(acil) antalya havalimanına yakın tatil önerisi

elifada01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2015
434
371
37
herkese meraba. eşimin işleri yüzünden ya hemen tatil yapıcaz ya da yapamıycaz. kızım uzun yolculuğa dayanmadığı için de havalimanına yakın olması gerek (30 -35 km mesafe olur). 5 yıldızlı memnun kaldığınız sahil oteli var mı?

Belek bölgesine bakmanızı tavsiye ederim. 35-40 km falan mesafededir. 5 yıldızlı güzel otellerin çoğu bu bölgededir. Bütçeniz ne bilmiyorum ancak Titanic, Voyage, Ic Santai gibi yerlere bakabilirsiniz ama muhtemelen fiyatları uçuk olacaktır.

The marmara gayet yakin havaalanina.

Havuzu, yemekleri, kalitesi cok iyiydi gecen sene ama plaji bi degisik. Kotu degil de degisik, Kum degil, çakıl da değil. Bi bakin isterseniz.
Fiyati da gayet uygundu gecen sene. Suan son dk ne olur bilmiyorum.

Antalya merkezde butik otelde çalışıyorum. Merkez Havaalanına 18 km uzaklıkta. Seçeceğiniz bölgeler Lara, Konyaaltı, kaleiçi ve Kundu olabilir.
5 yıldız kriteri aradığınız için Akra Barut, Titanic mardan, Delphin Palace, Delphin İmperial, Asteria Kremlin Palace olabilir.

The marmara gayet yakin havaalanina.

Havuzu, yemekleri, kalitesi cok iyiydi gecen sene ama plaji bi degisik. Kotu degil de degisik, Kum degil, çakıl da değil. Bi bakin isterseniz.
Fiyati da gayet uygundu gecen sene. Suan son dk ne olur bilmiyorum.

The Marmarayi yalnis hatirlamiyorsam kücük cocuk ile o kadar da iyi degil. Normal sahili yok. Sadece havuza girilir. Genel olarak ama güzel bir otel

Antalya merkezde butik otelde çalışıyorum. Merkez Havaalanına 18 km uzaklıkta. Seçeceğiniz bölgeler Lara, Konyaaltı, kaleiçi ve Kundu olabilir.
5 yıldız kriteri aradığınız için Akra Barut, Titanic mardan, Delphin Palace, Delphin İmperial, Asteria Kremlin Palace olabilir.

Nihal biraz daha açar mısın bu otelleri :))
Bende bakıyorum da otel ama yaşayan birinden duymak daha güzel olur

The Marmarayi yalnis hatirlamiyorsam kücük cocuk ile o kadar da iyi degil. Normal sahili yok. Sadece havuza girilir. Genel olarak ama güzel bir otel

Evet plaji gercekten bi degisik :) ama yakinlik ve hizmet anlayisi acisindan biz cok tercih ediyoruz belki konu sahibi de ilgilenir diye yazayim dedim.

Nihal biraz daha açar mısın bu otelleri :))
Bende bakıyorum da otel ama yaşayan birinden duymak daha güzel olur
Tabii Morrenkcim 😘
Akra Barut eski Dedeman. Son derece şık, temiz, zarif bir oteldir. Kendim bir kere suit odasında kalmıştım. Hem şehir içinde hem de 5 yıldız konforunda iyi bir tercih.
Mardan Palace açıldığı sene çok sükse yapmıştı. Açılışına Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci filan gelmişti. Azeri bir adamdı. Plajın kumunu bile ayak yakmasın diye beyaz kum getirmişti dışarıdan. İnanılmaz lüks bir oteldir. Benim kaldığım sene odalardaki buklet şampuan Hermes’ti. Daha sonra devlet el koydu. Titanic grubu devir aldı.
Delphin Antalya şehir içi otelcilikte en güçlü gruptur. Bu işe gönül vermiş otelci bir aile. Her bir oteli birbirinden gösterişli, kalitelidir. Oğulları Tolga Akra Barut’ların kızıyla evli.

Asteria Kremlin Palace’da konaklamadım ama çok iyi yorumlar duydum.

Tabii Morrenkcim 😘
Akra Barut eski Dedeman. Son derece şık, temiz, zarif bir oteldir. Kendim bir kere suit odasında kalmıştım. Hem şehir içinde hem de 5 yıldız konforunda iyi bir tercih.
Mardan Palace açıldığı sene çok sükse yapmıştı. Açılışına Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci filan gelmişti. Azeri bir adamdı. Plajın kumunu bile ayak yakmasın diye beyaz kum getirmişti dışarıdan. İnanılmaz lüks bir oteldir. Benim kaldığım sene odalardaki buklet şampuan Hermes’ti. Daha sonra devlet el koydu. Titanic grubu devir aldı.
Delphin Antalya şehir içi otelcilikte en güçlü gruptur. Bu işe gönül vermiş otelci bir aile. Her bir oteli birbirinden gösterişli, kalitelidir. Oğulları Tolga Akra Barut’ların kızıyla evli.

Asteria Kremlin Palace’da konaklamadım ama çok iyi yorumlar duydum.

Teşekkür ederim tatlım :KK200:

Konu sahibiciğim işiniz acilse gerçekten burda sadece zaman kaybedip kafa karışıklığı yaşarsınız.

Daha önce otel satın aldığınız bir tur firması varsa arayın çağrı merkezini (yoksa da herhangi birini arayın) bilgisayarı da açın önünüze, bana şu şu özelliklerde şu fiyat aralığında bir yer lazım deyin temsilciye. Onlar size en uygun 3-5 oteli önerecekler zaten. Beğendiğinizi satın alın oldu bitti.

Bu yöntemle defalarca akşam satın alıp sabah tatile çıktım ben.

biz Kervansaray Kundu yu sevmiştik havaalanına da yakın

hoş Laradakilerin hepsi havaalanına yakın

hatta bu nedenlerle bir tık daha pahalılar

şimdi adı Crystal Centro Resort Lara olmuş, sanki menüsü vs de bir tık daha iyileşmiş

biz fiziksel şartları beğenmiştik, hem çok büyük değildi hem de ihtiyaçlara cevap veriyordu

karma bir profili vardı hem yabancı hem yerli turist vardı

o tarihlerde ilkokul bire giden oğlum siyah bir kız ile arkadaş olmuş, Ruslarla maç yapmıştı vs değişik bir deneyimdi onun için

Çocuklu tatil evde nasılsanız orda da öyle geçiyor çok beklentiye girmeyin. Yemek bile yiyemeden masadan kalkıyorsunuz 😀 yada yemek saatinde çocuk uyuyor. Akşam etkinliklerine katılamıyorsunuz mesela. Beklentiye girmezseniz güzel geçer 😁

Çocuklu tatil evde nasılsanız orda da öyle geçiyor çok beklentiye girmeyin. Yemek bile yiyemeden masadan kalkıyorsunuz 😀 yada yemek saatinde çocuk uyuyor. Akşam etkinliklerine katılamıyorsunuz mesela. Beklentiye girmezseniz güzel geçer 😁
biz balayına bile gidemedik. 15 temmuz olaylarına geldi. ilk tatilimizde kızım birkaç aylıktı. zaten çocuk için de iyi olur

X