Acil burun delikleri eğri

ggamzegg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
40
5
28
Kızlar merhaba yaklaşık 10 gün önce septorinoplasti ameliyatı oldum. Fakat burun deliklerim eşit değil sağ taraf sola göre daha büyük. Bunu doktora belirttigmde yüz asimetrin olduğunu ikisinin eşit olmasını beklemek gerektiğini söyledi. İyi de benim ameliyat öncesi burun deliklerim eşitti, eşit olmayan kısım burun kanatlarimin columellayla birleştiği yerdi, biri çok hafif daha icerdeydi. Resim ekledim çizdiğim yer dikkatli bakarsanız. Sorum şu ki doktor gerçekten haklı mi yoksa kendi hatası mı kabul etmiyor, kontrolün var bu hafta ona göre konuşacağım, bilen arkdslar yorum yapabilir mi?

Eklentiler

• IMG_20240126_212000.jpg
    IMG_20240126_212000.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 197
  • IMG_20240126_211829.jpg
    IMG_20240126_211829.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 194
  • IMG_20240126_212538.jpg
    IMG_20240126_212538.jpg
    23,5 KB · Görüntüleme: 191
  • IMG_20240126_212000.jpg
    IMG_20240126_212000.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 186
  • IMG_20240126_211829.jpg
    IMG_20240126_211829.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 191
Çok yeni olduğu için beklemek gerekli doktoruna güven fakat ameliyat sonrası burun delikleri birebir eskisi gb eşit olamayadabiliyor bu durum aslında deriyi küçültemiyorlar iskeleti küçülttükleri için derin burun ucunda geniş kalıyor ve saklanacak yer arıyor bu durumu bende yaşadım yarın kontrolüm var 2 buçuk sene sonrasında .

Çok yeni olduğu için beklemek gerekli doktoruna güven fakat ameliyat sonrası burun delikleri birebir eskisi gb eşit olamayadabiliyor bu durum aslında deriyi küçültemiyorlar iskeleti küçülttükleri için derin burun ucunda geniş kalıyor ve saklanacak yer arıyor bu durumu bende yaşadım yarın kontrolüm var 2 buçuk sene sonrasında .
Canım zaten birebir eşitlik beklemiyorum ama Barış belli biri büyük biri küçük ve doktor bunu söyleyince asimetriye bağlıyor ki bence bahane gibi. Çünkü öncesinden burun deliklerim eşitti. Sadece burun kanadında hafif asimetri vardı. Forumda birkaç şey okudum, kimisi zamanla burun deliklerinde küçüldugunu yazmış, umarım öyle olur

Canım zaten birebir eşitlik beklemiyorum ama Barış belli biri büyük biri küçük ve doktor bunu söyleyince asimetriye bağlıyor ki bence bahane gibi. Çünkü öncesinden burun deliklerim eşitti. Sadece burun kanadında hafif asimetri vardı. Forumda birkaç şey okudum, kimisi zamanla burun deliklerinde küçüldugunu yazmış, umarım öyle olur
Merhaba sırf sizin son durumunuzu öğrenmek için hesap açtım. Bende 40 gün önce burun ameliyatı oldum. Öncesinde çok sorunlu bir burnum yoktu hatta önden beğeniyordum fakat yandan kemer hoşuma gitmiyordu . Ameliyattan sonra en baştan beri sola doğru bir eğrilik ve deliklerde asimetri var. Tıpkı sizin eklediğiniz fotoğraflarda olduğu gibi. Ödem sebebiyle diyorum bazen ama çok da ihtimal vermiyorum . Sizin durumunuz nasıl şuan da merak ettim .

Merhaba sırf sizin son durumunuzu öğrenmek için hesap açtım. Bende 40 gün önce burun ameliyatı oldum. Öncesinde çok sorunlu bir burnum yoktu hatta önden beğeniyordum fakat yandan kemer hoşuma gitmiyordu . Ameliyattan sonra en baştan beri sola doğru bir eğrilik ve deliklerde asimetri var. Tıpkı sizin eklediğiniz fotoğraflarda olduğu gibi. Ödem sebebiyle diyorum bazen ama çok da ihtimal vermiyorum . Sizin durumunuz nasıl şuan da merak ettim .
Benimde burnum önceden güzeldi. Sadece columella hafif düşüktü yandan çok az kemer vardı. Columella biraz kaldırsa düzelir diyordum ama çok değişik yaptı burnumu. Sanki columella hiç dokunmamis kanatlar eğri burun fazla torpulenmis

Nasil oldu sizin durumunuz

yuz asimetrisi durumlarinda maalesef kaslar kesilmedikce asimetri devam eder. tam alttan bakacak olursaniz deliklerinizin esit oldugunu goreceksiniz. karsidan bakildiginda iste bir taraftaki deri diger taraftaki deriye nispeten kaslar tarafindan daha fazla cekildiginden dolayi asimetri her zaman olur. bende de var ama kotu bir sey degil bence asimetrik olmak da insan olmanin bir parcasi 😄😄

Nasil oldu sizin durumunuz
Hiç bir değişiklik yok ne yazık ki. Zaten ödem kaynaklı olmadığını anlıyordum çünkü columella yana yatmış durumda .ve delikler birbirinden farklı. Haftaya 3. Ay kontrolü olacak ne diyecek merakla bekliyorum. Hepsinden önemlisi revizyon için şimdiden doktor arayışım başladı bile . Resmen hayal kırıklığı. Çok üzgünüm . Pişman olacağım hiç aklıma gelmemişti.

X