkı neyse onu almıyor mu?
gelin hanıma neden yaranamıyorsunuz aranızda bir şey mi geçti? diğer çocuklarınızla aranız nasıl?
Aynen yazdıgınız gibi dayilar teyzeler 70 in uzerinde onlar kendi aralarinda paylasamiyorlar covuklari yuzunden herkez kendi cocuguna kalsin istiyor mali mulku , gelinler bir birini kiskaniyor birisi burnundan kil aldirmaz digeri iyi ama oda ailesininetkisinde kaliyor ben kac kez telden duyuyorum konusmalarini bu yasta kaynana yukumu olur azda ötekilere gitsin biz gelicez geliyorlarda geldiklerinde ben evin calisani fibi hizmet edeim yinede fazlalikk geliyorum oglum gözumun onunde dur dedigi icin ayrilamiyorum cunku rahatsiz oldugum icin kotulesmisim yogun bakimda yattim komsular bulmus kendime geldigimde sekiz gun gecmis

Babam sağ ve tekrar evlendi

tahmin yürütüyorum belki adamın adresini bilmedikleri tebligat yapılamayacağı için olabilir, şahsın tr'de hiç adresi yoksa mahkemenin konsolosluğa göndermesi gerekiyor. konsolosluk orada tebligat yapıyor vs. avukatsız bu işleir mahkeme kendi kendine yapıyor mu bilmiyorum.

konu sahibi:
adamın tr'de hiç mi bir adresi, kaydı yok?
Hayir malesef 12 senedir tr ye bile girmemiş

mesela nasıl uğraşacaksınız?

adam çekmiş gitmiş, yok.
belki orada başka kadın çocuk vs var

babam değilsin, tüü senin sıfatına dediniz,
ay çok da fifi dedi.
sonra?

:)

Hic mi hayatinizda kimseyi huzursuz etmek istemediniz? Bunu basardiniz veya basaramadiniz, o onemli degil ama boyle bir istekle hic mi dolmadiniz? Ben doldum, mesela bu uyenin annem yaslarinda bir kadin olarak cektigi cileyi okuyunca. Kendi hayatimda da doldugum ve karsi tarafi canindan bezdirdigim oldu, duruma ve kisiye göre yontemler degisebilir. Ama bu cileyi cek diye bir de kadinin evini dagitmazdim.

Hic tanimadigim bilmedigim bir insani nasil canindan bezdirecegimi elbette bilemem sadece varsayarim, ama evlatlari o adami taniyor babalari en nihayetinde, yani ugrasmak isteseler ugrasirlardi.

Bence siz de demeye calistigimin bu oldugunu zaten biliyorsunuz.

Çocuklarınız maddi olarak neden destek olup da o adamdan sizi boşatmadı ben ona takıldım. Oğlunuz niye sizi yanına aldı? Neden evinizi dağıttınız? Gidin mahkemeye söyleyin ücretsiz avukat hakkınız var diye biliyoru
Annenizin emeklisi yok muydu? Yani tamam baba sag onu gecelim, ama anneniz konudan anladigim kadariyla hayatta degil?
Malesef annemde benim gibi evlendi koca evinde cocuk buyuttu evdinde el isi yapti emekliligi yoktu

Çocuklarım üçüde erkek ikisi evli kucuk üni. Okuyor büyükler bosanıpda ne yapıcan bırak dönüpdolaşıp gelir ysnina diyorlar, yada yarin basina bisey gelse ölürse maas8 sana kalir zaten yurt dusunda gördügunmu var 12 yil bekledin az daha bekle gibi gibi seyler insanin bi kızı olmayinca anneside gidince tutunacak dali kalmiyormus cok
Hayir malesef 12 senedir tr ye bile girmemiş
e adam zaten hep y.dışında çalışmış
12 senedir hiç gelmemiş bile

size tam olarak nereden ne maaşı kalacak?

y.dışında her ülkede emekli maaşı otomatik şekilde eşe kalmaz, mesela ingilterede eşe maaş kalmaz.
kadına kalan bir ülkede mi yaşıyor acaba?
bi kere çoğu ülkede 65 yaştan önce emekli olunmuyor
hadi oldu, çoğu yerde özel şartlar var size kalacağından emin misiniz?

tr'yede mi sigortasını ödüyordu?

E elemegim goznurum

Bu durumda cocuklariniz anadan babadan maas kalmayacagi icin bosanmamanizi istiyor olabilir, adam ölünce dul maasi alabilirsiniz en azindan. Sanirim dusunceleri bu.

Bu arada esinizin 12 yildir Tr'ye hic giris yapmamis olmasi garip, gittigi ulkeden vatandaslik almis olabilir mi? Evlilik kaydinizda uyrugu yazar aslinda?

M migrenimsi nin dedikleri de dogru, emeklisi kalacak mi nasil emin oluyorsunuz, adam hangi ulkede?

Annenizin emeklisi yok muydu? Yani tamam baba sag onu gecelim, ama anneniz konudan anladigim kadariyla hayatta degil?

Cocuklari kira ödeyip, giderlerini karsilayacak olsaydi suan avukat parasi icin kadin bu durumda olmazdi.
Konu sahibi 50 yasinda annesinin emekli oldugunu sanmiyorum. Emekli olacak kadar calisan annesi olsa kendisi evde oturup 12 sene yuzunu gormedigi adami beklemezdi. 🙄🙄
Boyle tahmin ediyorum.

Aynen yazdıgınız gibi dayilar teyzeler 70 in uzerinde onlar kendi aralarinda paylasamiyorlar covuklari yuzunden herkez kendi cocuguna kalsin istiyor mali mulku , gelinler bir birini kiskaniyor birisi burnundan kil aldirmaz digeri iyi ama oda ailesininetkisinde kaliyor ben kac kez telden duyuyorum konusmalarini bu yasta kaynana yukumu olur azda ötekilere gitsin biz gelicez geliyorlarda geldiklerinde ben evin calisani fibi hizmet edeim yinede fazlalikk geliyorum oglum gözumun onunde dur dedigi icin ayrilamiyorum cunku rahatsiz oldugum icin kotulesmisim yogun bakimda yattim komsular bulmus kendime geldigimde sekiz gun gecmis
çok geçmiş olsun🙏 zaten annemle yaşıtsınız sarılmak istedim size şu an😞
madem oğullarınız boşanıpta ne yapacaksın diyor, o zaman size maddi destekte bulunacaklar. adam keşke öteki tarafa gitse size de bir şeyler kalsa ama genelde böyleleri ölmüyor, kırdığı döktüğü insanların eline düşüyor.
küçük olan üni okuyormuş. onun bulunduğu şehire gidebilirsiniz, yemek işleri bulursunuz ya da çocuk-hasta bakıcılık.
çocuğunuz da part ya da full bi iş bulur okul durumuna göre. aranız nasıl bilmiyorum ama ayrı düzen kurarsınız birbirinize destek olursunuz.
küçük toruna baksaydınız çok iyi olurdu. gelin hanıma bakıcı parası pahalı gelir de toruna siz bakarsınız umarım.

X