Ne yapmam gerekiyor??

Çok garipsiniz sanki 1950 li yıllarda çok uzak diyarlara gelin gitmiş çaresiz çocuk gelin konusu gibi olmuş

Yargılamak istemem ama 2024 yılında internet çağında modern bir dünyada yaşıyoruz hadi bu geçimsiz evlilikte çabucak hamile kalmanızı geçtim, bir kadın maaşıyla kendi imkanlarıyla uçak bileti alıp ailesini görmeye gitmez mi? Bunun için eşin parasını ve iznini istemek eşten getirip götürmesini beklemek çok kötü bir durum.
İmkanım olsa neden gitmiyeym. Yaşadığım yerden minibüs bile geçmiyor en yakın otogar 1 saat uzaklıkta oraya gitmem için taksi lazım. Taksiyi arıyorum oraya hizmet vermiyoruz diyorlar buranın insanı da bir değişik. Param yok diye dalga geçiyorlar evt ama gerçekten şu sıralar eşimde bende sıkışıgz ben eşim zor durumdaydi diye ise gidip geliyordu yanımdaki parayi ona verdim iş yerinde mahçup olmasın diye. Yoksa tabikide bizim de her kadin gibi kıyıda köşede paramız vardı. Ama bitti o da. Sorun maddiiyatta degil eğer gerçekten göndermek isteseydi ne yapıp edip bir yolunu bulurdu ben tanıyorum onu. Bu defa o da gelmek istedi diye bir anda fikri değişti annesiyle babasının onu etkiledigini düşünüyorum

İmkanım olsa neden gitmiyeym. Yaşadığım yerden minibüs bile geçmiyor en yakın otogar 1 saat uzaklıkta oraya gitmem için taksi lazım. Taksiyi arıyorum oraya hizmet vermiyoruz diyorlar buranın insanı da bir değişik. Param yok diye dalga geçiyorlar evt ama gerçekten şu sıralar eşimde bende sıkışıgz ben eşim zor durumdaydi diye ise gidip geliyordu yanımdaki parayi ona verdim iş yerinde mahçup olmasın diye. Yoksa tabikide bizim de her kadin gibi kıyıda köşede paramız vardı. Ama bitti o da. Sorun maddiiyatta degil eğer gerçekten göndermek isteseydi ne yapıp edip bir yolunu bulurdu ben tanıyorum onu. Bu defa o da gelmek istedi diye bir anda fikri değişti annesiyle babasının onu etkiledigini düşünüyorum
Kız nerde yaşıyon, bana yakın bir yerse valla gelip seni otogara bırakırım

en yakın otogar 1 saat uzaklıkta oraya gitmem için taksi lazım. Taksiyi arıyorum oraya hizmet vermiyoruz diyorlar
Taksi otogara da götürmüyorsa niye var? Adamlar en çok parayı oradan kazanır, mesafe iyiymiş. Neresi orası, hangi distopya?

Canim seni üzmek istemiyorum, ama su anda sana gercekten cikacak yol gösteremiyorum. Esin sorunlu, ailesi sorunlu, hamilesin, elinde maddi imkan yok, ailem yanimda gibi görünür ama olmaz diyorsun. Yani bu durumda tüm kapilar kapanmis görünüyor. Sen aile özlemini bir kenara birak hayatini nasil sürdürmek istiyorsun onu düsün. Ha yanimda olmayacagini bildigim aileyi de o kadar özlemezdim orasi ayri

Kaç yaşında kadınsınız biletinizi alıp gidemiyor musunuz?kusura bakmayın da zorla tutamaz kimseyi ailemde kalmak istiyorsam kalırım kimse karışamaz. Çok pasifsiniz hemende anlaşamadığınız adamdan çocuk ne aceleyse..

Abla ne dramcısın heryere taksi var başka taksi durağı mi yok kuş uçmaz kervan geçmez yerde misin? Dışarı çıksan bir otobüs , minibüs de mi yok. İlla taksi mi olacak? Ayrıca çoğu otobüs firmalarının kendi servisleri var kapıdan alıyorlar. Tabi hala varmı bilmiyorum ege de vardı. Sormak lazım yani gitmek isteyen her türlü yol bulur sen daha çok eşinle bunu inat meselesi haline getirip yola gelmesini istiyorsun ama adam nato kafa nato mermer.
Borç harç bulacak kadar anlamadım sanki yurtdışı mı yaşıyor ailen?

Abla ne dramcısın heryere taksi var başka taksi durağı mi yok kuş uçmaz kervan geçmez yerde misin? Dışarı çıksan bir otobüs , minibüs de mi yok. İlla taksi mi olacak? Ayrıca çoğu otobüs firmalarının kendi servisleri var kapıdan alıyorlar. Tabi hala varmı bilmiyorum ege de vardı. Sormak lazım yani gitmek isteyen her türlü yol bulur sen daha çok eşinle bunu inat meselesi haline getirip yola gelmesini istiyorsun ama adam nato kafa nato mermer.
Taksi otogara hizmet vermiyormuş. Yersen.

Beytüşşebapta falan mı acaba konu sahibi abahahdn🤣

Hani kesin kararınızı vermiştiniz. Bununla evlendiğim güne lanet olsun diyen adamdan kesin boşanacaktınız? Defalarca boşanacağınızı niye söylüyorsunuz? Klasik, annem üzülür babam kalp hastası bir şey olur. Uzun zamandır babanın kalp hastalığı yoktu forumda geri gelmiş. Genelde çocuk babasına aşırı düşkün oluyor bu aralar. Cebinizde beş kuruş paranız yok, cebinde beş kuruş olmayan kocanıza vermişsiniz çünkü. Çocuk mu sorun diye millete çemkirmeyin evet çocuk sorun. Şu durumda 2 paket bez alamıyorsunuz, çok hızlı büyüyecek, devamlı giysi alacaksınız. Sütünüz yeterli olmazsa memeyi red ederse mama alacaksınız. Arabada yolculuk yaparken oto koltuğuna koymak zorundasınız yoksa kaza olursa camdan fırlar. Saksı çiçeği gibi su ver güneşe koy büyümüyor çocuk. Kim yapacak kim alacak bunları? Yokluğa yoksulluğa parasızlığa bir çocuğu ortak edin. Biraz çalışın, en azından kreş yaşına kadar çocuk için birikim yapın öyle hamile kalın. Kendime isteyip alamadığım hiç bir şey zoruma gitmez ama çocuğuma temel ihtiyaç maddesi alamamak kahreder beni.

O yok bu yok üstüne evlendiğine pişman olan koca var. Bunu uluorta söyleyen konuşan eş ailesi var. Bir otobüs bileti bile alamayan biriyle evlendiği güne lanet etmesi gereken siz olmalısınız, ezik kocanız değil.

Ben anlamıyorum böyle adamlarin neyine güvenerek çocuk yapıyorsunuz sizin biletinize para bulamayan adam çocuğun bakım masraflarını ne ile karşılayacak hiç mi dusunmuyorsunuz. Bezin tanesi olmuş 4-5 TL mamalar en aşağı 600 TL. Diğer kalemleri saymıyorum bile bence aile yanına bilet parası yerine düşünmeniz gereken daha önemli konular var gibi geldi bana

Dışarı çıkıp 10 erkeği kucaklasam 9u uzman çavuş. İyi olma ihtimali çok düşükmüş evet 😑
Geneli bilemem ama benim kocam uzman çavuş. Tabi biz tanıştığımız da ikimizde özel sektör calisaniydik. Şimdi ben memurum o uzman çavuş. İyi ki evlenmisim diyorum. Bence meslekten çok adam olanı bulabilmekte mevzu 😁

X